To już pewne. Od 1 września podwyżka za ciepło w OZC

Urząd Regulacji Energetycznej zatwierdził podwyżki zaproponowane przez Ostrowski Zakład Ciepłowniczy w Ostrowie Wlkp. Od 1 września cena za gigadżul wzrośnie o 145%. Czyli jeśli do tej pory zużywaliśmy ciepła za 100 zł, to od 1 września zapłacimy 245 złotych. Do tego dochodzą pozostałe opłaty, których wartość nie ulega zmianie.

Powodem podwyżki jest wzrost cen za węgiel oraz opłaty CO2 narzucane przez Unię Europejską. W rzeczywistości OZCowi wzrosły koszty nawet 4-krotnie. Kierownictwo spółki nie chcąc całkowitych kosztów przerzucać od razu na mieszkańców, zdecydował się tylko o wzrost opłaty za gigadżul o 145%.

Już teraz warto wyrabiać sobie nawyk oszczędzania ciepła i zużycia ciepłej wody. W tym celu zamiast kąpieli w wannie można wziąć prysznic. Można również rozważyć jaką chcemy mieć temperaturę w mieszkaniu. Tu oszczędności uzyskamy przy obniżeniu temperatury nawet o 1 stopień. Według ekspertów można obniżyć rachunek o ciepło już o 6%. Można również w niektórych pomieszczeniach zejść z temperaturą znacznie niżej.

Lepszą adaptację organizmu do niższych temperatur można uzyskać dzięki morsowaniu, a to jest całkowicie bezpłatne.

CZYTAJ  Zginął na Ukrainie. Osierocił czworo dzieci

172 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Alex
8 miesięcy temu

Już dawno zrezygnowałem z ciepła od nich, teraz mam gazowe i piec na paliwo stałe, gaz pójdzie w góre to pójde do lasu po opał, a jak wszyscy pójdą to nikt nas nie zatrzyma.

DaszBór
odpowiada  Alex
8 miesięcy temu

Dla myśliwego jesteś dzikiem. Nie bądź taki mądrala.

666
8 miesięcy temu

Wszyscy mają dostać po równo po dupie. Kilka dni temu jechali po kolesiu co mu piec się zapalił czy kotłownia a tu masz … karma. A to początek drożyzny. Stracili ludzie jaja i ikrę to teraz będą posłusznymi baranami i niewolnikami – beee beee barany.

Eryk
8 miesięcy temu

A ja w przeciwieństwie do poprzednika, głosowałem na Korwina, a nie na PIS. Bo Korwin jest mądry i inteligencją miażdży resztę. Tylko większość tego nie rozumie.

Safi
odpowiada  Eryk
8 miesięcy temu

Korwin to onuca, Braun to samo. Nawet Liroy potwierdził, że Korwin Polskę ruskom sprzeda.

Marian
odpowiada  Eryk
8 miesięcy temu

To prawda, w końcu to Krowin odkrył RURURU RURKOWCE!

Maniek
8 miesięcy temu

Nawyk oszczędzania to bzdura! Czym bardziej oszczędzamy, tym więcej płacimy, bo … ktoś kto kiedykolwiek liznął ekonomii, to wie, że mam rację. Oszczędzanie na mediach powoduje podniesienie opłat za nie.

Koala
odpowiada  Maniek
8 miesięcy temu

Kiedyś jakiś typ z wodkanu na tv proart powiedział, że jak oszczędzamy wodę to będziemy płacić więcej bo spółka musi wypracować zysk.

Ostatnio edytowany 8 miesięcy temu by Koala
Marian
odpowiada  Maniek
8 miesięcy temu

To prawda, w końcu ilość zasobów naturalnych jest nieograniczona

Mac
8 miesięcy temu

jak można głosować na kogoś kto powiedział że polskość to nienormalność? ( D. Tusk) – zdrajca tak jak Sikorski i co druga osoba z PO. Podziękujcie im, że nadal nie ma pieniędzy z KPO i raczej nie będzie. Podziękujcie im za opluwanie Polski ciemnogrodzie

Cv
odpowiada  Mac
8 miesięcy temu

Kolego to co napisałeś prawdą jest, zaraz się tu na Ciebie rzucą platfusy i swym chamskim tekstem spróbują zagłuszyć.Pozdrawiam

Aronia
odpowiada  Mac
8 miesięcy temu

Tak jest. Opozycja sra we własne gniazdo byle przykleić łatkę, że to wina PiS. Jak można bić brawo w sytuacji zagrożenia działania elektrowni odpowiadającej za prawie 10% energii, która zatrudnia pośrednio ok 7000 ludzi, która zasila w ciepło całe miasto? Jak można być taką świnią? Później mówią, że oni dla ludzi to robią.

Fafszyniak
8 miesięcy temu

Dzięki PIS, żyje mi się lepiej. Wg. mnie najlepsza partia. Tu 500 plus, tu 14 emerytura, tu dodatek do węgla. Żyć nie umierać. Poza tym bardzo szanuję naszego premiera.

Eryk
odpowiada  Fafszyniak
8 miesięcy temu

A z unii europejskiej spi****lać i to jak najszybciej

Ostrowianka
odpowiada  Fafszyniak
8 miesięcy temu

To 500plus i inne rozdawnictwo dali ze swoich pieniędzy nie z naszych podatków uczciwie pracujących ludzi nie mówiąc o tym ile pieniędzy dodrukowali zadłużenie Polski jest ogromne będziemy pracować a wypłaty starczy na suchy chleb

Jaskółka
8 miesięcy temu

DO. Ostrowianka proszę mi tutaj wykładów nie robić co gdzie i kiedy oni zostali wybrani przez Polaków i powinno się ich szanować a widzę że zawsze jest coś i ktoś na kogo możemy zwalić winę ciekawe ze nikt nie zauważył ze mało zarabiamy i emerytury wegetariańskie mają ludzie może to już nie wegetariańska bo warzywa i owoce też drogie że wszystko robimy bo należymy do UNI EUROPEJSKIEJ a wynagrodzenie to trzeci Świat z wyłączeniem rządu i posłów

Fryderyk
8 miesięcy temu

Wszyscy zapłacimy za interesy Niemca z Ruskiem. Zawsze ich przyjaźń kończy się w ten sposób. Dzbany fajnopolaki, znawcy ekonomii, katastrof powietrznych, rynku surowców, z dupy mardale od wszystkiego widzą tylko 8 gwiazdek bo im trendy telewizja wrzuca przekazy.

Niemcy sami ukręcili na siebie bat rezygnując z węgla i atomu. Postawili wszystko na gaz od ruska.

Ja będę głosować na Kaczyńskiego bo choć mały wzrostem to wielki tyran trzęsie światem. USA ma historyczną inflacje i drogie surowce, srilanka bankrut, cała Europa tonie w inflacji. A według uposledzonej publiki tvn winny PiS PiS PiS, rudy powtarza PiS PiS PiS. Giertych śpiewa „kto nie skacze ten są pisem”.
Nie bierzecie pod uwagę postawy liberałów. Oni wychodzą z zalozenia: jebać ludzi, zaciskać pasa, bezrobocie 20% to pikuś. My przetrwamy, a inni… Nieważne.
W poprzednie kryzysy dorzucono +1% VAT na wszystko… Aktualnie: kwota wolna 30k, PIT 12%,0% dla młodych, obniżki VAT na energię tymczasowo.
Za po rynek pracy: pracownik to śmieć i na jego miejsce jest 30stu innych
Obecnie: drugie najniższe bezrobocie w UE.
Pamiętam te czasy niskich cen jak wspominają podnieceni fajnopolacy… Każdy się ze wszystkim szczypał. Teraz? Pełne wózki po marketach jeżdżą. Po Ostrowie jeżdżą porsche, Lambo, Ferrari, bentleye, ostrow24.tv co roku podaje i fo że w Ostrowie sukcesywnie przybywa milionerów. Pewnie to te patusy co mają 9 999 dzieci i z 500+ te bańke zgarniają.
Z tym dramatem to jest większy medialny hałas jak realny problem.

Marian
odpowiada  Fryderyk
8 miesięcy temu

Pięknie, istny raj. A jak że stanem demokracji w tym kraju, szpitalami, wojskiem czy szkolnictwem? Bo rozumiem, że szczyt ludzkiego rozwoju to mieć pełen koszyk w sklepie i lambo.

ara
8 miesięcy temu

dziwią jeszcze kogos podwyzki PISu ? przeciez za ich rządów wszystko poszlo w gore jedna wielka drozyzna!

Zbyszek
odpowiada  ara
8 miesięcy temu

Marszcz Freda pod Unię… I w czubek pędzla ich całuj za podatki od powietrza i dill z kacapami.

Ben
8 miesięcy temu

Za ile OZC kupił tonę węgla? Proszę o informację.

172
0
Napisz co o tym sądziszx