Święcenie zwierząt w Mikstacie 2022 – DUŻO ZDJĘĆ

Tradycyjnie 16 sierpnia odbyło się święcenie zwierząt przy kościele w Mikstacie. Wszystko to za sprawą patrona św. Rocha, który w tym dniu ma swoje święto.

Dziś mieszkańcy regionu przybyli z końmi, krowami, alpakami, ślimakami afrykańskimi, królikami, agamą (gad), chomikami, sową, jastrzębiem, prosiaczkami i wieloma psami i kotami. Zwierząt było więcej, ale nie sposób wszystkie wymienić.

Święty Roch według tradycji chroni przed zarazą.

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

45 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bartek
6 miesięcy temu

Ciekawe ile psów w gminie Mikstat spędza życie będąc na łańcuchu lub zamkniętym w kojcu robiąc za dzwonek do drzwi. Widzę te krowy wciśnięte do niedostosowanej przyczepy to mam mdłości.

Rafał
6 miesięcy temu

Patologia. Jak to możliwe, że w 21 wieku ludzie „wierzą” w te brednie

mieszkaniec
6 miesięcy temu

A pani Klimek to była służbowo autem z kierowcą, prywatnie autem z kierowcą, prywatnie swoim autem czy z posłem Ławniczakiem przyjechała, albo z minister Maląg?

ptak kura
odpowiada  mieszkaniec
6 miesięcy temu

Tow Klimek uwielbiana szarość reprezentowała aby tańczyć z wszystkimi by trawć do spłacenia np. kredytu

zwierze
odpowiada  ptak kura
6 miesięcy temu

Nie nadaremno wzięło się powiedzenie ,, Modli się pod figurą a diabła ma pod skórą ”

seniortakaprawda
6 miesięcy temu

Plebs ma odrobinę rozrywki. Panowie w śmiesznych czapkach kasę.

Proeko
6 miesięcy temu

Krabik sobie myśli, jprd co to za miejsce co to za ludzie… wygląda że się złości na ten cyrk. Ślimaki i gęś ozdobiona słonecznikami w wozie gniecie.

Strusiu
6 miesięcy temu

Te Pisowskie mo**y kazda imprezę zepsuje jak się pojawia

Brawo Mikstat
odpowiada  Strusiu
6 miesięcy temu

Zawsze powtarzam że TVN 24 jest gorsze niż heroina , rozpie****la ludziom mózg, jesteś najlepszym przykładem platfusie, pokaż swoją mo**dę, też ruda jak niemieckiego kundla?

Elektor
odpowiada  Brawo Mikstat
6 miesięcy temu

TVN to podobnej „klasy” media co TVP, choć mniej kradną, na TVP przymusowo nam kasę zabierają.

Brawo Mikstat
odpowiada  Elektor
6 miesięcy temu

kolego nie pisz takich bzdur, TVP jest telewizją polską nie jak szczujnia Tvn założona przez Kiszczaka.Miliardy złotych poszły koło nosa i dlatego z taką zaciekłością atakują.Dodam jeszcze w TVN możesz zostać profesorem jak Tusk w ciągu 15 mi 😂😂😂😂

Elektor
odpowiada  Brawo Mikstat
6 miesięcy temu

Trudno to skomentować. Takich c**anów jak propagandyści w gadzinówce TVP o 19.30 normalny człowiek nie da rady oglądać. To partyjna szczekaczka za pieniądze zabrane Polakom. Jeśli to jest telewizja polska to oznaczałoby że upadliśmy już ryjami na dno. Mam jednak nadzieję że bardzo wielu Polaków uważa TVP nie za telewizję polską ale za partyjną machinę nakręcania przygłupów głosujących na PiS.

Mieszkanka.
odpowiada  Brawo Mikstat
6 miesięcy temu

Ale ty katoliku wulgarny jesteś. Kościół nauczył ciebie tej mowy nienawiści czy nasłuchałeś się jej w tvp? Straszne! Zwierzątka święcą a potem pod nóż i do gara albo na patelnię. Wy jesteście zboczeni, nienormalni. Święcić coś a potem to zabić i zeżreć. Psychopaci.

Walo
6 miesięcy temu

Ci ludzie od pokoleń mają odwagę być innymi nie ma tan chlania zygania i rynków przed całe noce jak po dniach tego owego miasta miasteczka w powiecie ostrowskim

Leszczu
6 miesięcy temu

Tam po prostu mieszkają inni mentalnie ludzie niż w powiecie ostrowskim gdzie same wiekszosci nadmuchane dupki co mierzą wartość człowieka tym co ma a nie tym co sobą reprezentuje

Emilia
6 miesięcy temu

Wspaniała lokalna społeczność i tradycja nie ważne że przyjechalo tan więcej ludzi że wschodu do pracy niż mieszkańców takie tradycje są normalne na południu Europy w małych miastach brawo mieszkańcy Mikstatu i gminy

Elektor
odpowiada  Emilia
6 miesięcy temu

Otóż to! I nie tylko na południu, w wielu krajach wielu miejscach kultywują dawne lokalne zabawne poważne czasem dziwaczne tradycje, przy okazji jarmarki, biesiady itd. Wtedy polski turysta zachwycony! Urocze! Że też u nas nic się nie dzieje! A dzieje się jak widać! Bardzo fajna imprezka! Byłem wczoraj i polecam. Gnidy polityczne przyłażą się lansować owszem ale to można zlać ciepłym sikiem, wszędzie włażą gdzie coś się dzieje. Jeśli macie dzieci i jakiegoś zwierzaka to polecam za rok, dzieciaki będą zachwycone. A i samemu turystycznie warto tam wpaść, bardzo miła uroczystość. Lepiej byłoby w weekend bo łatwiej o czas wolny no ale tam taka tradycja że parada zwierzaków jest 16 sierpnia.

Pop
6 miesięcy temu

Facet w różowej kiedy czy to jest naprawdę normalne?

Wredna Gocha
odpowiada  Pop
6 miesięcy temu

Boisz się facetów w różu a umiłowany PiS rucha Ciebie i wszystkich bez mydla każdego dnia to jakoś Ci nie przeszkadza

Pop
odpowiada  Wredna Gocha
6 miesięcy temu

Należę do ruchajacych a nie ruchanych tak jak ty😆😆😆😆

45
0
Napisz co o tym sądziszx