Policjanci sprawdzali dronem jedną z najwolniejszych rzek w Polsce

Ostrowscy policjanci przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu kontrolują bezpieczeństwo w rejonach wodnych. Dziś na oku funkcjonariuszy znalazła się rzeka Barycz.

W sobotę ostrowscy policjanci wraz z pilotami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy pomocy bezzałogowego statku powietrznego Policji kontrolowali, zarówno z lądu jak i powietrza, bezpieczeństwo w rejonach wodnych. Dzisiaj była to rzeka Barycz, należąca do jednych z najwolniejszych rzek w Polsce.

Kontrola rozpoczęła się od samego źródła rzeki, a zakończyła przy granicy z województwem dolnośląskim.

Ponadto ostrowscy policjanci tego samego dnia, w ramach służby skontrolowali również inne rzeki oraz akweny występujące na terenie powiatu ostrowskiego.

Podczas działań nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. Polecamy kontrolę „rowu franklinowskiego” pod kątem nielegalnych przyłączeń z posesji w celu pozbycia się ścieków.

Takie akcje pozwolą zarówno na lepszy monitoring bezpieczeństwa w rejonach akwenów, jak i na lepszą interwencję w sytuacjach kryzysowych, w sytuacjach naruszenia prawa.

Przypominamy również, że sprawcy, którzy zanieczyszczają środowisko podlegają surowej karze.

CZYTAJ  Bus zmiażdżony przez ciężarówki

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pytek2
9 miesięcy temu

Patrolują po to, żeby głodujący lud z powodu drożyzny i braków na półkach, nie wyciągali wędek z piwnicy.

Chłopek
9 miesięcy temu

Proponuję sprawdzić rzeczkę Niedźwiada od Borowca do Czekanowa

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
9 miesięcy temu

Ale jaja ! Mamy Czarnobyl a kontrolujemy czy poniektórzy okoliczni mieszkańcy używają do podtarcia dupy ekologicznego papieru toaletowego zamiast gazety.
Czyżby zapowiedziane kontrole stanu czystości rzek  w godzinach urzędowania urzędasów wszelakich uczyniły nagle  Polskę najbardziej ekologicznym krajem europejskim ?
Myślę, że nie a  wszystkich odpowiedzialnych za ten stan i ich politycznych mocodawców przynajmniej przez kilka godzin  należy moczyć   w Odrze a szczególnie zlikwidować Wody Polskie. Leśne i niekompetentne  dziady z nadania precz !

Olek
9 miesięcy temu

Za parkowanie na sciernisku mandat bo moglo to sciernisko pójsc z dymem

Jonek
9 miesięcy temu

Rurki do Ołoboku sprawdzić. Przy piaskach…

MichU
9 miesięcy temu

Teraz nagle się obudzili i pokazowe sprawdzanie bo afera z Odrą. Dwa lata temu chodziły informacje, że zatrucie wszystkich rzek w Polin i wody będzie częścią wielkiego planu (wtajemniczeni wiedzą OCB). I teraz się to dzieje. Winnych nie będzie i nikt kary nie poniesie. Na tą chwilę to i tak temat zastępczy. Zobaczymy mądrale co będziecie gadać za rok dwa jak dalsze punkty planu będą wprowadzane w życie. I pamiętajcie „najlepsze” przed nami.

Pan Kleks
9 miesięcy temu

Jak nie ma policji źle jak są i coś robią też źle!!! A może coś z wami nie tak?

Oskar
odpowiada  Pan Kleks
9 miesięcy temu

Jasne!!! -niech robią, ale z głową. W Polsce Policja jest od wszystkiego, takim lataniem dronem to powinny się zajmować instytucje powołane do monitoringu stanu wód.

M43
9 miesięcy temu

Odkąd kapela znad baryczy śpiewała o samych szczupakach w Baryczy to pewnie teraz sprawdzali ile ich jeszcze w tej „rzece” zostało? 🙂

Nnna
9 miesięcy temu

Śmiech- akcja na pokaz, w stylu głębokiej komuny, kolejny raz politycy wycierają brudne dupska policja i wojskiem.A tymczasem biurwy z sanepidu szykują się do następnej akcji kałwidowej. Ciekawe co konkretnie zrobi, mąż pani Moskwy i teść Sasina?

Ostatnio edytowany 9 miesięcy temu by Nnna
Alex
9 miesięcy temu

Kara za zanieczyszczenia środowiska w Polsce to rok w zawieszeniu lub 50zł mandatu

20
0
Napisz co o tym sądziszx