Duży wzrost średniego wynagrodzenia w Polsce

Udostępnij
Tweet

Główny Urząd Statystyczny poinformował o przeciętnym wynagrodzeniu brutto w lipcu 2022 roku. Wyniosło ono 6778,63 zł brutto.

Względem lipca ubiegłego roku wzrosło ono o 15,8%, a od czerwca 2022 r. o 3,4%. Co istotne dotyczy ono wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw.

Zatrudnienie w tym sektorze wzrosło o 2,3 procent w ujęciu rocznym i wyniosło 6,5 miliona etatów.

„Spadek aktywności gospodarczej powinien mieć słabe przełożenie na rynek pracy. Liczba firm raportujących niedobory pracowników wciąż jest liczna, co stwarza naturalny bufor przeciwko bezrobociu. Skutkiem spowolnienia będzie spadek liczby ofert pracy i rzadsze zmiany zatrudnienia” – wskazał Polski Instytut Ekonomiczny na Twitterze.

Ekonomiści dodali, że „spowolnienie gospodarcze skutkować będzie także niższym wzrostem wynagrodzeń”, a „równocześnie inflacja pozostanie na podwyższonym poziomie”. „W efekcie w I kwartale 2023 doświadczać będziemy spadku siły nabywczej” – wyjaśnili.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  22-latkowi grozi do 10 lat więzienia
Subskrybuj
Powiadom o

55 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Damian
1 rok temu

Niestety spora część ludzi żyje ponad stan , wydają więcej niż mają i wolnymi krokami zadłużają się na lata bo jak tu sobie odmówić wakacji i nie wstawić fotki na Facebooku dla szpanu,zasada postaw się zastaw się w Polsce jak najbardziej aktualna i przez dluuuugi czas to chyba się nie zmieni.

Mmm
odpowiada  Damian
1 rok temu

Bo wiedzą że PiS zrobi znów skok na kasę banków i cztery litery znów im uratuje przed bankructwem

Gringo
1 rok temu

Widać na ulicy te biedę. Tvn ma rację. Katastrofa.

Kierowca busa
1 rok temu

Ludzie mało zarabiają w powiecie a prawie wszystko mają i to jeszcze nie byle co kredyty nie do końca bo bank biedakom kredytu nie da

Cud
odpowiada  Kierowca busa
1 rok temu

Fenomen. Budują się ale nie na kredyt bo nie mają zdolności.

Tadziu
1 rok temu

Jak by były takie słabe zarobki w powiecie ostrowskim to ludzie by nie głupieli przed każdym weekendem w sklepach były by tez pustki w galerii i słaby ruch na drogach w weekendy i knajpach na rynku w Ostrowie i bylo by miej samochodów a jest dokładnie wdxystko odwrotnie ludzie ubrani wyzarci w dobych autach nie wrakach i praktycznie niczego sobie nie odmawiają a wystarczy zrobić sobie wycieczkę po powiecie to ile domów nowych nabudowane i jakie otoczenie urządzone w koło nich

Lol
1 rok temu

Żebyście się ludzie tak interesowali pracą jak pierdołami kto z kim śpi, zarabiali byście więcej niż ŚK

Konfederata
1 rok temu

Zawsze będę powtarzał, dopóki przestępcy pisowscy będą u steru, gospodarka, społeczeństwo będzie na dnie. Oczywiste nie dotyczy to samych Pi**owców, ponieważ oni stają się milionerami zagarniając nasze mienie.

55
0
Napisz co o tym sądziszx