Zamknięto popularne kąpielisko. Znamy powód

Fala upałów to idealny moment, żeby schłodzić ciało w zbiornikach rekreacyjnych. W powiecie ostrowskim najpopularniejsze i oficjalnie zgłoszone są: Piaski-Szczygliczka oraz Staw Szperek w Antoninie. Ten drugi został zamknięty z powodu niebezpiecznego dla zdrowia zakwitu sinic.

Badanie przeprowadzono 20 lipca. Kolejne zaplanowano 25-go.

Piaski-Szczygliczka nadal są czynne.

W opublikowanym na stronie Sanepidu „Raporcie o profilu wody” w Stawie Szperek, sporządzonym przez Wiesławę Muchę z ośrodka Lido, dowiadujemy się, że zanieczyszczenie może być spowodowane zrzutem oczyszczonych ścieków komunalnych.

O sinicach mówi się, że produkują toksyny, które mogą szkodzić zwierzętom i ludziom. Najgorszy scenariusz jest wtedy gdy nastąpi przypadkowe spożycie tej wody.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zatrzymano młodych motocyklistów bez uprawnień
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
drenm
1 rok temu

zapraszamy te słynne DRONY ECO do Antonina ,nad ECO oczyszczalnie ścieków . Zobaczycie dlaczego Przygodzkie karmie maja taki przyrost-cenowy.
Dzierzawca Osrodka Wypoczynkowego+ właściciel,czyli U. Gminy, zmienia prawa fizyki. W antoninie nie ma mozliwosci aby zrzut z słynnej oczyszczalni wlał sie do Szperka – bo woda raczej nie płynie do góry . A tym bardziej fekalia .

Marian
1 rok temu

Piaski jak Antonin to wielkie gówno woda syf wolę jechać do Boszkowa tam jest woda kryształ

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Marian
Mela
1 rok temu

Ciekawe na piaskach woda syf totalny i kąpielisko otwarte ..

BIO Antonin
1 rok temu

Antonin i akwen wodny SZPEREK, od lat to czysta bomba ekologiczna . Informacja ,że zrzut sciekow, a sinica, to dwie odrebne tematy skażenia wody . Sinica to zkazenie naturalne wynikajace z naturalnego procesu gnilnego roslin wodnych . / brak tlenu itp / Zas słynne ścieki w Antoninie to problem ten sam i to od lat 70..
Miejscowość Antonin, jak i ościenne wioski nie maja kanalizacji oczyszczalni ścieków. Woda do akwenu Szperek spływa z góry od strony gm. Ostrzeszów, Miksztat itp., Sam Osrodek wypoczynkowy genereje kolosalne ilości ścieków które spływają do BIO oczyszczalni w Centrum wsi
a tak po prawdzie przpływaja przez to BIO z lat 70 – i spoko za pałacem spływają do stawów Kociemba i dalej przez stawy do Odolanowa . Taki jest FAKT, i dzierżawca OW Antonin, sołtys wsi, radni, wójt Gminy wie o tym . I wie o tym SANEPID. Studnie głębinowe we wsi Antonin , na terenie Ośrodka są nie używane . Dlaczego ? skażenie wody własnie ściekami . Może się mylę -jak TAK, kto mnie poprawi ? Może TVP pojedzie na BIO zbiorniki ścieków w Antoninie. Czas aby ten rejon nie skażał te słynne stawy hodowli ryb, wody gruntowe i ludzi itp.,

Ostrowiak
1 rok temu

Antonin to sztucznie podtrzymywany twór.z domkami śmierdzącymi stęchlizną,bez zapelcza, za to z osobnymi opłatami za wejście pieszo i osobno wjazd autem. Nawet karta nie można zapłacić bo po co ujawniać dochody. Paranoja i kpiny,jak coś jest dotowane z pieniędzy unii nie powinno się naliczać osobnych oplat

Jurek
odpowiada  Ostrowiak
1 rok temu

Fakt, ale też kawal historii.

ambo
odpowiada  Jurek
1 rok temu

tak kawał historii- układów, kumoterstwa, i nieudolnosci samorzadu . Teren stanowi wąłsnośc gminy w Przygodzicach, zas to co na tym sie znajduje to prywata. Umyslnie zle sporządzone umowy najmu, dzierżaw mszczą sie do dzisiaj . Dla UG zło konieczne. dla prywaty złota żyła

Ela
1 rok temu

Czy po „zrzucie ścieków” mogę zabrać dzieci osoby o tym decydującej na popluskanie w Antoninie?

Dorota N.
1 rok temu

Problem z wodą w Antoninie jak co roku. Ogromny potencjał miejsca zupełnie niewykorzystany.

Heniu
1 rok temu

Nikt normalny w tym syfie nie pływa Nie licząc patusow I d**ili

EdiWons
1 rok temu

„zrzut ścieków…” dobrze zrozumiałem???

Dron
1 rok temu

Jak co roku. Piaski mają za mało ludzi, więc w Antoninie zamykacie a za chwilę będzie za dużo to zkniecie piaski a otworzycie Antonin.

12
0
Napisz co o tym sądziszx