Święcenie zwierząt w Mikstacie 2022 – DUŻO ZDJĘĆ

Udostępnij
Tweet

Tradycyjnie 16 sierpnia odbyło się święcenie zwierząt przy kościele w Mikstacie. Wszystko to za sprawą patrona św. Rocha, który w tym dniu ma swoje święto.

Dziś mieszkańcy regionu przybyli z końmi, krowami, alpakami, ślimakami afrykańskimi, królikami, agamą (gad), chomikami, sową, jastrzębiem, prosiaczkami i wieloma psami i kotami. Zwierząt było więcej, ale nie sposób wszystkie wymienić.

Święty Roch według tradycji chroni przed zarazą.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pożar w świniarni
Subskrybuj
Powiadom o

45 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bartek
1 rok temu

Ciekawe ile psów w gminie Mikstat spędza życie będąc na łańcuchu lub zamkniętym w kojcu robiąc za dzwonek do drzwi. Widzę te krowy wciśnięte do niedostosowanej przyczepy to mam mdłości.

Rafał
1 rok temu

Patologia. Jak to możliwe, że w 21 wieku ludzie „wierzą” w te brednie

mieszkaniec
1 rok temu

A pani Klimek to była służbowo autem z kierowcą, prywatnie autem z kierowcą, prywatnie swoim autem czy z posłem Ławniczakiem przyjechała, albo z minister Maląg?

ptak kura
odpowiada  mieszkaniec
1 rok temu

Tow Klimek uwielbiana szarość reprezentowała aby tańczyć z wszystkimi by trawć do spłacenia np. kredytu

zwierze
odpowiada  ptak kura
1 rok temu

Nie nadaremno wzięło się powiedzenie ,, Modli się pod figurą a diabła ma pod skórą ”

seniortakaprawda
1 rok temu

Plebs ma odrobinę rozrywki. Panowie w śmiesznych czapkach kasę.

Proeko
1 rok temu

Krabik sobie myśli, jprd co to za miejsce co to za ludzie… wygląda że się złości na ten cyrk. Ślimaki i gęś ozdobiona słonecznikami w wozie gniecie.

Strusiu
1 rok temu

Te Pisowskie mo**y kazda imprezę zepsuje jak się pojawia

Brawo Mikstat
odpowiada  Strusiu
1 rok temu

Zawsze powtarzam że TVN 24 jest gorsze niż heroina , rozpie****la ludziom mózg, jesteś najlepszym przykładem platfusie, pokaż swoją mo**dę, też ruda jak niemieckiego kundla?

Elektor
odpowiada  Brawo Mikstat
1 rok temu

TVN to podobnej „klasy” media co TVP, choć mniej kradną, na TVP przymusowo nam kasę zabierają.

Brawo Mikstat
odpowiada  Elektor
1 rok temu

kolego nie pisz takich bzdur, TVP jest telewizją polską nie jak szczujnia Tvn założona przez Kiszczaka.Miliardy złotych poszły koło nosa i dlatego z taką zaciekłością atakują.Dodam jeszcze w TVN możesz zostać profesorem jak Tusk w ciągu 15 mi 😂😂😂😂

Elektor
odpowiada  Brawo Mikstat
1 rok temu

Trudno to skomentować. Takich c**anów jak propagandyści w gadzinówce TVP o 19.30 normalny człowiek nie da rady oglądać. To partyjna szczekaczka za pieniądze zabrane Polakom. Jeśli to jest telewizja polska to oznaczałoby że upadliśmy już ryjami na dno. Mam jednak nadzieję że bardzo wielu Polaków uważa TVP nie za telewizję polską ale za partyjną machinę nakręcania przygłupów głosujących na PiS.

Mieszkanka.
odpowiada  Brawo Mikstat
1 rok temu

Ale ty katoliku wulgarny jesteś. Kościół nauczył ciebie tej mowy nienawiści czy nasłuchałeś się jej w tvp? Straszne! Zwierzątka święcą a potem pod nóż i do gara albo na patelnię. Wy jesteście zboczeni, nienormalni. Święcić coś a potem to zabić i zeżreć. Psychopaci.

Walo
1 rok temu

Ci ludzie od pokoleń mają odwagę być innymi nie ma tan chlania zCXXania i rynków przed całe noce jak po dniach tego owego miasta miasteczka w powiecie ostrowskim

Leszczu
1 rok temu

Tam po prostu mieszkają inni mentalnie ludzie niż w powiecie ostrowskim gdzie same wiekszosci nadmuchane dupki co mierzą wartość człowieka tym co ma a nie tym co sobą reprezentuje

45
0
Napisz co o tym sądziszx