Przełom w Węglozbycie❗Kierownik poinformował tłum o zmianach (aktualizacja)

Około godziny 9 do tłumu ludzi oczekujących na węgiel wyszedł kierownik bazy Węglozbyt. Poinformował zgromadzonych o zmianach w organizacji i dostawach węgla importowanego i krajowego.

Kierownik oraz jedna z pracownic Węglozbytu poinformowali, że od wtorku (jutro) będzie dostępny węgiel importowany. Dodatkowo baza węgla wydłuża czas pracy od 8 do 18. Będzie dostępny węgiel duży oraz ekogroszek. Jego kaloryczność będzie wynosić 24 tys.

Ludzie wyrazili niezadowolenie z tego faktu.

Pracownica powiedziała, że teraz oni będą prowadzić listę kolejkową i przejmują tą dotychczasową. Znajduje się na niej około 2910 osób. Kobieta z bazy Węglozbytu przekazała, że będą informować telefonicznie o możliwości odbioru węgla/Ekogroszku na podstawie kolejności zapisów. Sęk w tym, że na liście nie ma numerów telefonów. Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób zamierzają zebrać numery.

Na dotychczasowej liście znajdują się tylko imię, nazwisko oraz za czym czeka.

Węgiel z polskich kopalni może być za 1,5-2 tygodnie. Zgromadzeni wyrażali stanowisko, że wolą poczekać za krajowym, który ma lepsze właściwości.

Aktualizacja
Obywatelski kierownik listy kolejkowej wyczytuje kolejne numery. Kto jest dostępny może ustawić się w kolejce do biura, gdzie będzie można podać swój numer telefonu.

Kto się jeszcze nie zapisał może od jutra spróbować zapisać się na koniec kolejki. O godzinie 11.40 stało około 100 osób żeby podać numer telefonu.

CZYTAJ  Chcą wiedzieć na co wydajecie pieniądze

130 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
roman
5 miesięcy temu

Teraz widać ile „kopciuchów” jest w naszym rejonie…. a podobno smog powodują i to tylko w zimie samochody z silnikami spalinowymi ! … Ciekawe ?

***** ***
odpowiada  roman
5 miesięcy temu

i ciekawe że smog nie zmalał jak covid wchodził i był zakaz poruszania się

smok
5 miesięcy temu

Żal mi was wzsystkich, tych poniżej, Kupiłem z początkiem września 5t węgla w PGG, da się?, da się . A wy możecie skomleć dalej. Po wszelkie dodatki to jesteście pierwsi, a najwięcej placzecie, sfrustrowane swoim nędznym życiem człowieczki

Asa
odpowiada  smok
5 miesięcy temu

Smieje sie pan z ludzi starszych.nie każdy z nich ma Internet.skoro ma Pan 5 ton to dodatek oddaj potrzebującym a ty na pewno weźmiesz

smok
odpowiada  Asa
5 miesięcy temu

Umiesz czytać?. Nie smieję się z ludzi starszych, stojących w kolejce, tylko z tych żałosnych komentarzy, jakoby za wszystko odpowiedzialny był jakiś tam pis. A jakby nie ten pis to chuja by było….

smoczyca
odpowiada  smok
5 miesięcy temu

Gdyby opał był dostępny i w normalnej cenie, to nikt by się nie rzucał na dodatki filozofie z Pcimia.

rrrr
5 miesięcy temu

podziekujcie PISOWI za ten bajzel w calej polsce !!!

Gość
5 miesięcy temu

Nie panikujcie i nie kupujcie węgla ( był po 1500 max 2000 ) Na jesień będzie tańszy z importu!!! Kto to powiedział latem?
Teraz jest z importu i kosztuje 3000 zl
Wyznawców PIS nie żałuję
Niech stoją marzną i płacą

Damian Mruc
5 miesięcy temu

Dzisiaj kolejki po opał, jutro po benzynę (kiedyś etylinę), pojutrze kartki na chleb… Ktoś jeszcze pamięta? Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy Cię nie zdradzi…

patolik
5 miesięcy temu

Powinien obowiązywać limit: 1 tona / miesiąc lecz nie więcej niż 5 ton w sumie. Przecież logiczne jest kopalnie nie są w stanie z dnia na dzień podwoić wydobycia. Podobnie statki nie są w stanie przypłynąć w kilka dni. A jak przychodzi mróz to marzną wszyscy. Tak więc jak rzucą 1000 ton i będzie limit 5 ton to 200 osób kupi a reszta marznie. Jak będzie limit 3 tony to kupią już 333 osoby ale to wciąż zapotrzebowanie na ponad pół sezonu grzewczego a reszta marznie. Z limitem 1 tony 1000 osób będzie miało opał na półtora miesiąca. Po tym czasie kupi kolejną tonę, kopalne zdążą naprodukować a statki przypłynać. Kaczor ma rację. Słuchajcie waszego prezesa.

Nick
odpowiada  patolik
5 miesięcy temu

A co to za roznica nie da się kupić ani tony ani 3 ton

GTI
5 miesięcy temu

Tona węgla po 5 tys święty spokój węgiel dostępny w workach na każdej stacji paliw i markecie budowlanym a jak kogoś nie stać to trudno może trzeba dom sprzedać i zamienić na mieszkanie komunalne nie każdy musi mieć dom i Ferarii na podjeździe

smoczyca
odpowiada  GTI
5 miesięcy temu

Rozum jak widać nie też każdy ma …

fan
5 miesięcy temu

Jak by premierem był Donald to na bramie Weglozbytu byłby napis WĘGLA NIMA I NIEBĘDZIĘ PALTA CZYM CHCETA

Nick
odpowiada  fan
5 miesięcy temu

Donalda nie ma od 7 lat. To kaczor kazał wam palić wszystkim tylko nie oponami.

Marcin
5 miesięcy temu

Za mojej młodości bogiem była mama koleżanki, która była kierowniczką mięsnego. Teraz za boga robi kierownik od węgla….
Ot czasy.

Tikitaki
5 miesięcy temu

Do tych zapisów niech zeszyt niech założą w pięciolinie 😉 rampampam

130
0
Napisz co o tym sądziszx