Ruszyły wypłaty dodatku węglowego

Udostępnij
Tweet

W Ostrowie Wielkopolskim ruszyły wypłaty dodatku węglowego. Pieniądze trafiły na konta pierwszych mieszkańców w piątek, 23 września. W sumie tego dnia wypłacono 3 mln 846 tys. złotych. Pieniądze trafiły do 1282 gospodarstw.

Jak informuje Krystyna Kois Jaźwiec, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim, placówka z budżetu państwa na wypłaty otrzymała 7 mln 152 tysiące złotych. Pieniądze na koncie MOPS-u były w czwartek, 22 września. Dzień później ruszyły wypłaty dla mieszkańców.

Do tej pory MOPS przyjął 6 711 wniosków. Zweryfikowano 2 266 dokumentów, z czego 240 umorzono. Powód – to przede wszystkim złożenie podwójnego wniosku na jedno gospodarstwo domowe. Pieniądze wypłacane są sukcesywnie, każdego dnia, według kolejności złożenia wniosków.

Wniosek o dodatek węglowy można składać do 30 listopada br. Gospodarstwa domowe mogą wnioskować o wypłatę 3000 zł dofinansowania na zakup węgla. Wnioski można składać online, osobiście lub przesyłając tradycyjną pocztą.

Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, w których głównym źródłem ogrzewania jest m.in.: kocioł na paliwo stałe, kominek, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, koza czy kuchnia węglowa.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Szokujące informacje nt. 19-latki, która szła z noworodkiem
Subskrybuj
Powiadom o

38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olo
1 rok temu

wychodzic z ue , i to jak najszybciej

Konfederata.
1 rok temu

Przestępcy (PiS) najpierw ukradli nam nasze pieniądze żeby z rozgłosem obwiescic że dają dopłaty. Oczywiście lwią część zatrzymując na swoich kontach. To jest prawdziwa twarz Kwaka, Pinokia i innych z tej mafii.

tttt
1 rok temu

niech juz beda te wybory ! pisiorom nie !!!

xd
1 rok temu

Stworzyć problem i go potem rozwiązywać – brawo PIS.
A głupi ludzie idą po te 3 tys. z uśmiechem na gębie.
Nie wiem płakać czy śmiać mam 🙂

38
0
Napisz co o tym sądziszx