Pędziła jak szalona

Udostępnij
Tweet

Zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i kierującym jednośladami to jedno z priorytetowych zadań policjantów drogówki. – przekonują ostrowscy policjanci. W nowym taryfikatorze nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze. Wczoraj, policjanci zatrzymali kierującą, która w obszarze zabudowanym pędziła blisko 130km/h. Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a na jej konto trafiło 15 punktów karnych. 32-latka straciła też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

27 września br. po godzinie 14:00 policjanci ostrowskiej drogówki pełniący służbę w radiowozie z videorejestratorem, przerwali niebezpieczną jazdę 32-letniej kierującej. Kobieta pędziła osobową toyotą w obszarze zabudowanym z prędkością 126km/h. Tym samym przekroczyła dozwoloną prędkość o 76km/h.

32-latka z powiatu kaliskiego została ukarana przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych i 15 punktami karnymi. Kobieta straciła też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Każdy z kierowców powinien pamiętać, że konsekwencje wynikające ze zbyt szybkiej jazdy nie obejmują tylko tych, którzy siedzą za „kółkiem”. W wielu przypadkach ofiarami tego typu nieodpowiedzialnych zachowań są inni uczestnicy ruchu drogowego, a co za tym idzie także i ich rodziny. Dlatego niezmiennie jednym z głównych kierunków policyjnej aktywności jest ograniczanie tragicznych zdarzeń na drogach poprzez dyscyplinowanie kierowców, którzy pędząc po naszych drogach łamią przepisy. Policjanci w takich sytuacjach reagują stanowczo i zdecydowanie. Ich rolą jest zapobieganie tragicznym wypadkom, dbałość o bezpieczeństwo wszystkich uczestników dróg, a także respektowanie obowiązujących przepisów i limitów prędkości.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stary kierowca
11 miesięcy temu

No i brawo dla Policji tego typu Panie może lepiej niech zajmą się kuchnią a te jazdę zlecą swym mężom albo kochanką a na drodze będzie bezpieczniej,

Pisiorek
11 miesięcy temu

Przesadziła trochę w tym terenie zabudowanym. Ale Ci policjanci tzw złodziejaszki Polskiego społeczeństwa, bezwstydne nieroby, w ostatnim czasie jak weszły nowe przepisy,to się zachowują jak by mieli cieczkę 😁. W wielu przypadkach to nie jest dla bezpieczeństwa tylko do wyciągnięcia pieniędzy.

AudiRS6
odpowiada  Pisiorek
11 miesięcy temu

Za każdy mandat mają dodatek do wypłaty i pochwały, a że g..no zarabiają to latają jakby się mieli pojscać. Milicjant zawsze na służbie heh.

Stary kierowca
odpowiada  Pisiorek
11 miesięcy temu

Panie Pisiorek Nie przesadziła trochę tylko mocno Pozatym Policja to Nie bezwstydne nieroby tylko struże bezpietrzństwa Gdyby Pani jechała nawet 66 to by może newet oko przymkneli ale 126 to Wielka przesada i bimbanie se.

...
11 miesięcy temu

Brawo Policja!!!

Capella
odpowiada  ...
11 miesięcy temu

Brawy Ty!

6
0
Napisz co o tym sądziszx