Najnowocześniejszy DPS w Polsce jest w Ostrowie! (ZDJĘCIA + WIDEO)

Obiekt powstał z niesamowitym rozmachem. Mowa o Domu Pomocy Społecznej, który po 100 latach zastąpi poprzednika z ulicy Partyzanckiej w Ostrowie Wlkp. Nowoczesny budynek będzie służył ponad siedemdziesięciu podopiecznym.

Od wejścia do obiektu wchodzimy do bardzo przestronnego pomieszczenia zwanego Rynkiem. Są tu dwa duże telewizory o rozmiarze ponad 80 cali każdy. Postawiono tu wiele foteli i kanap oraz stolików. To tu będzie tętnić codzienne życie wśród mieszkańców. Dookoła znajdują się takie punkty jak salon fryzjerski, pracownia artystyczna, kuchnia pomocnicza oraz stołówka. Tuż obok zlokalizowano salę do modlitwy.

Stąd już rozchodzą się kolorowe korytarze, z których można trafić do dwuosobowych pokoi z własnymi łazienkami. W DPS-ie nie mogło zabraknąć pomieszczenia do rehabilitacji. Liczba urządzeń i ich nowoczesność robi wrażenie i z pewnością pomoże poprawiać zdrowie podopiecznych.

Koszt utrzymania jednej osoby to 5 tysięcy złotych. 3/5 pobierane jest ze świadczenia typu emerytura, a resztę dopłaca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dziś odbyło się oficjalne otwarcie, a pierwsi mieszkańcy trafią tu dopiero w grudniu. Obiekt znajduje się przy ulicy Staroprzygodzkiej. Inwestycja powstała ze środków Powiatu Ostrowskiego.

CZYTAJ  50-latek wpadł z wieloma dopalaczami

55 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obiektywny
7 miesięcy temu

Brawo Panie Starosto, ale kto jak nie Pan. Dziękujemy.

ola
7 miesięcy temu

Panie starosto dziękujemy to wisienka na torcie Pana działalności.Jedni mówią o rodzinie miłości macierzyństwie puste słowa a Pan działa bez polityki . Brawo

Senior
odpowiada  ola
7 miesięcy temu

Starosty zasługa ??? Dał swoja kasę ?

Jola.
odpowiada  Senior
7 miesięcy temu

Nikt nie daje swojej ciołku ale wyc polega na tym, żeby umieć ją zorganizować i nadzorować dobre jej wykorzystanie.

Ania
odpowiada  ola
7 miesięcy temu

To prawda, takiego starosty już nie będziemy mieli. Dużo dobrego ten Człowiek zrobił. Dba i wszystko jak tylko potrafi do tego jest to bardzo grzeczny i bardzo kulturalny Pan. A największą Jego zaletą jest to, że z każdą władzą umie się porozumieć.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
odpowiada  Ania
7 miesięcy temu

Polskie Stronnictwo Ludowe też umiało się dogadać z każdą władzą. Niestety nie czynili tego dla dobra publicznego i dobra ogółu tylko swoich własnych partykularnych interesów w myśl zasady którą przez dekady  stosowali, że bliższa koszula ciału. Zatem jest to partia sprzedajna hołdująca zasadzie pełnego  własnego koryta.
Czyżby Jaśnie Wielmożny Pan Starosta nie potrafił tego zrozumieć ?

Emeryt
7 miesięcy temu

DPS zło konieczne, w życiu nie dam się zamknąć w takim spędzie starców, deprecha gotowa, w covid seriami umierali w DPS ach

Polak
odpowiada  Emeryt
7 miesięcy temu

Przyjdzie czas że twoje dzieci się już tobą nie zaopiekują i pójdziesz.i pamiętaj że też kiedyś będziesz starszy

marta
odpowiada  Polak
7 miesięcy temu

Jeśli go będzie stac na oplaty

emerytka domowa
odpowiada  Polak
7 miesięcy temu

pojdziesz,ale musisz mieć min.5000,= emerytury.,bo dzieci też nie będzie na taki wydatek stać.

Alicja
odpowiada  Emeryt
7 miesięcy temu

W tym DPS- e ludzie będą żyć lepiej, niż w niejednym domu rodzinnym. W czasie pandemii DPS Ostrów Wlkp, jako jeden z nielicznych, miał przez długi czas zero zachorowań.

Ania
7 miesięcy temu

Panie Startosto, jak to jest, że cała rodzina musi złożyć się na pobyt jednego członka rodziny (licząc często co do każdej złotówki, gdyż pobuyt w tym DPSie jest nader kosztowny), dzieci, wnuki (które dopiero wchodzą na rynek pracy lub jeszcze się uczą) a taki przysłowiowy pijak spod budki zostanie zgarnięty do DPS-u i nie musi zapłacić ani grosza a jeszcze zdewastuje i zniszczy części wspólne…
Może warto rozważyć inne regulacje?

bil
odpowiada  Ania
7 miesięcy temu

koszty utrzymania w różnych dps w 2022:
Kochłowy – 4.554,00 zł
Kobyla Góra – 4.650,00 zł
Baszków – 4693,00 zł
Koło – 4.580,00
Kalisz – 5.247,63
Pleszew – 5117,80
Ślesin – 5.275,16
Trzcianka 5.136,59
Wrocław 5 624,00, 5 573,00, 5 407,00

Ojciec
odpowiada  bil
7 miesięcy temu

Wszystko jest tak wyliczone żeby zarobić, czysty biznes renoma DPS w Polsce jest powszechnie znana płacisz a i tak zdychasz

Jolik
odpowiada  Ojciec
7 miesięcy temu

Jaki biznes, jaki zarobek, tak może napisać tylko osoba, która nie wie ile kosztuje funkcjonowanie takich instytucji. A co oznacza „a i tak zdychasz”. Są osoby, które bardzo długo żyją w dps, inni krócej, tak jak w innych miejscach. Dps nie jest cudownym miejscem, gdzie schorowani i zazwyczaj starsi ludzie będą mieli zagwarantowane długie życie.

Jola.
odpowiada  Ania
7 miesięcy temu

Może jakieś propozycje pani ma.

Józwa Butrym
odpowiada  Ania
7 miesięcy temu

Moja droga, ale to o czym mówisz rozstrzygnąć może tylko parlament, do którego starosta nie ma nic. A tak na marginesie, z tego co pani pisze, to przebija sens zawarty w przysłowiu „Murzyn zrobił swoje – murzyn może odejść”. I ten Murzyn to rodzic oczywiście.

Emeryt
7 miesięcy temu

powinny być pokoje jednoosobowe ( wyjątek dla małżeństw dwójki ) mieszkanie z obcą starą osoba to musi być koszmar, wysłuchiwanie jojczenia, pierdzenia itp. A koszmar jak sprawny umysłowo jest razem z kimś z demencją. Każdy powinien mieć tak godną emeryturę, że może do śmierci mieszkać w swoim domu, żaden DPS nie zastąpi własnych 4 ścian. To zło konieczne

Jaco
odpowiada  Emeryt
7 miesięcy temu

Dla niesprawnych umysłowo są inne DPS-y, np. w Psarach.

Minister Z.
7 miesięcy temu

Wreszcie beztalencia i donosiciele od Starosty będą miały godziwe warunki pracy. Nie piszę o wszystkich pracownikach tylko o tych kilku z „polecenia”. Wiele osób robi świetna robotę, sam budynek też funkcjonalny i nowoczesny niestety osoby zatrudniane przez Starostę w ostatnich latach to jest dramat i prokuratura.

Luiza
7 miesięcy temu

Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej:

  1. do domu przyjmuje się osobę wymagającą Całodobowej Opieki osób drugich;
  2. odpłatność wynosi: pensjonariusz 70% swojego dochodu; następnie rodzina tj. małżonek, dzieci, wnuki, rodzice; na końcu MOPS ,jeżeli to co wnosi pensjonariusz i rodzina nie wystarcza.

Koszt pobytu w DPS zmienia się co roku.

Jaco
odpowiada  Luiza
7 miesięcy temu

Wnuki nie.

Ja 2
7 miesięcy temu

Mam pytanie dla kogo to OFICJALNE OTWARCIE ??? SKORO PIERWSI MIESZKAŃCY DOPIERO OD GRUDNIA…CHYBA TYLKO DLA VIP-ÓW !!!
A właściwie to dlaczego dopiero od grudnia ???

Ostatnio edytowany 7 miesięcy temu by Ja 2
Adam
odpowiada  Ja 2
7 miesięcy temu

Bo tak.

Ania
odpowiada  Ja 2
7 miesięcy temu

Czepiasz się. Niech organizatorzy nacieszą się swoim sukcesem. Bo jest to sukces. Teraz wszystko przygotują na przyjęcie podopiecznych i będzie okey.

Alicja
7 miesięcy temu

Obejrzałam filmik i wszystko jest super. Mam tylko małą-wielką uwagę. Praktycznie 99 % działki jest wykorzystane przez budynek i parkingi. A gdzie zieleń? Wystarczyło pójść z zabudową w górę i wówczas bez problemu można było stworzyć wokół budynku otulinę zieleni… Ale po co seniorzy mają wychodzić na zewnątrz i cieszyć się z przebywania na świeżym powietrzu, prawda?

Adam
odpowiada  Alicja
7 miesięcy temu

Z tyłu jest zieleń. A druga sprawa to dla seniorów chcesz budować piętrowy budynek? Ze schodami i innymi utrudnieniami? Parterowy budynek to najlepsze rozwiązanie.

Alicja
odpowiada  Adam
7 miesięcy temu

A wpadłeś na to, że istnieje taki wynalazek jak winda? Gdzie ty widzisz tę zieleń? Na torach?

Adam
odpowiada  Alicja
7 miesięcy temu

Pójść z zabudową w górę w domu dla seniorów. Mistrzu kłaniam się przed Twoim intelektem.

Alicja
odpowiada  Adam
7 miesięcy temu

Co to znaczy w górę? Jak senior mieszka w piętrówce to też jest ,,góra”? Wsiadanie do windy to takie utrudnienie? Ci seniorzy będą zamknięci w betonozie, bez możliwości wyjścia na teren zieleni wokół bo go nie ma. Nie kwestionuję wyglądu i wyposażenia w środku, ale z zewnątrz budynek przypomina koszmarne mieszkania socjalne na Olszynowej czy Wrocławskiej.

anna
7 miesięcy temu

anna ciekawe czy 5000wstarczy na pobyt

55
0
Napisz co o tym sądziszx