15-latek utopił się w żwirowni (aktualizacja)

Dramat w powiecie kaliskim. 15-letni chłopak utopił się w jednym ze zbiorników w miejscowości Swoboda w gminie Żelazków. Zgłoszenie służby otrzymały po 17:00.

W zbiorniku po żwirowni, niedaleko jednej z firm kąpała się grupa nastolatków.

– Trzy osoby małoletnie w wieku 14, 15 i 17 lat przebywały nad zbiornikiem wodnym po wyrobisku żwirowni. Nagle jeden z chłopców zniknął pod taflą wody. Podczas akcji poszukiwawczej płetwonurkowie wyłowili ciało piętnastoletniego chłopca – przekazuje portalowi faktykaliskie.info kom. Monika Rataj z KMP w Kaliszu.

W akcji brała udział m.in. specjalistyczna grupa płetwonurków z Konina, zastępy z JRG 1 PSP w Kaliszu oraz okoliczne jednostki OSP – łącznie 8 zastępów z Kalisza i powiatu.

W wodzie Pierwotnie znajdowało się dwóch chłopców żaden z nich nie potrafił pływać. Nagle obaj zaczęli się topić. Trzeci, który pozostał na brzegu, zdołał uratować tylko jednego kolegę. 15-latka zlokalizował po ponad półtorej godzinie płetwonurek z grupy wodno-nurkowej straży pożarnej na głębokości ponad 4 metrów. Ratownicy medyczni podjęli się reanimacji, ale ta nie przyniosła rezultatów.

Chłopcy przyjechali z powiatu tureckiego

CZYTAJ  Kolejni ostrowianie zwiedzali spalarnię odpadów (zdjęcia)

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kiokoi
9 miesięcy temu

Brawo dla chłopaka, który potrafił pływać i uratował kolegę.
Wyrazy współczucia dla niego i rodziny zmarłego. Nie wyobrażam sobie co on teraz musi czuć. Mam nadzieje, że została mu udzielona pomoc psychologa.

xX
9 miesięcy temu

Współczucia dla rodziców,szkoda chłopaka,miał tyle przed sobą.

Ostrowianin
9 miesięcy temu

Czytam i nie wierzę?? Tragedia dla rodziców??! Owszem ale ktoś musiał na to pozwolić bądź tak dzieci wychować nie?! Gdzie rodzice byli kiedy młodzież sobie tam pojechała? Ktoś musiał tak wychować bądź też pozwolić…

Ostatnio edytowany 9 miesięcy temu by Ostrowianin
Kenin
odpowiada  Ostrowianin
9 miesięcy temu

A ty nigdy nastolatkiem nie byłeś? Wiem jak ja robiłem, gdy byłem młody mamie mówiłem, że idę tam i tam aby pozwoliła wyjść a po opuszczeniu domu zupełnie inny kierunek.

Rodzic
odpowiada  Ostrowianin
9 miesięcy temu

Zmień lekarza bo ten oszukuje cię

Pan Kleks
odpowiada  Ostrowianin
9 miesięcy temu

A kto pyta o pozwolenie! Napewno jest tabliczka teren prywatny i zakaz kąpieli na resztę sobie sam odpowiedź.

do Ostrowianin
odpowiada  Ostrowianin
9 miesięcy temu

tak dla rodziców przecież nie dla ciebie! nie sądzę aby ktoryś z rodziców wyraził zgodę czy wychowywał w takowym przeświadczeniu, ale z całym szacunkiem dla ciebie na strzeżonych ludzie też się topią a ile wypadków jest właśnie najbliżej domu halo ludzie giną na pasach i nie zawsze winny jest kierowca. Jestes / byłeś młody kojarzysz nie wiesz jeszcze że młodość nosi się swoimi prawami??? każde dziecko w którymś okresie życia szuka siebie walczy ze sobą i o siebie kreuje swój charakter manifestuje różne rzeczy, działa choćby na moment pod wpływem otoczenia, na prawde całe życie byłeś w zgodzie ze samym sobą ! na pewno nie, w ciemno zakładam! bo nie ma takich ludzi wiec skończ pindolić i nie kus losu aby ci los nie pokazal że też bys w zyciu nie uwierzył a sie stanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ostrowianin
odpowiada  do Ostrowianin
9 miesięcy temu

Postanawiam tobie odpowiedzieć ponieważ rację masz i piszesz logicznie. Nie chciałem nikogo urazić. Też byłem młody ale głupot nie robiłem wrecz przeciwnie poświęcałem wolny czas na zarabianiu na siebie uczciwie. Można żyć odpowiedzialnie

MMMn
odpowiada  Ostrowianin
9 miesięcy temu

Ja też czytam i nie wierzę na Twoją głupotę. Co ma wychowanie do nie rozsądnego podejścia dziecka, które dorasta? Ty byłeś taki grzeczny jako dziecko, siedziałeś na dup.ce i słuchałeś się mamusi? Jeśli tak to powiem Ci, że większość nastolatków myśli że wie wszystko najlepiej i nie raz pierw coś robią a później myślą. Na tym polega dorastanie – popełnianie błędów (chociaż niektórzy w późniejszym wieku wcale nie mądrzeją jak widać po Twojej wypowiedzi). Kto z nas się z wszystkiego tłumaczył jako dziecko rodzicom? Nie jeden jest szczęśliwy, że nie wszystko wiedzieli bo by w pier.dol dostał. Tu zakończyło się wszystko tragicznie. Nie osądzajmy, złe decyzje, tragiczne skutki.

2345
9 miesięcy temu

a takie miały byc zaostrzenia : policja, SM, gmina, WOT, radni, soltysi . deklaracje rzadu, poltyków o górka topielców rosnie. Przykald ? :: jak widac teren uzywany do kapieli, zadnych tablic, ostrzezen , zabezpieczeń.

do 2345
odpowiada  2345
9 miesięcy temu

ty piszesz aby popisać czy poświeciłeś chociaż moment nad tym ?jakie zaostrzenia jacy ludzie winni jakie tablice ile masz w innych miejscach ostrzeżeń i tablic i jak ktoś chce zrobić wbrew temu to robi, gdzie monitoring ile włamań i wandalizmu, ile się mówi aby nie spożywać alkoholu przed wejściem do wody i co całe 100 procent nie spożywa to samo z prowadzeniem auta itd. Wielu czynników innych które tej tragedii pomogły nie przeszkodziłaby tablica zakaz baner i sygnalizacja światła

Blog
9 miesięcy temu

Jak nie potrafią pływać to niech nie wlaza do wody takie moje zdanie !!!

Ostrowianin
odpowiada  Blog
9 miesięcy temu

Racja

Baba
9 miesięcy temu

KONDOLENCJE dla rodziny

Miki
9 miesięcy temu

szkoda chłopca…mam syna w podobnym wieku-niewyobrażalna tragedia…..

Warz
9 miesięcy temu

Tragedia dla rodziców :((

16
0
Napisz co o tym sądziszx