3 tysiące na węgiel – rusza składanie wniosków (WZÓR)

Udostępnij
Tweet

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie dotyczące wzoru na otrzymanie dodatku węglowego. Jednak wnioski o przyznanie go można było składać już od wczoraj (wtorek 16 sierpnia). Tyle że nie przyjmowały go urzędy, bo brakowało rozporządzenia. Sytuacja zmieniła się dopiero we wtorek późnym wieczorem.

Anna Moskwa, minister klimatu, poinformowała na Twitterze, że „(…) podpisałam rozporządzenie ws. wzoru o dodatek węglowy. Polacy, którzy używają węgla jako surowca do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego, mogą składać wnioski w swojej gminie i otrzymać rządowe wsparcie w wysokości 3 tys. zł”.

Gdzie złożyć wniosek?

Żeby otrzymać dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł, trzeba złożyć wniosek w swojej gminie do 30 listopada. Gmina będzie miała z kolei 30 dni na jego wypłatę. Dodatek będzie zwolniony od podatku i od możliwości zajęcia.

We wniosku trzeba będzie podać:

– dane osobowe,
– numer i serię dowodu osobistego,
– numer rachunku do wykonania przelewu,
– dodatkowo należy wymienić dane wszystkich osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego.

Najważniejszym wymaganiem jest jednak wcześniejsze zgłoszenie pieca do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (wciąż jeszcze można to zrobić).

Wnioski o dodatek węglowy będzie można składać osobiście lub za pomocą poczty oraz online (np. przez e-PUAP). Wniosek ma sześć stron (wzór w galerii).

Kto dostanie pieniądze?

Dodatek otrzymają osoby opalające swoje domy węglem kamiennym lub jego pochodnymi i używające:

kuchni węglowej,
kotła na paliwo stałe,
kominka,
kozy,
ogrzewacza powietrza,
trzonu kuchennego,
piecokuchni,
pieca kaflowego na paliwo stałe.

Wniosek może złożyć tylko jedna osoba z danego gospodarstwa domowego.

Obecnie trwają prace sejmowe nad wsparciem dla gospodarstw ogrzewających się przy użyciu LPG, drewna, pelletu, oleju opałowego oraz wsparcie dla ciepłowni.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Wiadomo co wyrzucił przez okno podczas pościgu
Subskrybuj
Powiadom o
126 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Konfederata
1 rok temu

Przestępcy z Nowogrodzkiej z bosem mafii VICI CORLEONE KWAK doprowadzili kraj na węglu stojącym do bezprecedensowej zapaści gospodarczej i węglowej. Obywatele zimą zmuszeni zostaną do ogrzewania swoich domostw kartonami, starymi butami czy plastikiem. To efekt 7-letnich rządów anty polskiego i społecznego RZĄDU.

Janek
odpowiada  Konfederata
1 rok temu

Rozumiem że nie posiadasz rzeczywistej wiedzy kto tak naprawdę od jakiegoś czasu zebrania Polsce wydobywania swojego węgla a wręcz narzuca nam kary.Zapoznaj się proszę z Zielonym Ładem UE p.Timmermansa a nie powielasz dezinformacje mediów typi Wyborcza,TVN Onet itp.

Magda
odpowiada  Janek
1 rok temu

Jeszcze zapomniałeś dopisać, że wina Tuska. Kaczor co to wie,że mu brata zabili doprowadził ten kraj do ruiny. Byle do koryta, rozdawnictwo plus, rozbestwił patologie w Polsce. Co tam u matki eks księdza Beatki Szydło? Taka bogobojna, a w sądzie kłamała. Rządy pisiorów będziemy długo pamiętać. Skłóceni ze wszystkimi plus kraj w totalnej ruinie.

***** ***
odpowiada  Magda
1 rok temu

To mafiozi. Rodzina Corleone z „Ojca Chrzestnego” to drobni krętacze przy pisowcach.

Janek
odpowiada  Magda
1 rok temu

Pis rozdaje Polakom.Tusk rozdał stocznie i cukrownie Niemcom.Podaj przykład ci dla Polaków zrobił Donald Tusk ,gdy był u władzy. PRZEANALIZUJ .Moze dojdziesz do wniosku że rozściełał dywan tylko obcwmu kapitałowi ,niszcząc wszystko co polskie.

Zdzichu
odpowiada  Magda
1 rok temu

” Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować. To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział… na tej Wiejskiej – powiedział w piątek rano Donald Tusk przed rozpoczęciem programu w TVN24. Wypowiedź sprzed wejścia na antenę telewizji mogli usłyszeć użytkownicy aplikacji mobilnej.”

126
0
Napisz co o tym sądziszx