Jechali pociągiem z Poznania do Ostrowa 7,5 godziny

Udostępnij
Tweet

Pasażerowie wyjeżdżający 6 września pociągiem po godzinie 17 zostali wystawieni na próbę wytrzymałości. Kiedy wyjeżdżali pociągiem kolei wielkopolskich „calisia” nie spodziewali się, że przyjdzie im przetrwać podróż wynoszącą około 7,5 godziny, a wśród atrakcji pobyt na zimnym dworcu. Podróż do Ostrowa Wlkp. trwała 7,5 godziny, a do Kalisza aż 8.

Postój rozpoczął się już na stacji Gądki. Powodem była awaria sieci trakcyjnej pomiędzy Gądkami, a Środą Wielkopolską. Z relacji pasażerów wynika, że nikt ich nie informował o powodzie postoju i szacowanym czasie postoju. Dziś Koleje Wielkopolskie tłumaczą się, że nie udało im się wynająć przewoźnika autobusowego, który przewiózłby pasażerów.

Kiedy około godziny 22 usunięto awarię sieci trakcyjnej pociąg ruszył, ale po niedługiej chwili zepsuł się. Zdołał dojechać około północy tylko do stacji w Jarocinie. Tam pasażerowie musieli wysiąść i poczekać na kolejny pociąg. Na żadnym etapie nie zaproponowano podróżnym wody, herbaty, kawy czy posiłku, bo… Koleje Wielkopolskie nie prowadzą wagonów gastronomicznych oraz sprzedaży żywności.

Pasażerowie nie wiedzieli czy mają wracać na własną rękę z pomocą rodziny, przyjaciół czy czekać. Niektórzy widząc przedłużającą się przerwę zorganizowali sobie transport. Ci którzy zostali zostawieni na pastwę losu, czekali w zimną noc na dworcu, nie będąc przygotowanym w koce czy ciepłe ubrania. Ci którzy jechali do Kalisza dotarli tam dopiero po godzinie 1 w nocy. Cała ich podróż trwała 8 godzin.

Ta historia przypomina tę sławetną, w której pasażerowie utknęli na ostrowskim dworcu w środku zimy. Ówczesna wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego, a dziś minister Marlena Maląg nie wyjechała do potrzebujących, bo miała gołoledź przed domem. Dopiero gdy radny Tomasz Gostomczyk postanowił ufundować ciepłe posiłki dla pasażerów, przedstawiciele miasta spięli się i zorganizowali zupę. Za tą akcję Marlena Maląg przyjęła dla siebie nagrodę pieniężną wynoszącą 12 tysięcy złotych z pieniędzy ostrowskich podatników.

Mieli pociąg do pomocy?

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Rolnik stracił rękę
Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MALAGOWA PIES
1 rok temu

Ta Malągowa to w ogóle nie wiem po co jeszcze widniej w świecie publicznym, dno i kilogram mułu

bartek
odpowiada  MALAGOWA PIES
1 rok temu

kilogram mulu by ci sie nie zmiescil bo masz za maly mozg . ta kropka to on.

Antypisior
1 rok temu

Dobrze że pan redaktor przypomniał
” skromną osóbkę” pani Maląg. Kogo była wtedy zastępcą i z jakiej opcji politycznej się wywodzi? Urbaniaka z PO.
A teraz skacze jak jej Kaczor zagra. Typowa ku…. polityczna. A co do incydentu z PKP – to jest efekt rozbicia jednej porządnej kolei na wiele dziadowskich spółek.

Olo
odpowiada  Antypisior
1 rok temu

Typowa ku…. polityczna – chyba nie tylko polityczna…

sas
odpowiada  Antypisior
1 rok temu

Każda szyna ma mieć swego prezesa a ten całą drabinkę w dół

T……
odpowiada  Antypisior
1 rok temu

Tak jak mówisz . Kurestwo i dziadostwo a w szczególności dzisiaj . Maciora poszła doić bo widziała że tu już nic nie ugra . A teraz gwiazdorzy pisowska świnia . Z chwile przyjedzie znów bo OSP Granowiec zorganizował wóz nowy to musi być feta . Szkoda że nie zdąży teraz opierdzielic przy okazji biesiady dożynkowej . Nażarła by się za darmochę pokazała by się niech wiedza że pisiory dają 50 gr a zabierają 2 zł . Bo tak działa ten reżim pisowskich świń .

POganiacz bydła
1 rok temu

Lewacki pismaku, czy minister jest od naprawiania trakcji, popsutego taboru kolejowego i organizowania posiłków. Jad antPiSowski który cieknie ci z paszczy prędzej cię zabije niż koronawirus.

Do POganiacz bydła
odpowiada  POganiacz bydła
1 rok temu

No typowy język miłosierdzia wzorcowego katolika i pisiora. Zamilcz waść i wstydu oszczędź. A koronawirus nie tyle zabił ludzi co nie udzielanie pomocy na czas przez służby medyczne. Właśnie na polecenie ministra zdrowia.

Anty
odpowiada  POganiacz bydła
1 rok temu

I bardzo dobrze że są jeszcze wolne media od tej pisowskiej propagandy. Włączając TVP można odnieść wrażenie że to są wiadomości z innego kraju. Rekordowa inflacja,kryzys największy od lat 80 ,a dla pisiorów jesteśmy w czołówce Europy(!!!) . A tobie jak się nie podoba to nie czytaj Ostrów 24 tylko nasz dziennik i dobranoc!!!

do Anty
odpowiada  Anty
1 rok temu

No jak to nie jesteśmy w czołówce Europy!!! A kto ma NAJWIĘKSZĄ INFLACJĘ?

gość p
odpowiada  POganiacz bydła
1 rok temu

ale byś się podpisał jak rzecznik pis-u Hofman Adam zarzucał Bienkowskiej że nie ostukała trakcji elektrycznej z lodu

Grochek
1 rok temu

Głupsze myślenie normalnie

Babrak
1 rok temu

W państwie prawa pasażer podałby przewoźnika do sądu o odszkodowanie i dostałby solidne zadośćuczynienie ale w Polin działa to inaczej.

Były kolejarz
1 rok temu

Tak działa PKP po rozbiciu na spółki. Kiedyś jak była „jedna kolej” to lokomotywę sprawną odczepiano od pociągu towarowego żeby obsługiwała pociąg osobowy bo to priorytet (w tym przypadku wystarczyło wysłać lokomotywę spalinową skoro sieć zerwana,dyspozytor miał służbę) . Kiedyś w ogóle kiedyś wiele rzeczy lepiej funkcjonowało,jak to się mówi „gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść” . Spółki rywalizują między sobą a ludzi mają gdzieś. Kiedyś nawet pociągi dalekobieżne przewoziły pocztę i paczki. Pod niektórymi względami niestety się cofnęliśmy.

bc
odpowiada  Były kolejarz
1 rok temu

Ma rację. Kiedyś się nie słyszało o takich opóźnieniach, za to były kilkunastominutowe, ale góra do dwóch godzin wyjątkowo. A teraz co chwila autobusy zastępcze i tylko starszych osób szkoda.
A te paczki konduktorskie też świetne. Do dziś pamiętam, że wysyłałam siostrze wydrukowaną pracę, bo w weekend drukarka odmówiła posłuszeństwa. a dziś tylko kurier i to dopiero następnego dnia.

Renegat
1 rok temu

Powinni ponieść konsekwencje bo oni problem potrafią zrobić z niczego, jakiś czas temu kupiłem bilet przez aplikacje koleo, zarejestrowalem się przez e-maila jako johny bravo, takiego mam e-mail, kobieta przy sprawdzianu biletów powiedziała że bilet jest nie ważny bo ja nie jestem johny bravo.

Ja
1 rok temu

Jak ostatnio wracałam z Poznania w październiku, przewróciło się drzewo na tory w Pleszewie, też czekaliśmy 2-3h zanim przyjechał po nas autokar. Po dowiezieniu nas do Ostrowa, zamknięto okienka, pozostawiono Nas bez żadnej infoacji. Musieliśmy na własną rękę szukać pociągów do domu. Z tego co było widać, niektórzy ludzie czekali na pociągi od rana- nie było żadnych informacji na temat pociągów.

Ola
1 rok temu

Redaktor zapomniał o nagrodzie i słynnym cytacie Urbaniaka

Podróżny
1 rok temu

Ale tak działa właśnie PKP tramwaje tak samo i autobusy też a ceny coraz wyżej idą ja nie rozumiem po co były remonty torów czy dworca PKP wszędzie skoro wystarczy że trakcja poszła albo sterowniki tak samo jest autobusy ze na rozkładzie jazdy piszę że jedzie a nie przyjedzie a jak przyjedzie to predzej albo się spózni zero zainteresowanie Polakami Tylko cały czas liczy się Ukraina ja im wspojczuje naprawdę ale delikatnie już przesadzają ostatnio była taka sytuacja ze jechal w trawaju Ukrainiec i nie miał biletu na tramwaj i nie dostał zadnej kary mandatu a Polak który rozlicza się z pitow nie będzie miał biletu od razu to zaraz jest Mandat to jak to odebrać to jest podział że wazniejsi są oni a Polska nie

Lol
odpowiada  Podróżny
1 rok temu

Jedź na Ukrainę to też będziesz ulgowo traktowany. Dostaniesz darmowy nocleg w schronie i batalion Ukraińców do obrony schronu w którym ze strachu robisz kupkę w majtki.

30
0
Napisz co o tym sądziszx