Najnowocześniejszy DPS w Polsce jest w Ostrowie! (ZDJĘCIA + WIDEO)

Obiekt powstał z niesamowitym rozmachem. Mowa o Domu Pomocy Społecznej, który po 100 latach zastąpi poprzednika z ulicy Partyzanckiej w Ostrowie Wlkp. Nowoczesny budynek będzie służył ponad siedemdziesięciu podopiecznym.

Od wejścia do obiektu wchodzimy do bardzo przestronnego pomieszczenia zwanego Rynkiem. Są tu dwa duże telewizory o rozmiarze ponad 80 cali każdy. Postawiono tu wiele foteli i kanap oraz stolików. To tu będzie tętnić codzienne życie wśród mieszkańców. Dookoła znajdują się takie punkty jak salon fryzjerski, pracownia artystyczna, kuchnia pomocnicza oraz stołówka. Tuż obok zlokalizowano salę do modlitwy.

Stąd już rozchodzą się kolorowe korytarze, z których można trafić do dwuosobowych pokoi z własnymi łazienkami. W DPS-ie nie mogło zabraknąć pomieszczenia do rehabilitacji. Liczba urządzeń i ich nowoczesność robi wrażenie i z pewnością pomoże poprawiać zdrowie podopiecznych.

Koszt utrzymania jednej osoby to 5 tysięcy złotych. 3/5 pobierane jest ze świadczenia typu emerytura, a resztę dopłaca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dziś odbyło się oficjalne otwarcie, a pierwsi mieszkańcy trafią tu dopiero w grudniu. Obiekt znajduje się przy ulicy Staroprzygodzkiej. Inwestycja powstała ze środków Powiatu Ostrowskiego.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Rozbity radiowóz ITD (ZDJĘCIA) (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

55 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obiektywny
1 rok temu

Brawo Panie Starosto, ale kto jak nie Pan. Dziękujemy.

ola
1 rok temu

Panie starosto dziękujemy to wisienka na torcie Pana działalności.Jedni mówią o rodzinie miłości macierzyństwie puste słowa a Pan działa bez polityki . Brawo

Senior
odpowiada  ola
1 rok temu

Starosty zasługa ??? Dał swoja kasę ?

Jola.
odpowiada  Senior
1 rok temu

Nikt nie daje swojej ciołku ale wyc polega na tym, żeby umieć ją zorganizować i nadzorować dobre jej wykorzystanie.

Ania
odpowiada  ola
1 rok temu

To prawda, takiego starosty już nie będziemy mieli. Dużo dobrego ten Człowiek zrobił. Dba i wszystko jak tylko potrafi do tego jest to bardzo grzeczny i bardzo kulturalny Pan. A największą Jego zaletą jest to, że z każdą władzą umie się porozumieć.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
odpowiada  Ania
1 rok temu

Polskie Stronnictwo Ludowe też umiało się dogadać z każdą władzą. Niestety nie czynili tego dla dobra publicznego i dobra ogółu tylko swoich własnych partykularnych interesów w myśl zasady którą przez dekady  stosowali, że bliższa koszula ciału. Zatem jest to partia sprzedajna hołdująca zasadzie pełnego  własnego koryta.
Czyżby Jaśnie Wielmożny Pan Starosta nie potrafił tego zrozumieć ?

55
0
Napisz co o tym sądziszx