Strażacy już je dostali na wypadek skażenia po ataku na elektrownię

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na terenie Ukrainy, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.

Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski.

Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów.

CZYTAJ  15-latka w stanie krytycznym walczy o życie

36 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mortadela*
2 miesięcy temu

Nie rozumiem!? Przecież Ukraina cały czas zwycięża! A pozostali Polacy zostaną z ręką w … znów nas dziela w obliczu nadciągającego kataklizmu.

Bbbb
odpowiada  Mortadela*
2 miesięcy temu

I co z tego że zwycięża?!Wystarczy jeden ,,zbłąkany” rosyjski pocisk

btr
2 miesięcy temu

„Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów.”
A jakie badania potwierdzą, że jodek potasu faktycznie jest zły, i jest odradzany? A może byłbyś za zdrowy co się przekłada że nie byłoby chorych np. na tarczycę? Brak chorych = brak kasy dla big farmy.

Przedstaw się
odpowiada  btr
2 miesięcy temu

Jaką ma Pan specjalizację panie doktorze?

Aaa
odpowiada  btr
2 miesięcy temu

Jak masz tendencje do powstawania wola i będziesz przeginać z jodem to zamiast sobie pomóc to zaszkodzisz, bo guzki mogą zacząć szybko rosnąć. Jak o tym wiesz, to zbadasz wszystko na własną rękę. Jak nie wiesz to może się okazać, że niepotrzebnie pozbędziesz się tarczycy. Branie jodu na własną rękę wcale nie jest takie bezpieczne, jak się obecnie uważa.

***** ***
2 miesięcy temu

kolejny temat zastępczy wymyślony przez PIS żeby ludzie przestali mówić o tym że nie będzie czym grzać zimą. Kiedy jedziemy na Warszawę, pytam?
Ile podpisów trzeba zebrać żeby odwołać rząd ? Jeśli się nie sprawdza, musi być sposób na odwołanie tych idiotów. Tutaj pytanie do konstytucjonalistów – jest jakiś sposób?

Bbbb
odpowiada  ***** ***
2 miesięcy temu

Wojna na Ukrainie- tematem zastępczym?! Ciekawe.

Karolina
2 miesięcy temu

23 9 moi drodzy

Ela
odpowiada  Karolina
2 miesięcy temu

A nie 24 9?

Paweł
2 miesięcy temu

Jeżeli ten rząd mówi, że nie ma się co martwić,to lepiej zacząć się bać…

Jola
odpowiada  Paweł
2 miesięcy temu

W trosce o ciebie tak mówi, abyś nie umarł ze zgryzoty

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
2 miesięcy temu

PIS powoli wciąga Polskę w wojenkę ukraińską.
Dla Polaków idzie ciężka zima, drożyzna, tysiące za prąd, gaz i węgiel, problemy z dostaniem się do lekarzy, a miliardy lekką ręką dawane są Ukraińcom!
Komu w końcu służy ten niby rząd ?
Przecież jodek potasu chroni tarczycę tylko przed I-131, a nie przed innymi radioaktywnymi składnikami, takimi jak chociażby izotop cezu 137. Sam wzrost promieniowania gamma nie jest wskazaniem do profilaktyki jodowej. Jod nie jest więc „uniwersalnym lekarstwem na skażenie” i nie chroni przed wszystkimi skutkami zdarzenia radiacyjnego, w tym przed chorobą popromienną wywoływaną przez promieniowanie jonizujące. Ale największym problemem nie jest awaria elektrowni atomowej  ale  car-bomba, największa w historii bomba jądrowa. Ruscy  poszli tutaj  na całość, przygotowując ładunek   o sile 50 megaton, który wywoła eksplozję 3 tys. razy większą niż bomba zrzucona na Hiroszimę. Zatem tabletki wszelakie pozostaną w aptekach i marketach gdy nas już nie będzie. Dręczy mnie coraz bardziej powieść  Ostatni brzeg  o następstwach globalnej wojny nuklearnej. Głęboko posępny przejmujący, posępny utwór uchodzi za najbardziej wymowne ostrzeżenie przed konfliktem atomowym. 
Nocy wolnej od pisowskich przygłupków życzę.

Maciej
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
2 miesięcy temu

Serio? Wojenkę ukraińska? Przypomnij sobie jakie FR miała oczekiwania.. w skrocie: demilitaryzacja Europy środkowej, co jest jawnym włączeniem jej w sferę wpływów FR , jedyna szansa dziejową dla nas jest rozpad FR, rozjechanie ruskich , drugiej szansy nie będzie

Niekoszer
odpowiada  Maciej
2 miesięcy temu

Wspomniane oczekiwania wysunęli niedawno, kiedy na Ukrainie zaczęło im się pod nosem instalować NATO. Wobec Polski nie wysuwali żadnych pretensji, nic. Pewnie mieli tylko niezły ubaw z polskich polityków targających na polecenie swoich mocodawców podsunięte waniające ruskie onuce. Węgiel kupowaliśmy, gaz, ropę, wontów terytorialnych nie mieli żadnych, no ale jawne duże wsparcie dla ukropów (w czym Polska jak widać nikomu nie daje się wyprzedzić) może zmienić sytuację.

Last edited 2 miesięcy temu by Niekoszer
mati
odpowiada  Maciej
2 miesięcy temu

Rosja nie miała nigdy na celu demilitaryzację Europy , tylko samej Ukrainy a szczególnie Donbasu i Ługańska , nie wiem skąd masz takie info chyba z tvp pis. Oni chcą zdemilitaryzować ukrów, noszących na mundurach naszywki SS, mających esesmańskie tatuaże. Jakbyś dokładnie pooglądał w sieci to byś zobaczył jak wielu ukraińców kultywuje kult bandery i SS. A o szansie rozpadu FR to możesz zapomnieć, to bardzo silne Państwo, któremu w razie czego pomogą Chiny

Przedstaw się
odpowiada  mati
2 miesięcy temu

Po 1)
Ch.j z tym banderą.
Po 2)
Chiny tylko czekają, żeby Rosja się wykrwawiła i wtedy zobaczysz jak bardzo ich wspierają.
Po 3)
Po wiela rubelki teraz stoją? Na worek ziemniaków za dniówkę pisania takich głupot ci starczy Matiosza?

HBA
odpowiada  mati
2 miesięcy temu

I dlatego mordują dokładanie tak jak SS, kobiety, dzieci, starców … 👍 … Świetne wytłumaczenie

Last edited 2 miesięcy temu by HBA
Irka
odpowiada  mati
2 miesięcy temu

A skąd ty masz te informacje?

Niekoszer
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
2 miesięcy temu

Dla PiS wojna byłaby bardzo na rękę, to oczywista oczywistość.

Pan
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
2 miesięcy temu

Wszystko ok z twoją głową!? bo chyba trochę przesadzasz.idz no człowieku jak najszybciej do lekarza

mati
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
2 miesięcy temu

jakbyś poczytał i posłuchał w sieci, to jak ruscy zostaną przyparci do muru przez usa , (już normalnie widać że to jest wojna USA z Rosją , ale rękami Ukraińców i innych najemników ), to jak Putin nie będzie miał jak już walczyć to wtedy użyje broni atomowej, ale ponoć dostanie się w pierwszej kolejności Wielkiej Brytanii , za ich ciągłe podżeganie do wojny

Jjjnnj
2 miesięcy temu

Nikt tego nie mówi ale bardziej chodzi o ruski atak atomowy

Walo
2 miesięcy temu

Nie ma co wpadać w panikę te elektrownie są bardzo daleko a gdyby jakieś pyły radioaktywne się uwolniły to nie jest to taka radiacja jak przy wybuchu bomby atomowej no chyba ze Putin pójdzie na całość to wtedy strach się bać

Lato
odpowiada  Walo
2 miesięcy temu

Wybuchła pandemi, nie kupiłem mąki, makaronu itp. A jak potrzebowałem nie było. Śmiałem się z tych co stali za paliwem A jak potrzebowałem następnego dnia na wyjazd to szukałem, z cukru też się śmiałem. Dlatego jodu już nie ignoruje. Dopiero w trzeciej aptece dostałem kupić.

Last edited 2 miesięcy temu by Lato
Ernesto
odpowiada  Lato
2 miesięcy temu

Brawo już zacznij polykac 3 razy na dzień tak na wszelki wypadek

Mruk
2 miesięcy temu

Jakie przygotowanie ludzi na ewentualne skazenie radioaktywne żadne kiedyś były lekcje przysposobienia obronnego w szkołach młodzież coś wiedziała była służbą wojskowa był chociaż jeden w domu co w wojsku był przeszkolony teraz nie ma nic od wielu lat i co tabletki jodku potasu jak suplement diety mają załatwić sprawę to jakieś żarty

Nick
odpowiada  Mruk
2 miesięcy temu

A ty z tego po coś pamiętasz. Bo nie wiem co to daje że ktoś 10 20 lat temu ćwiczył zakładanie maski na lekcjach.

Pan
odpowiada  Nick
2 miesięcy temu

Daje daje takie ćwiczenia bo jak będziesz potrzebował to nawet nie będziesz wiedział do czego to służy.

Pan
odpowiada  Mruk
2 miesięcy temu

A co piłeś jak wybuchł redaktor w Czarnobylu? AHA przecież ciebie jeszcze nie było na świecie

Niekoszer
2 miesięcy temu

Czyli tak. Ruscy zajęli elektrownię i sobie teraz ją ostrzeliwują? 🙂 W to uwierzy tylko elektorat PiS. Podobnie jak w to że banda Balbiny działa na rzecz obywateli Polski, że węgla wystarczy dla każdego i będzie przystępny cenowo. I w tysiąc innych pisowskich bzdur.

Illuminati5G
odpowiada  Niekoszer
2 miesięcy temu

Wg Konfederacji Putin nawet nie wie, że jest jakaś wojna. Dla JKM teraz najważniejszy postulat, nie karać za obcowanie z małoletnimi.

Maciej
odpowiada  Niekoszer
2 miesięcy temu

Słyszałeś o czymś takim jak sabotaż? Poza tym nadal zwiększa się ryzyko eskalacji konfliktu do użycia przez FR taktycznej broni atomowej. Aczkolwiek jeśli zaczna ja wyciągać z magazynów to jest raczej pewne , że nie ujdzie to uwadze wywiadu NATO i być może wyprowadza uderzenie wyprzedzające na te cele.

mati
odpowiada  Maciej
2 miesięcy temu

no właśnie ten sabotaż robią ukry , strzelając do elektrowni. A potem jest na ruskich. już nie pierwszy raz robili takie prowokacje. Pooglądaj Maciaka na YT , to ci się umysł rozświetli

Przedstaw się
odpowiada  Niekoszer
2 miesięcy temu

Nie, w to, że ruska swolocz jest zdolna do wszelkich bestialstw i jest w stanie poświęcić życie własnych obywateli bez mrugnięcia okiem wierzy każdy rozsądny człowiek. Nie musi być z pisu. Brzydzę się PiSem niemniej niż konfederussią. Trzeba być płatnym ruskim trollem albo pożytecznym idiotą od brauna czy innych narodowych oszołomów żeby wierzyć w cokolwiek, co twierdzą ruskie gnidy.

Niekoszer
odpowiada  Przedstaw się
2 miesięcy temu

Nienawiść się z Ciebie wylewa. Idź na spacer, pogoda jest przyjemna, pomódl się w ciszy kościoła, napij wódki, nie wiem…zrób coś dla zrelaksowania i wyciszenia. I ważne, poza TVP i TVN sięgnij po inne źródła informacji, daje to szerszą perspektywę. Pozdrawiam.

Pan
odpowiada  Niekoszer
2 miesięcy temu

Powiedziałeś co wiedziałeś czy nasłuchałem się jakiś bajek

36
0
Napisz co o tym sądziszx