Ostrowianin próbował opanować wściekłych kaliszan

Udostępnij
Tweet

W środę wieczorem w Kaliszu odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące zaproponowanych czterech wariantów poprowadzenia linii kolejowej dużej prędkości na trasie Łódź – Kalisz – Poznań w związku z planowaną budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. Do hali OSiR przyszło kilkuset mieszkańców nie tylko Kalisza, ale także Błaszek czy województwa mazowieckiego. Atmosfera była napięta.

Organizatorami spotkania była spółka CPK. Za stołem zasiedli przedstawiciele biura projektowego z Poznania oraz pracownicy spółki CPK, a wśród nich ostrowianin Michał Kmiecik, pełniący funkcję koordynatora ds. konsultacji społecznych. Przyszło mu się wczoraj zmierzyć z rozgoryczonymi mieszkańcami, których plan powstania tej inwestycji może pozbawić rodzinnych domów.

Od początku inicjatywę chciał przejąć były poseł z Mazowsza (żółta czapka). Przekrzykiwał się z prowadzącym, ale dał się namówić na organizacyjny porządek. W jego ramach najpierw w dużym skrócie przedstawiono przebieg kolei dużej prędkości, a później każdy zainteresowany mógłby zabrać głos. Tłum skandował do prowadzącego „oddaj mikrofon!”.

Po chwili na salę przyjechała grupka z Błaszek (powiat sieradzki) z własnym głośnikiem i mikrofonem. Przez mieszkaniec województwa mazowieckiego zaczął przekrzykiwać się z prowadzącym co mogło zakończyć spotkanie, ale emocje zostały wystudzone.

Dwa z czterech wariantów zakładały, że kolej dużej prędkości wjedzie na dotychczasowy dworzec w Kaliszu. Spowodowałoby to wyburzenie około 100 domów. Nie trzeba dużej wyobraźni, żeby przewidzieć reakcje zamieszkujących w tych domach. Dwa pozostałe warianty przewidywały przejazd na południe od Kalisza i dalej na Pleszew.

Przedstawiciel CPK powiedział, że w ciągu doby przez Kalisz ma przejeżdżać 17 par pociągów Kolei Dużych Prędkości oraz 20 par pozostałych pociągów. Jednocześnie poinformowano, że w całym 2021 roku do pociągów z kaliskiego dworca wsiadło 1100 osób.

Protestujący przeciwko omawianym wariantom mówili, że bilety na Kolej Dużych Prędkości będą droższe od tych na pociągi intercity i nie będzie nimi zainteresowania. Z tego powodu nie powinno się realizować tej inwestycji. Przedstawiciel CPK powiedział jednak, że w Europie dąży się do ograniczania wjazdów autami do centrów miast i to ma spowodować wzrost zainteresowania kolejami dużych prędkości.

CZYTAJ  Wjechał bez opamiętania przy stacji paliw

Pan Michał Kmiecik występował w czerwonej koszuli. Jego opanowanie można obejrzeć na poniższym filmie.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dyzma
1 rok temu

Bose Antki to Antki z miasta Kalisz oni zawsze tacy byli choćta ,idzta, nie pi..dol.ta itp …

fan
1 rok temu

dla jednego drzewka kolei może nie byc SZOK LUZISKA OPANUJCIE SIE

Marcin
1 rok temu

Wszyscy Wy którzy czujecie się wykluczeni i pomijani. Dlaczego jesteście przeciw? Bo za drogie bilety? A skąd wiecie jakie one – te bilety drogie? Bo inni będą mieli lepiej bo se będą mogli łatwo latać? I do Warszawy dojechać w godzinę a nie 3 ? A wiecie ile ludzi zrezygnuje z jazdy samochodem dzięki temu? A argument z filmu tej młodej pani że młodzi wyjadą z Kalisza i już nie wrócą to nie kumam. Ktoś to rozumie?

do księdza
1 rok temu

Budują źle, nie budują źle, chcemy szybką kolej ale nie przez nasze działki bo drzewko z dziadkiem zasadzone, masakra, tak to my do niczego w tym kraju nie dojdziemy i wiecznie narzekać będziemy jak to inne kraje żyją w dobrobycie, a my to wiecznie biedę klepiemy. Z takim podejściem to my faktycznie tyłki podcierać będziemy cały czas innym a u nas zrobimy sobie skansen.
sorry jeśli kogoś poczuł się urażony

Ole
odpowiada  do księdza
1 rok temu

tylko,że oni nic nie budują i kto wie czy kiedykolwiek zbudują, póki co płacimy grube miliony złotych za spółkę, która zajmuje się zarządzaniem wielką łąką. Wykupią działki, wyburzą domy, a za 5 lat stwierdzą, jak z Ostrołęką, że to jednak zły pomysł i wycofają się z inwestycji, a działki w promocyjnych cenach dostaną Obajtek, żona Matiego i czarna mafia.

radio RFN
odpowiada  Ole
1 rok temu

typowy zakompleksiony platfus, wg ciebie POLSKA powinna być krajem paterskim a ty niemiecki parobku pasł byś śwnie i nucił pod nosem ALLES FUR DEUTSCHLAND.Weż rudego za rękę i poszukajcie tej elektrowni atomowej co została zbudowana a Grad kasował co miesiąc 100000 zł hahahahah.Napisz też coś o byłym prezesie Orlenu niejakim Krawcu , ciekawe rzeczy można się dowiedzieć.Na zakończenie z lempartowym pozdrowieniem WY*****aj

Ole
odpowiada  radio RFN
1 rok temu

w którym momencie napisałem, że popieram platformę i uważam, że dobrze rządzili?? bo jakoś tego nie zauważyłem. Ale za to zauważyłem u Ciebie typowo pisiorski zakuty łeb: „co z tego, że teraz robią wały i kradną dla siebie, skoro peło toż kradło i to jak”.

do księdza
odpowiada  Ole
1 rok temu

Ole więcej wiary i optymizmu bo Cię propaganda wykończy- pozdrawiam cię gorąco

Dumny Polak
odpowiada  Ole
1 rok temu

Gdyby natura chciała to by ci rozum dała, że nie chciała jesteś głąb do kwadratu.Brawo za przekop Mierzeji , duma rozpiera , CPK i tak powstanie, ty możesz zap*******ać do Berlina i korzystać z tamtego lotniska.Tak na koniec to ty nie jesteś Polakiem, wierny sługa niemieckich panów.Zapamiętaj oni korzystają z takich jak ty ale gardzą nimi.Pozdrowienia z Mierzei jest pięknie

Piotrek
1 rok temu

CPK to „MiŚ” na leczenie chorych kompleksów władzy z PiSu. Nigdy nie powstanie bo nie ma sensu.

26
0
Napisz co o tym sądziszx