Prezes Kaczyński podał termin wyborów

To będzie najdłuższa w 30 – letniej historii samorządu kadencja. Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił wczoraj, że PiS wystąpi z projektem ustawy, która opóźni kadencję samorządów o pół roku. Wybory samorządowe odbędą się więc nie jesienią 2023 a wiosną 2024. W przyszłym roku będziemy wybierać tylko nowy parlament.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym jesienią 2023 roku powinny odbyć się wybory do Sejmu, Senatu i równocześnie wybory samorządowe. Nałożenie na siebie dwóch tak skomplikowanych procesów demokratycznych byłoby trudne do zrealizowania, stąd też prezes PiS potwierdził to, o czym spekulowano już od dawna.

Wystąpimy z projektem jej przedłużenia (kadencji samorządów) o pół roku, czyli będzie pięć i pół. To z powodu tego, że zbiegły się wybory i to jest niewykonalne, żeby przeprowadzić na raz wybory samorządowe i parlamentarne. To mówi PKW i to mówią także wszyscy szefowie finansów partyjnych – powiedział szef partii rządzącej.

Wybory parlamentarne i samorządowe zbiegają się w 2023 roku, bo w 2018 wydłużono kadencję samorządów z 4 na pięć lat. Obecna kadencja samorządowa będzie więc najdłuższą w 30 – letniej historii polskiego samorządu.

Zmianę terminu wyborów musi zaakceptować sejmowa większość, a ustawę podpisać prezydent.

źródło: faktykaliskie.info

CZYTAJ  Do zbrodni użył siekiery lub maczety

82 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
remi
4 miesięcy temu

Kiedy wybory bo tak dłużej za Pisu już nie da sie żyć . Czy oni zdają sobie sprawę z tego ile narobili szkodnictwa dla Polski i Polaków..Jak do nich jeszcze nie dotarło ile narobili bajzlu to niech czym prędzej sie zwijają i odejdą od koryta. Odpowiedzą za wszystko .nie sztuką jest drukowanie pieniędzy rozdawanie jałmużny przed wyborami ,tylko po to żeby mogli rzadzić kolejne lata , robić kolejne inflacje żeby Polska zbankrutowała do reszty. To koniec rządów PISU, nigdy już na nich nie zaglosujemy kłamcy. GDZIE JEST WEGIEL KACZYŃSKI.GDZIE 700 MILIARDÓW Z BRUKSELI ?

Emeryt
4 miesięcy temu

Po co Kaczyński ta zmiana daty wyborów ? PrzecieżPIs wie doskonale ze wybory macie przegrane , jeszcze do was to nie dotarło , ? to zapytajcie Polaków na ulicy , a nie w zamkniętych salach , Czy ciebie człowieku jeszcze coś wiecej interesuje po za słupkami ii wyborami ? Gdzie jest węgiel , ten obiecywany za 900 zl , gdzie wasza praworzadność . gdzie miliardy masz z Brukseli ,Tyle obiecywaliście 700 miliardów wypisywane na Bilbordach i gdzie te pieniądze, kłamcy i oszuści.,

Andzia
4 miesięcy temu

Koryto dla PISU i tego rządu sie kończy .

meriwa
4 miesięcy temu

PIs i ten rząd już są bez szans żeby przez kolejne lata rządzić i koryto obronić , To koniec ich rzadów. Polacy już powiedzieli dość , kłamstw, dość drożyzny , dość inflacji ,Spłaty kredytów coraz droższe , żywność drożeje z dnia na dzień , ogrzewanie drogie , prąd drogi czynsze drogie , A pieniędzy z unii 700 miliardów nie widac bo ciągle w Polsce wstrzymują praworzadność .

Też emeryt
4 miesięcy temu

To prawda , ten nieudolny rzad powinien odejść w podskokach ,za to co wyrabia , Biorą miliardowe pożyczki zamiast otrzymać miliardy z UNII. widać pasuje Kaczyńskiemu inflacja, on sie nie przejmuje , on sie przejmuje tylko słupkami , i wyborami . Ogarnia go bojażn ,bo wiedza dobrze ze wybory jedne i drugie mają przegrane ,ale jak zwykłe tonący zawsze chwyta sie brzytwy .Kaczyński dba tylko o swój własny stołek i pędzony wygodny tryb życia, Emeryci już kolejny raz nie dadzą sie nabrać i na PIS nie będa głosować.

emeryt
4 miesięcy temu

Kaczyński gdzie jest węgiel po 900zl ? Gdzie wasza praworządność , gdzie 700 miliardów z unii ? . Zajmijcie sie gospodarka w Polsce, zajmjicie się infalcją , drożyzną w sklepach , bo jak na razie to czynsze idą w górę , ogrzewanie w górę , prąd gaz w górę. , kredyty drogie, paliwa ceny z kosmosu ,Potraficie płacić kary 1 milion /euro dziennie , to jest za każdy dzień 4,5 miliona zlotych , Za takie miliony ile było by wyleczonych dzieci z chorobami , które wymagają pobierania lekków za miliony złotych. Ale rząd na takie sprawy jest obojętny. Niech już ten rząd odejdzie ,oby jak najszybcięj odbyły sie wybory, ,to ich nieudolne rządzenie , to wołanie o pomste do niebios, PIS tylko dba o swoje portfele , dla nich nie ma inflacji , oni tego nie odczują ,z inflacją borykają się Polacy , ledwo wiąża koniec z końcem .Ale dla rzadu to obojętne . , ze Polacy juz grzebią za chlebem w śmietnikach , szukuja jedzenia .Przysłowiowe koryto nie ma takiego problemu . Oni zawsze mają pełen portfel i biedy nie znają.Przed każdymi wyborami żeby utrzymać sie przy korycie na koljne lata, ,rozdaja emerytom jałmużne. A po wygranych wyborach zaraz PIS ta jałmużnę zabiera , bo jak zwykle po kazdych wyborach , za klika dni , podwyżki szykuje PIs ,sromotnie wydokie na wszystko . i Tak juz emeryci nabrac sie wiecej nie dadza na zagrywki PISU i tego nieudolnego rzadu . .

SUZUKI
4 miesięcy temu

Jaruś miał wczoraj sprawę w sądzie w Warszawie, że nago kąpał się z jednym oficerem pod prysznicem ciekawe na czym to stanęlo

Przedstaw się
odpowiada  SUZUKI
4 miesięcy temu

Tajemnica poliszynela że Jaruś to pedał. Rzecz sama w sobie żadna sensacja, różne ludzie mają zboczenia seksualne i żyją, byle innym nie szkodzili. Ale on wielce obrońca moralności stąd tak zabawny stary dziad i mega szkodnik. A zamiotą sprawę pod dywan.

Ostatnio edytowany 4 miesięcy temu by Przedstaw się
Kolores
4 miesięcy temu

Byle nie Thusk i KO i won z Carycą vel kredyt w Ostrowie

tttt
4 miesięcy temu

nic gorszego polski niz PIS nie spotkalo !

Ostatnio edytowany 4 miesięcy temu by tttt
Jacek
4 miesięcy temu

Na 107 miast, w których wybiera się prezydenta z nadania PiS jest TRZECH. POzostali STU CZTERECH, to POstkomuniści, czasami dla zmyłki POd różnymi nazwami. Czas ZDEKOMUNIZOWAĆ samorządy. Im większe miasto, tym więcej POstkomunizmu. Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Poznań i tak by można do 104!

Jacek
odpowiada  Jacek
4 miesięcy temu

Dodam jeszcze, że radni powinni pełnić swoją funkcję społecznie, bez ŻADNYCH diet.

Jonek
odpowiada  Jacek
4 miesięcy temu

Precz z komuną WSZYSCY WON

82
0
Napisz co o tym sądziszx