Ochotnicy dostali defibrylator. Skorzystają mieszkańcy

Ochotnicza Straż Pożarna w Topoli Wielkiej wzbogaciła się o kolejny sprzęt, który trafił na wyposażenie jednostki i będzie służył lokalnej społeczności. Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Druhowie z Topoli Wielkiej za rok będą obchodzić 100-lecie swojej działalności, jednakże rok 2019 był przełomowy dla jednostki. Został pozyskany lekki samochód typu GLBM, od którego rozpoczęła się reaktywacja i nowa era dla Ochotniczej Straży w Topoli Wielkiej. Od tego czasu chętnie wstępują w szeregi straży nowi członkowie, biorą udział w specjalistycznych szkoleniach, aby móc uczestniczyć w działaniach na rzecz mieszkańców Gminy Przygodzice. Obecny Zarząd jak i członkowie robią wszystko, by jak najlepiej doposażyć jednostkę w sprzęt, aby móc jeszcze efektywniej nieść pomoc potrzebującym. Projekt, z którego skorzystali druhowie z OSP w Topoli Wielkiej idealnie wpasowuje się w podniesienie bezpieczeństwa dla mieszkańców w miejscowościach podległych jednostce, a urządzenie AED które otrzymali wzmocni działania OSP na rzecz lokalnej społeczności. Sprzęt ten, to nowoczesny i w pełni zautomatyzowany defibrylator SAMARITAN PAD 360P, który jest już na wyposażeniu auta strażackiego.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

CZYTAJ  Browar znika z krajobrazu Ostrowa

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx