Sprawcy napadu mieli miecz samurajski, kij bejsbolowy i siekierę

Udostępnij
Tweet

10 lipca w Kępnie doszło do rozboju. Około 18:30 trzech zamaskowanych mężczyzn weszło do kamienicy na ul. Sikorskiego i napadli na 32-latka. – podaje radiosud.pl

Mężczyźni mieli na sobie kominiarki a w rękach kij bejsbolowy, miecz samurajski i siekierę. Tymi przedmiotami zaczęli niszczyć drzwi wejściowe w jednym z mieszkań. Ranili przy tym 32-letniego mieszkańca Kępna, który z urazem oka został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu. Napastnikom nie udało się dostać do środka, zbiegli słysząc sygnały policyjnych radiowozów. – Przeprowadziliśmy szybką, zakrojoną na szeroką skalę akcję – mówi Radiu SUD nadkom. Mateusz Lewek, z Wydziału Kryminalnego KPP Kępno.

Jeszcze tego samego dnia udało się zatrzymać w Sycowie mercedesa, którym kierował 21-letni mieszkaniec tej miejscowości. W pojeździe był także poszukiwany 33 letni mieszkaniec Dalborowic z gm. Dziadowa Kłoda. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. – Usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, spowodowania uszczerbku na zdrowiu u mieszkańca Kępna oraz sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia u pokrzywdzonego – dodał nadkom. Lewek. W tej sprawie poszukiwane są jeszcze dwie osoby z powiatu oleśnickiego (okolice Sycowa).

Niewykluczone, że cała ta sytuacja, to porachunki przestępcze. Zarówno poszukiwany jak i poszkodowany są dobrze znani policji. – Trudno teraz mówić na jakim tle doszło do tej sytuacji, ale faktycznie osoby, które dokonały tego czynu są już notowane z przestępstwa kryminalne. Co było jednak dokładnie przyczyną tego zajścia ustalimy w toku prowadzonego postępowania – podkreślił nadkomisarz Mateusz Lewek w rozmowie z radiosud.pl

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Poparzone niemowlę trafiło do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bartek
1 rok temu

Łeb tym mieczem powinni odrabac i po sprawie nastepy by pomyslal-w Arabii Saudyjskiej nikt sie nie schyli po portfel turysty ktoremu wypadl na targu-no coz wiekszosc u nas nie mialby rak-pozdrawiam wszystkich.

Jan Maria Rokita
2 lat temu

Rozsądni ludzie powinni mieć dostęp do broni palnej. Patologie będą biegać z nożami maczetami,jak tu się bronić

Znawca
2 lat temu

Szogun2

kit
2 lat temu

To fajny zestaw mieli „kij bejsbolowy, miecz samurajski i siekierę” Pewnie” Amerykanin, Japończyk i Polak ” 🙂

mariano
2 lat temu

Polska to nie jest kraj dla normalnych ludzi , jakieś łachmyty wchodzą do twojego domu a ty nie możesz nic praktycznie zrobić , bo nie daj Boże złamiesz im rękę albo nogę to pójdziesz siedzieć …kolejna sprawa Ukraińcy pomijając mandaty 50 złotowe za przestępstwa drogowe , wczoraj oglądałem film o smarkaczach z Ukrainy w internecie jak niszczyli samochody w warsztacie POLSKIM nie poraz pierwszy ( a policja śpi ) samochodowym właściciel jest bezradny straty powyżej 1000 000 zŁ ,,gdyby wypuścił psy i te dzieciaki zagryzły także by odpowiadał ??? tak tylko pytam ???????????????????

Axl
2 lat temu

A to oni za dużo naogladali się szoguna

miejscowy
odpowiada  Axl
2 lat temu

według mnie ,,klasyk” fajnie sięto oglądało..

...
2 lat temu

patologia

8
0
Napisz co o tym sądziszx