ZUS chce porozmawiać z seniorami

Ruszają Ostrowskie Dni Seniora, w ramach których przygotowaliśmy całą serię prelekcji i wykładów dla seniorów. Pierwsze spotkanie już w najbliższą środę, 5 października, o godz. 14:00 w Centrum Aktywności Lokalnej. Temat z pewnością zainteresuje wszystkich seniorów – rozmawiać będziemy o świadczeniach ZUS.

Środowy wykład został przygotowany przez ostrowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Swoją prelekcję „Emerytura i inne świadczenia związane z osiągnięciem wieku senioralnego” wygłosi Andrzej Światły, zastępca dyrektora ds. świadczeń w ostrowskim Oddziale ZUS.

W czasie prelekcji będzie można także skorzystać z pomocy doradców emerytalnych na przygotowanych specjalnie stoiskach ZUS. Odpowiedzą oni na indywidualne pytania seniorów dotyczące świadczeń z ubezpieczenia społecznego. Na miejscu będzie także można założyć konto świadczeniobiorcy na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

– Bardzo się cieszę, że ostrowski ZUS dołącza do partnerów Ostrowskich Dni Seniora – mówi prezydent Beata Klimek. – Tematy świadczeń i emerytur to dla naszych seniorów niezwykle ważne tematy, związane z ich osobistymi finansami. Doceniamy to, że instytucja podeszła tak kompleksowo do współpracy i seniorzy będą mogli uzyskać wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu.

Spotkanie z doradcami ZUS odbędzie się już w najbliższą środę, 5 października, o godz. 14.00 w Centrum Aktywności Lokalnej (al. Powstańców Wielkopolskich 14).

CZYTAJ  Ruszyła modernizacja schroniska dla zwierząt (ZDJĘCIA)

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obywateli
1 miesiąc temu

ZUS to złodziej w majestacie prawa. Umierasz a Twoje środki finansowe przepadają jak kamfora. Ot i cały socjalistyczny ZUS.

Przedsiebiorca
1 miesiąc temu

A kiedy ZUS z nami porozmawiają , płacę dużo zusu a do lekarza pol roku czekam

edwardo
odpowiada  Przedsiebiorca
1 miesiąc temu

po 2030

edwardo
1 miesiąc temu

z emerytami się nie rozmawia, nakłania się ich do 4 dawki i czeka na efekty jakie wiadomo – zasada działania jak dobre trutki na szczury
pozdro barany

KMDS
odpowiada  edwardo
1 miesiąc temu

Nie trzeba nakłaniać sami lecą TVPIS zrobiła fenomenalną robotę. Teraz się trochę jeszcze gawiedź postraszy atomem i będzie w pytę.

5
0
Napisz co o tym sądziszx