Nauczyciele z awansami zawodowymi

Udostępnij
Tweet

Nauczycielom szkół i przedszkoli z Ostrowa Wielkopolskiego wręczono akty mianowania. Awans otrzymało 27 osób.

– To bardzo ważne by podnosić swoje zawodowe kompetencje. Doskonale zdaję sobie sprawę ile wysiłku kosztuje Państwa codzienna praca i trud wkładany w wychowywanie i edukowanie najmłodszych obywateli naszego miasta. Wiem to, bo sam jestem nauczycielem i przez wiele lat pracowałem w szkole. Niech ten dzisiejszy awans będzie dla Was zapowiedzią kolejnych sukcesów zawodowych – mówi Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolski.

Mianowanani nauczyciele to:

Aleksandra Klupś – Przedszkole nr 2
Paulina Cebulska – Przedszkole nr 2
Marta Wojciechowska – Przedszkole nr 2
Karolina Kasprzak – Przedszkole nr 7
Maria Olejnik – Przedszkole nr 8
Anna Kopras – Przedszkole nr 9
Justyna Górna – Przedszkole nr 11`
Sławomira Kędziak – Przedszkole nr 12
Angelina Daszczyk – Przedszkole nr 13
Agnieszka Jakubowska – Przedszkole nr 14
Anna Wachowiak – Przedszkole nr 16
Karolina Kaczmarek – Szkoła Podstawowa nr 1
Monika Zybała – Szkoła Podstawowa nr 2
Anna Dybała – Szkoła Podstawowa nr 4
Ewa Bakalarek – Szkoła Podstawowa nr 6
Paweł Zadka – Szkoła Podstawowa nr 6
Bartosz Giwerski – Szkoła Podstawowa nr 6
Mariusz Przybylski – Szkoła Podstawowa nr 6
Magdalena Knappe – Szkoła Podstawowa nr 6
Daria Michalak – Jaźwiec – Szkoła Podstawowa nr 6
Joanna Fabisz – Szkoła Podstawowa nr 7
Sylwia Larek – Szkoła Podstawowa nr 9
Katarzyna Śliwińska – Szkoła Podstawowa nr 9
Natalia Furmaniak – Szkoła Podstawowa nr 9
Urszula Jędrzejak – Gąbka – Szkoła Podstawowa nr 11
Edyta Mielczarek – Szkoła Podstawowa nr 13
Aleksandra Matys – Szkoła Podstawowa nr 14
Uroczyste ślubowanie mianowanych nauczycieli odbyło się w środę, 25 sierpnia br. w Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie Wielkopolskim. W uroczystości wzięła udział Sławomira Kisielewska, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu.

CZYTAJ  Ściął latarnię przy samej galerii. Znamy okoliczności (ZDJĘCIA)

Ścieżka rozwoju zawodowego nauczycieli została określona według czterostopniowej skali. Pozycją wyjściową jest stopień stażysty. Po przepracowanym roku i zdaniu stosownego egzaminu uzyskuje się stopień nauczyciela kontraktowego. Następne prawie trzy lata pracy w zawodzie i zaliczenie kolejnego egzaminu są przepustką do uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego. Najwyższy stopień zawodowy to nauczyciel dyplomowany. Z uzyskaniem stopnia nauczyciela mianowanego i dyplomowanego związany jest wzrost płacy zasadniczej oraz szereg dodatkowych uprawnień. Po roku pracy na stanowisku nauczyciela mianowanego można rozpocząć procedurę awansu na kolejny stopień – nauczyciela dyplomowanego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Łukasz
1 rok temu

Zachowanie niektórych nauczycieli i nauczycielek gorsze jak uczniów! Niby wykształcone to a tak naprawdę słoma z butów wystaje. Chamstwo i złośliwości na porządku dziennym.

Sum
1 rok temu

Ważną rzeczą w życiu jest konsekwencja, czynów i słów. Wmawiacie dziecku że jeśli nie będzie się uczyć to nic nie osiągnie…. Wychodzicie na ulicę strajkować bo słabo zarabiacie… Żul pod sklepem mówi że nie ma problemu z alkoholem bo nie pije w trupa…. Jesteście NIEUDACZNIKAMI i tyle i ten wasz minister… Ręce opadają i jeszcze jedno moje dziecko uczy się języka angielskiego i ni cholery nauczyciel nie zna tematu bo dotychczas był germanistą , czy to jego wina? Pewnie nie ale jak się nie nadajesz to część jak czapka

Asia
odpowiada  Sum
1 rok temu

Nie ma Pan nawet odwagi się podpisać, zapewne nauczycielom za szkoły Pańskiego dziecka też nie powie Pan w twarz tego co myśli. Dlaczego wrzuca Pan wszystkich nauczycieli do jednego worka?

chętny na szparagi.
1 rok temu

Wiem ,że trudno was zajadłych przeciwników PISU przekonać do tego ugrupowania.Ciężko się przyznać ,że zbłądziliście wierząc w Tuska. Ale tak po ludzku kładąc się do łóżka zastanówcie się czy aby nie za ostro ich krytykujecie i nie pozostawiacie na niej suchej nitki.Czy to ,że dają wsparcie rodzinom i ludziom z różnych powodów pozbawionych wystarczających środków do życia to ,źle .Przecież jak zabiorą np. 500 plus czy 13 i 14 emerytom , to ,żaden pracodawca nam tego nie dołoży , Dziś boli was wsparcie dla dzieci czy emerytów , a gdyby go nie mieli to głośno byście lamentowali ,że w kraju dzieci przymierają głodem a ludzie starsi muszą żyć z głodowych emerytur. Czy nie doceniacie tego ,że praktycznie nie ma u nas bezrobocia .Czy jeżdżąc po kraju nie widzicie jak wiele powstaje u nas nowych inwestycji . Czy nie doceniacie tego ,że Polska jak nigdy przedtem jest bezpieczna mając wsparcie ze strony chociażby największej światowej potęgi militarnej USA. Czy nie przyznacie PISOWI ,że obrał słuszną strategię odcinając się od gazu rosyjskiego. Czy nie postąpił dobrze zabezpieczając wschodnią granicę z Białorusią blokując masowy przypływ emigrantów z Afryki. Czy nie przyznacie ,że stanęliśmy jako Polska na wysokości zadania dając schronienie kilku milionom Ukraińców. Czy nie uważacie ,że słusznie Polska stawia się bogatym krajom zachodnim w niektórych kwestiach gdzie wyraźnie widać ,że chcą one nas sobie podporządkować . Czy potraficie tak z ręką na sercu podać jakieś drastyczne łamanie praworządności w Polsce , o co nas posądza UE.Czy w ogóle sądzicie ,że żyjemy w Polsce niebezpiecznie i jest tu bezprawie. Czy naprawdę sądzicie tak jak nam próbują to wmawiać ,że rząd przyzwala na nietolerancję i prześladuje jakieś grupy. Czy wreszcie uczciwie potraficie przyznać ,że inflacja to głównie skutek podwyżek światowych cen paliw , gazu i energii i rząd ma niewiele z tym wspólnego. Na koniec czy tak z ręką na sercu nie jesteście w stanie docenić tego z jak wieloma mega problemami w ostatnich latach zmagał się rząd.A przecież w obliczu pandemii , wojny , inflacji , kryzysu migracyjnego ,nieudanej zainicjowanej przez UE transformacji energetycznej ,nikt by im nie mógł mieć za złe gdyby pozbawili nas chociażby tych wielu świadczeń. Jasne ,że nigdy nie jest tak dobrze ,żeby nie mogło być lepiej .Ale przyznajcie czy naprawdę wierzycie ,że gdyby PO przejęło władzę wszystko stało by się lepsze.?

Mamuśka
odpowiada  chętny na szparagi.
1 rok temu

Ty sobie robisz jaja z PiS-u. Przynajmniej mam taką nadzieję i tak to odbieram.

Sum
odpowiada  chętny na szparagi.
1 rok temu

Gościu jaja sobie robisz? Jeśli tak to super

Dyzma
1 rok temu

Tylko olejcie Broniarza (tego co zainwestował w destylat i przepie.dolił bo to przekręt)…

ktyr
1 rok temu

Szkoda, że w naszym regionie do tego zawodu można dostać się tylko po koneksjach i znajomości…

Wat
1 rok temu

Widzę że poziom dyskusji zszedł na złośliwości,trzeba powiedzieć sobie jasno że edukacja jest potrzebna, wręcz niezbędna i to chyba nie jest przedmiotem sporu. Wszyscy znamy ludzi sukcesu którzy z edukacją szli na skróty a jednak udało im się osiągnąć sukces materialny, znamy również osoby świetnie wykształcone i….. No właśnie, być może nauczyciele to ta druga strona, dlatego są sfrustrowani, pewnie i wściekli czy słusznie? Jasne że tak tylko że dzieci to widzą i nie szanują takich ludzi tym bardziej że często w domach źle się mówi o szkole i samych nauczycielach, niestety wielu nauczycieli jest z przypadku, nie jest moim celem nikogo obrażać tylko zwrócić uwagę na roszczeniowość grona uczących, mnie nie chronią rządne związki zawodowe, muszę sam zadbać o siebie i ludzi których zatrudniam, jestem słaby? Znikam z rynku, nie przetrwam i tyle, zbyt wiele miernot w zawodzie niszczy branże, przepraszam wszystkich prawdziwych belfrów

Dirty sanchez
1 rok temu

Ciało pedagogiczne zawsze uwielbiałem to stwierdzenie

Gość
odpowiada  Dirty sanchez
1 rok temu

Witam
Jestem nauczycielem mianowanym od wielu jat i mimo mojego zapału i trudu nie mam pracy. Stwierdzam wszem i wobec że to jedna wielka korupcja Panie Starosto

Pedagog
1 rok temu

Ścieżka awansu o której pisze autor jest już nieaktualna. Od września nowe zasady Czarnka, Anżej podpisał zmiany.

RUDY
1 rok temu

Ale piękne foty bez masek. A wy bachory od września, kaganiec zakładać i opryski. Bo do szkoły nie wpuścimy.

Dyzma
odpowiada  RUDY
1 rok temu

Do Rudy ty faktycznie jesteś rudy czyli wredny.

45
0
Napisz co o tym sądziszx