Policjant zlekceważył pieszego. Koledzy pouczą kierowcę?

W sieci pojawił się filmik dokumentujący popełnienie poważnego wykroczenia przez funkcjonariusza policji. Ten zlekceważył pieszego zamierzającego wejść na przejście.

Do zdarzenia doszło w Kobylinie (powiat krotoszyński). Radiowóz wyjeżdżał z ulicy Krobskiej i skręcając w lewo wjeżdżał na drogę krajową nr 36. Kierowca radiowozu zlekceważył pieszego, ewidentnie oczekującego na ustąpienie mu pierwszeństwa przejścia.

Radiowóz pojechał dalej, a filmik bije rekordy popularności, zwłaszcza w czasach gdy tyle się mówi o bezpieczeństwie „niechronionych uczestników ruchu drogowego”.

Zanim policjant zostanie ukarany, funkcjonariusze – koledzy z komendy – chcą ustalić kto nagrał filmik, a później rozważą możliwość ukarania kierowcy radiowozu. W normalnej sytuacji powinien otrzymać 15 punktów karnych oraz 1500 złotych mandatu.

@areczek_1 #polska #policja ♬ dźwięk oryginalny – arek

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zadecyduj o swoim osiedlu
Subskrybuj
Powiadom o

51 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dyzma.
1 rok temu

Wszystko jest ok tylko ta osoba w kapturze chyba nie nie wiedziała czy ma przechodzić czy jednak nie to widać na tym filmiku a wy się czepiacie policjanta który tam akurat jechał .

bartek
1 rok temu

NIe bylo zadnego wymuszenia na pieszym stancie kolo kiosku na limanowskiego to zobaczycie jak lafiryndy cywilne jezdza nawet mordy nie oderwie od telefonu a co dopiero przepuscic pieszego zcznijcie hamy od siebie .

miejscowy
1 rok temu

dodam że zanim były takie kary, grupka pieszych stała przy krawędzi przy przejściu dla pieszych by przejść i jedzie policja 15/h..za nimi ja..policja przejeżdza tak blisko że ludzi stopy cofli..ja staje i auto z przeciwka też..a teraz sytuacja że to ja jestem w miejsce policji a oni za mną…daje 1000% że słyszę koguty..

Złotówa
odpowiada  miejscowy
1 rok temu

Prawda jest taka, że policja sobie za dużo w naszym kraju pozwala. Uwaga na targ Witosa bo śpią tam pod kamienicą od strony Grabowskiej.

Oskar
odpowiada  Złotówa
1 rok temu

Racja!-zlikwidować policję!

miejscowy
1 rok temu

sprawdziłem w gogle skrzyżowanie i dołożył bym za ścinanie skrzyżowania poprzez dwie linie ciągłe,,jak myśłicie nam by to uszło? w tym momencie da mandaty i suma ich zabiera prawo jazdy..niech poczuje taki jak czuje zwykły kierowca

AudiRS6
1 rok temu

Mi też wielokrotnie próbowali wmówić winę, całe szczęście mam kamery i na tym kończyła się dyskusja. Upubliczniajcie wykroczenie Policji, oni nagminnie łamią przepisy, innych karzą a sami nie maja pojęcia o przepisach.

13
1 rok temu

Pamiętacie jaką karę dostała policjantka za spowodowanie kolizji na skrzyżowaniu Krotoszyńska -Poznańska?

Koszałek Opałek
odpowiada  13
1 rok temu

Chłosta i łamanie kołem w komendzie

Wiejski cwaniak z tego pałarza
1 rok temu

Pałarz podwójną ciągłą przejechał i widać że piesza miała zamiar przejść przez pasy, bo czekała aż któreś auto się zatrzymie. Pałarz do ukarania!!! Ja naliczyłem dwa wykroczenia!!!

miejscowy
odpowiada  Wiejski cwaniak z tego pałarza
1 rok temu

…mało tego wcześniej wymusił pierwszeństwo bo wyjechał z pod znaku STOP.Trzy wykroczenia w mundurze..

obywatel
1 rok temu

nie zauważył bo pewnie rozmawiał przez telefon

lololo
1 rok temu

bo policji wolno 🙂

Minaret
1 rok temu

On przecież w tym momencie nie jest pojazdem uprzywilejowanym. Jako zwykły obywatel domagam się ukarania oraz jeśli nie jechał sam tylko z kolega ukaranie kolegi który nie dotrzymał obowiązku wymierzenia kary w postaci mandatu karnego oraz dyscyplinarne usunięcie ze służby. Widzę także że przejechał przez podwójna ciągła linie przed przejściem dla pieszych.

bc
odpowiada  Minaret
1 rok temu

I jeszcze zdaje się, że się wepchnął przed pojazd, w którym była nagrywającą kamera, tfu wymusił pierwszeństwo .

Adam
odpowiada  Minaret
1 rok temu

Wydalić z policji, z kraju, pozbawić obywatelstwa, i na ich miejsce zatrudnić harcerzy albo jezuitów

51
0
Napisz co o tym sądziszx