Policjanci świętowali

Wczoraj, 20 lipca policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uroczyście obchodzili 103 rocznicę powstania Policji Państwowej. W podniosłej uroczystości udział wzięli starosta ostrowski, przedstawiciele lokalnych władz, związków zawodowych a także służb i instytucji na co dzień współpracujących z ostrowską jednostką. Akademii przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. Na pamiątkę tego wydarzenia ostrowscy policjanci obchodzili 103 rocznicę powstania Policji Państwowej. O godzinie 10.00 w Ostrowskim Centrum Kultury po przemówieniu Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego, w obecności pocztu sztandarowego, odbyło się uroczyste odczytanie decyzji i rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania i wyróżnień.

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, w bieżącym roku 3 policjantów zostało odznaczonych medalami, 127 policjantów mianowano na wyższe stopnie policyjne w tym, w korpusie oficerów starszych – 1 policjant, w korpusie oficerów młodszych 1 policjant, w korpusie aspirantów 70 policjantów, w korpusie podoficerów 41 policjantów oraz w korpusie szeregowych 14 policjantów.

Awanse wręczali: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut oraz Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut w swoim wystąpieniu podziękował policjantom i pracownikom Policji za ciężką i wymagającą służbę.

Starosta Ostrowski podkreślił, że to ważny dzień dla policjantów, którzy każdego dnia pełnią służbę na rzecz bezpieczeństwa.

Ponadto I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim laserowy miernik prędkości TruCAM II.

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski podczas swojego przemówienia podziękował za rzetelną i ofiarą służbę „Składam wyrazy największego uznania i podziękowania za to, że nie zważając na przeszkody zdecydowanie, skutecznie i niejednokrotnie z narażeniem życia realizujecie niełatwe zadania służbowe”.

Także zaproszeni goście podziękowali funkcjonariuszom za trud oraz poświęcenie w codziennej pracy.

Podczas uroczystości wręczono medale związkowe oraz odznaczenia honorowego dawcy krwi.

Wyświetlono również film przybliżający pracę ostrowskich policjantów

O godzinie 13:00 w Kościele pw. Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się uroczysta Msza Święta.

POLECANE NEWSY

41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
andrus
2 miesięcy temu

dobiła mnie ta msza …..jeszcze powinna być obowiązkowa spowiedz

Andre
2 miesięcy temu

Taka sama banda jak kiedyś…tylko zamiast MO Policja…

Smutny
2 miesięcy temu

Najlepsi policjanci to mikstatu są tworzą prawo na bieżąco hi hi im dać nagrody za pomysłowość prawna

SUZUKI
2 miesięcy temu

W służbach mundurowych są duże przywileje pensja na czas trzynastki czternastki jubilatki bezprocentowe pożyczki itd. Po co męczyć się na budowie czy przy układaniu kostki a i na zusach oszukają na stare lata emerytura mała zdrowie się straci i bida

Apollo
odpowiada  SUZUKI
2 miesięcy temu

Ciekawa sprawa z tymi służbami-jeżeli to co piszesz jest prawdą to dlaczego chętni nie walą drzwiami i oknami, a jakość kandydatów jest coraz niższa?

POS
odpowiada  SUZUKI
2 miesięcy temu

Budowlaniec- bardzo szanowany zawód, a jak jesteś dobry to całkiem fajna kasa

Pan Kleks
odpowiada  SUZUKI
2 miesięcy temu

Trzeba było się uczyć a nie teraz biadolić

plut
2 miesięcy temu

słuzby mundurowe mają co robić .

Konfederata
2 miesięcy temu

Świętują za pieniądze podatników, a bronią ekipy rządowe przed podatnikami. I komu oni służą?

Do Mirek
2 miesięcy temu

Sądząc po wpisie jesteś sfrustrowanym pieskiem.Niestety ale było się uczyć, miałbyś wtedy otwartą drogę do kariery zawodowej a nie liczył na profity na koszt podatnika.

Prrr
2 miesięcy temu

ZOMOWCY od maseczek

kolo
2 miesięcy temu

takie święto i brak policjantów i odpowiedniej oprawy szacun ale trzeba coś zmienić bo to służba a nie łaska a święto trzeba szanować a nie marudzić praca wymaga poświęceń gratulacje dla awansowanych minus dla organizatorów sala to moim zdaniem niewypał.

olek
2 miesięcy temu

moj dziad przed wojna jezdzil na rowerze jako policjant z kabekiem na plecach i mial b.dobrą wykrywalność złodziei itp,

Do olek
odpowiada  olek
2 miesięcy temu

Trochę cię poniosła fantazja. Przed wojną kabeków nie było.

41
0
Napisz co o tym sądziszx