Afera – radny głosował na dwie ręce (WIDEO)

Udostępnij
Tweet

Obowiązkowa transmisja posiedzeń rady miejskiej pomogła w udokumentowaniu haniebnego procederu. Radny pod nieobecność swojej koleżanki zagłosował na dwie ręce. W podobnych sprawach w Polsce prokurator stawiał zarzuty!

W piątek 5 sierpnia odbyła się Sesja Rady Gminy i Miasta Odolanów. Tuż po rozpoczęciu posiedzenia było sprawdzane kworum (obecność) oraz przyjmowanie porządku posiedzenia (punktów do obradowania).

Kiedy radna Anna Kądziela z Raczyc odeszła od swojego miejsca, siedzący obok radny Marian Dolata z Tarchał Wielkich głosował za siebie i na urządzeniu należącym do radnej Kądzieli. W efekcie na tablicy pokazywano wyniki głosowań jakby była pełna frekwencja 15 radnych. Na trzecie głosowanie radna Kądziela zdążyła już wrócić.

Kilku radnych zauważyło, że radna wyszła, a mimo to zaliczono jej głos. Zwrócili się w kierunku radcy prawnego mówiąc o tym, ale ten pozostawał wpatrzony w ekran swojego laptopa. Nie było również reakcji przewodniczących. Taka małomiasteczkowa normalność.

Jak argumentował przed wyrokiem prokurator:

„Nie może być tak, że osoba zaufania publicznego działa wbrew interesowi publicznemu, a on to zrobił z pełną premedytacją” – argumentował jeden z gdańskich prokuratorów wobec radnego z SLD oskarżonego o trzykrotnie głosowanie na dwie ręce.

Radny Władysław Łęczkowski z SLD został uznany winnym i usłyszał w I instancji wyrok ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Kary dodatkowe to: 3-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych oraz wpłata 2 tysięcy złotych na cel społeczny.

– Radny Łęczkowski działał na szkodę interesu publicznego, na szkodę tych, którzy udzielili mu poparcia. Zawiódł ich zaufanie i naraził na szwank autorytet władzy samorządowej. W żargonie prawniczym, głosując na dwie ręce, Łęczkowski „wyłudził poświadczenie nieprawdy”. Potocznie – dokonał fałszerstwa. – mówiła sędzia wydająca wyrok.

Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? Wkrótce się dowiemy.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

66 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ziutek
1 rok temu

Jakieś nowe wieści w opisanej sprawie????

Pytajnik
1 rok temu

I co teraz z tym fantem?

alfa I
1 rok temu

Dlaczego tak się czepiacie Pana Mariana a może koleżanka prosiła go o przysługę .
Przecież pierwsze głosowanie to obecność, a obecność to ,,DIETA,, – jak żyć bez diety
jak budżet się nie domyka.

loki
1 rok temu

Przewodniczący rady to matematyk, a do 15 nie umie liczyć ? Chociaż znając o nim opinie w ostrowskim liceum to…..

Ratusz
1 rok temu

Większość radnych bez własnego zdania. Głosować jak góra rozkaże, żeby tylko nie spaść ze stołka. Karę powinien ponieść nie tylko radny Dolata, ale i osoby odpowiedzialne za prawidłowy przebieg zgromadzenia. Pfu! Jedna wielka klika. A co na to wszystko radna, która opuściła salę? Zapewne byli dogadani, żeby zagłosował za nią. Wstyd. Pomysł basenu to paranoja. Nie dość, że Odolanów ma ogromny dług to Burmistrz chce jeszcze bardziej zadłużyć miasto na swoje odejście. Basen, a poprawnie mówiąc brodzik, będzie służył tylko dzieciom, gdyż głębokość basenu nie pozwoli dorosłym również skorzystać z tej atrakcji. Jest to inwestycja, która sama na siebie nie zarobi, będzie trzeba ciągle dokładać co będzie zwiększało dług. Gdyby radni ruszyli głowami wyniki byłyby inne. Pamiętam jak kiedyś basen miejski tętnił życiem, spotkania rodzin, przyjaciół, dzieci. Dwa baseny, które służyły każdemu. Odolanów to jeden wielki basen długów.

Niko
odpowiada  Ratusz
1 rok temu

Dzieci będą siedziały w zimnie na lekcjach bo basen trzeba będzie dogrzewać aby było ciepło. Gaz coraz droższy i nie będzie stać gminy na ogrzewanie szkoły. Projekt bezsensowny z tym przejściem, z lewej szkoły tyle miejsca i tam powinien być. Myślenie nieracjonalne

Odolanowianka
1 rok temu

Ciekawe co ma zwiększenie zadłużenia najbardziej kompetentna osoba w gminie czyli Pani Skarbnik G. Jak Pan Szorski wygra natychmiast zmiana. Chociażby Pani Marta zastępczyni lub ktokolwiek.

AntyHipokryt
odpowiada  Odolanowianka
1 rok temu

Czy bedzie w następnej kadencji Szorski czy Prokop to dalej będzie tak samo…

UTU
odpowiada  Odolanowianka
1 rok temu

Zastępcą zostanie pani Ewa Dziubka już jest pan Marcin dogadany

66
0
Napisz co o tym sądziszx