Stracił 420 tysięcy złotych na kryptowalutach. Ciekawa historia

Uwierzył oszustom, że inwestuje w kryptowaluty i stracił ponad 420 tysięcy złotych. 10 sierpnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zgłosił się mężczyzna oszukany w związku z inwestycjami w kryptowaluty. Jak twierdził, na początku miesiąca znalazł w Internecie reklamę z ofertą inwestycji m.in. w kryptowaluty.

Zgodnie z instrukcją, w formularzu kontaktowym zostawił swoje dane i bardzo szybko skontaktował się z nim pierwszy mężczyzna podający się za analityka firmy zajmującej się wymienionymi inwestycjami. Następnie drugi analityk, który przedstawił 59-latkowi szczegółową ofertę współpracy. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego zachęcony rozmową, zdecydował się na inwestowanie i wpłacił na podane tzw. konto pokazowe 1200 zł. 59-latek miał cały czas podgląd na (wirtualne) konto inwestycyjne i widział, że inwestycja przynosi spore zyski. Z związku z tym postanowił zainwestować więcej pieniędzy. Przez cały czas korespondował z osobą, która miała mu pomóc się wzbogacić. Ponadto mężczyzna dokonał przelewu pieniędzy na rzekome ubezpieczenie bankowe. Łączna kwota przelanych pieniędzy to ponad 420 tysięcy złotych. Ofiara po zorientowaniu się, że została oszukana natychmiast zgłosiła się na Komendę.

Policjanci przypominają, by zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy – szczególnie w kryptowaluty. Nie pierwszy już raz okazało się, że szybki zysk, to tylko zachęta do dalszego inwestowania. Zazwyczaj w każdym przypadku tego typu oszustwa sytuacja wygląda bardzo podobnie. Po wpłaceniu mniejszych kwot jesteśmy zachęceni zyskiem, jaki nam jest prezentowany. Następnie dokonujemy kolejnych wpłat, często na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kiedy przychodzi moment wypłaty, zazwyczaj występuje problem – oszuści informują o konieczności wpłaty kolejnych środków na opłaty czy podatek, albo zrzucają winę na jakiś problem techniczny. Brak dodatkowych opłat powoduje rzekome zablokowanie pieniędzy.
By nie narazić się na straty, policjanci przestrzegają, by już przed pierwszym przelewem dobrze sprawdzić, czy giełda, na której chcemy inwestować, w ogóle istnieje i nie kierować się emocjami przy inwestowaniu własnych pieniędzy.

POLECANE NEWSY

31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rimac deweloper
1 miesiąc temu

Krypto to drugie 🥈 Amber Gold

ciekawski
1 miesiąc temu

co to za …..”mądrala” KTOS zna tego geniusza ?

js
1 miesiąc temu

Zgubiła go pazerność.

seniortakaprawda
1 miesiąc temu

Mając 420 tys. zł i 59 lat to w nic bym nie inwestował. Można spokojnie żyć.

KubA
odpowiada  seniortakaprawda
1 miesiąc temu

Działka budowlana „porządna” w Ostrowie to 100 000 zł. Uzbrojenie 50000 zł. Budowa domu 700 000zł. To co ty pitolisz że ci 400000zł wystarczy. Widać nie masz pojęcia o czym piszesz.

marrr
odpowiada  KubA
1 miesiąc temu

100tyś to na wsi działka , w osw to jakieś 200-250 tyś.

seniortakaprawda
odpowiada  KubA
1 miesiąc temu

Ma 59 lat, co robił przez 40 lat? Na pewno ma mieszkanie lub dom. Pazerność go zgubiła.

Ekonom
1 miesiąc temu

I bardzo dobrze,nie żałuję gościa, chytry dwa razy traci. Tak samo było z Amber Gold i niektórzy widać niczego się nie nauczyli.

Aaaaaa
1 miesiąc temu

Nie stracil na kryptowalutach tylko oszusci go okradli ale jest przykaz oczerniania krypto. Pozniej bedzie pisanie poematow i zachwyty i tak jakos sie to kreci. Bogaci zarobia a biedni beda plakac.

Do Aaaa
odpowiada  Aaaaaa
1 miesiąc temu

Ty już płaczesz ale nad samym sobą. Weź jeszcze zainwestuj w łańcuszek szczęścia i będzie git.

Msg
1 miesiąc temu

Nie stracił na kryptowalutach, tylko został oszukany, okradziony. A to duża różnica

Rimac deweloper
odpowiada  Msg
1 miesiąc temu

Krypto waluta to ściema. Naiwniaki

Obywatel
1 miesiąc temu

Może US dowie się skad miał taką kasę

Michu
1 miesiąc temu

I cyk kolejny przekręt kupi sobie jakiś nowy wóz i będzie się bujał po drogich hotelach… Frajerów nie brakuje

Rimac deweloper
1 miesiąc temu

Pełno oszustów w Ostrowie również.

31
0
Napisz co o tym sądziszx