Marysia walczy o możliwość chodzenia. Nastąpił przełom (WIDEO)

Udostępnij
Tweet

9-letnia Marysia Mielcarek z Ostrowa Wielkopolskiego wspólnie z mamą proszą Was o pomoc. Powodem jest niedowład kończyn dolnych u młodej ostrowianki. Dziewczynka – co możecie zobaczyć na poniższych nagraniach wideo – pokonuje własne ograniczenia i stara się nie przegapić dzieciństwa.

Pierwotnie termin „pilnej” operacji został wyznaczony za dwa lata. W życiu Marysi to ogrom czasu i straconych chwil z powodu braku możliwości poruszania się na nogach. Jej marzeniem jest móc chodzić.

Po pierwszym artykule z redakcją ostrow24.tv skontaktowała się przedstawicielka Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak udało nam się dowiedzieć, NFZ postara się sfinansować operację, która zostanie przeprowadzona poza Polską! Przed rodziną Marysi okres dopinania formalności.

Marysia musi przejść natychmiast operacje stawu biodrowego stóp oraz kręgosłupa. Zdaniem lekarzy to ostatni moment, by postawić ją na nogi a termin operacji w szpitalu na NFZ został wyznaczony za dwa lata. Marysia nie ma tyle czasu. Od urodzenia cierpi na niedowład kończyn dolnych niewiadomego pochodzenia. Urodziła się jako bliźnie drugie w ciężkiej zamartwicy. Porusza się na wózku. Konsekwencja niedowładu są: końsko-szpotawość stóp oraz lewego stawu skokowo-goleniowego, zwichnięcie stawu biodrowego, skolioza, potrzebna jest również rekonstrukcja stopy.

Marysia ma piątkę rodzeństwa. Samotnie wychowuje ich mama, której nie stać na koszty operacji w trybie pilnym. Na dzień dzisiejszy taka operacja jest możliwa tylko w prywatnej klinice a jej koszty mieszczą się w granicach 50000 zł. Bardzo prosimy o pomoc. Marysi nie zostało dużo czasu, po operacji Marysię czeka długa i żmudna rehabilitacja ale ma szansę na normalne życie.

Osoby chcące wesprzeć Marysię i docenić jej pozytywną energię oraz zapał, mogą to zrobić klikając w poniższy link oraz dokonując elektronicznego przelewu:

https://zrzutka.pl/4r6suv

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tadek
1 rok temu

Kochana Marysiu życzę ci z całego serca aby ta operacja ci się powiodła abyś mogła brykać na nóżkach ja dziś na rączkach Jesteś wspaniała trzymaj się,

Bbm
1 rok temu

Numer konta proszę bo.nie chce płacić darmozjadom prowizji

2
0
Napisz co o tym sądziszx