Anomalia w gospodarstwach rolnych. Zwierzęta muszą być zagazowane

Udostępnij
Tweet

W okresie wakacyjnym doszło do anomalii w niektórych gospodarstwach rolnych na terenie południowej Wielkopolski. O nietypowej porze roku powrócił wirus ptasiej grypy.

Najnowsze ognisko wykryto na granicy powiatów kaliskiej i ostrzeszowskiego w Ostrowie Kaliskim. Wirusem zakaziły się kurczaki oraz gęsi.

Na jednym z gospodarstw zagazowano już 65 tysięcy kurczaków. W celach prewencyjnych wprowadzono obszar zapowietrzony o promieniu 3 kilometrów od ogniska choroby. Natomiast na kolejnych 7 kilometrach ustanowiono obszar zagrożony.

Zazwyczaj wirus ptasiej grypy występował w miesiącach zimowych. Tym razem pojawił się w okresie wakacji, na kilka tygodni przed sprzedażą zwierząt na rynki zachodnie, co spowodowało ogromne straty.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Będą budować psychikę dziecka od nowa
Subskrybuj
Powiadom o

25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gazownik
1 rok temu

ZAGAZOWAC KACZOGRÓD I BEDZIE SPOKUJ Z WIRUSAMI KACZKA J JEŹDZI PO MIASTACH I ROZNOSI WIRUSY COVIDA I PTASIEJ GRYPY

Co za cyrk
1 rok temu

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. To tak samo jak z asf. W Danii, czołowym producencie wieprzowiny, oficjalnie nie ma dzików więc i nie ma asf a więc nie muszą zarzynać świnek. A że Niemcy sąsiadują z Danią to też ich nie zabijają. A w Polsce uznali że asf teleportował się z Podlasia do Wielkopolski – oba rejony to kolebka polskiej produkcji rolnej, i trzeba niszczyć całe gospodarstwa. Głównie tę nieduże rodzinne których nie stać na ubezpieczenie… To tak samo jak z covidem. Gdyby ludzie czasem postanowili zaprotestować przeciw drozyźnie wywołanej przez spekulantów a powiekszonej przez nieudolne rządy, to właśnie te rządy straszą ograniczeniami z powodu kolejnej fali. LATEM. Nawet w 2020 roku latem nie było fali covida! Trzymają nas wszystkich tzn tych nie bogatych za genitalia

ela
1 rok temu

znowu kit i to latem gdzie ultrafiolet robi za nas robotę.
Qurwa myślcie ludzie.

25
0
Napisz co o tym sądziszx