Duży wzrost średniego wynagrodzenia w Polsce

Główny Urząd Statystyczny poinformował o przeciętnym wynagrodzeniu brutto w lipcu 2022 roku. Wyniosło ono 6778,63 zł brutto.

Względem lipca ubiegłego roku wzrosło ono o 15,8%, a od czerwca 2022 r. o 3,4%. Co istotne dotyczy ono wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw.

Zatrudnienie w tym sektorze wzrosło o 2,3 procent w ujęciu rocznym i wyniosło 6,5 miliona etatów.

„Spadek aktywności gospodarczej powinien mieć słabe przełożenie na rynek pracy. Liczba firm raportujących niedobory pracowników wciąż jest liczna, co stwarza naturalny bufor przeciwko bezrobociu. Skutkiem spowolnienia będzie spadek liczby ofert pracy i rzadsze zmiany zatrudnienia” – wskazał Polski Instytut Ekonomiczny na Twitterze.

Ekonomiści dodali, że „spowolnienie gospodarcze skutkować będzie także niższym wzrostem wynagrodzeń”, a „równocześnie inflacja pozostanie na podwyższonym poziomie”. „W efekcie w I kwartale 2023 doświadczać będziemy spadku siły nabywczej” – wyjaśnili.

CZYTAJ  Kłótnia kibiców o ceny biletów na żużel (aktualizacja)

55 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Damian
3 miesięcy temu

Niestety spora część ludzi żyje ponad stan , wydają więcej niż mają i wolnymi krokami zadłużają się na lata bo jak tu sobie odmówić wakacji i nie wstawić fotki na Facebooku dla szpanu,zasada postaw się zastaw się w Polsce jak najbardziej aktualna i przez dluuuugi czas to chyba się nie zmieni.

Mmm
odpowiada  Damian
3 miesięcy temu

Bo wiedzą że PiS zrobi znów skok na kasę banków i cztery litery znów im uratuje przed bankructwem

Gringo
3 miesięcy temu

Widać na ulicy te biedę. Tvn ma rację. Katastrofa.

Kierowca busa
3 miesięcy temu

Ludzie mało zarabiają w powiecie a prawie wszystko mają i to jeszcze nie byle co kredyty nie do końca bo bank biedakom kredytu nie da

Cud
odpowiada  Kierowca busa
3 miesięcy temu

Fenomen. Budują się ale nie na kredyt bo nie mają zdolności.

Tadziu
3 miesięcy temu

Jak by były takie słabe zarobki w powiecie ostrowskim to ludzie by nie głupieli przed każdym weekendem w sklepach były by tez pustki w galerii i słaby ruch na drogach w weekendy i knajpach na rynku w Ostrowie i bylo by miej samochodów a jest dokładnie wdxystko odwrotnie ludzie ubrani wyzarci w dobych autach nie wrakach i praktycznie niczego sobie nie odmawiają a wystarczy zrobić sobie wycieczkę po powiecie to ile domów nowych nabudowane i jakie otoczenie urządzone w koło nich

Lol
3 miesięcy temu

Żebyście się ludzie tak interesowali pracą jak pierdołami kto z kim śpi, zarabiali byście więcej niż ŚK

Konfederata
3 miesięcy temu

Zawsze będę powtarzał, dopóki przestępcy pisowscy będą u steru, gospodarka, społeczeństwo będzie na dnie. Oczywiste nie dotyczy to samych Pi**owców, ponieważ oni stają się milionerami zagarniając nasze mienie.

Konfederata
3 miesięcy temu

Sobie pi*dowcy dali 10tys a ludowi grosze. To prawdziwy obraz mafii z Nowogrodzkiej z Bosem Kwakiem na czele.

Kasia
odpowiada  Konfederata
3 miesięcy temu

Trzeba się było uczyć :*

groch
odpowiada  Kasia
3 miesięcy temu

tak jak intelektualista wsciekły etc lub wsp

Ekscelencja Putin
odpowiada  Konfederata
3 miesięcy temu

Konfederata piszczy z biedy bo ruskie banki zablokowane i ruble nie płyną.

Hehh
3 miesięcy temu

Dla tych mądrali co tak dobrze zarabiają, przypominam że węgiel przywieźli i już można WNIOSKI o dopłatę składać. Należy się!!!

Obserwator Ostrowski
3 miesięcy temu

No niestety Ostrowscy przedsiębiorcy preferują wyzysk pracownika praca 12 godzin codziennie i jeszcze soboty i 3 tysiące na rękę z tego nie wychodzi, a pod galerią same suvy za 300/500 tysięcy, a jak by miał dołożyć 100 złotych to jaki to on biedny no ale taka specyfika takich małych miejscowości.

Caryca
3 miesięcy temu

całe szczęście ja mam min 2 takie średnie krajowe

55
0
Napisz co o tym sądziszx