Ruszyła budowa II etapu Północnej Ramy Komunikacyjnej. Jak oceniacie jej przebieg?

Miasto Ostrów Wielkopolski ruszyło z budową II etapu Północnej Ramy Komunikacyjnej. Trwają tu prace związane z przygotowaniem terenu pod inwestycje, zdjęto już warstwę wierzchnią drogi i wymieniono grunt.

Powstaje tu nowa droga na odcinku od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do włączenia w pas drogowy ulicy Torowej. Przebudowana i rozbudowana zostanie także sama ulicę Torową. Efektem inwestycji będą nowe chodniki, ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo rowerowe, nowe oświetlenie drogowe, przebudowa istniejących i budowa nowych zjazdów, odwodnienie dróg, a także budowa i rozbudowa 8 skrzyżowań.

Koszt inwestycji to ponad 18 mln złotych, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład to ponad 14 mln złotych. Pierwsza część Ramy została oddana do użytku w 2020 roku. Jej drugi etap, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończony zostanie w październiku 2023 roku.

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

58 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
leonek
6 miesięcy temu

Ciekawy pomysł aby budować od końca, ciekawe tylko, czy skończą. Jak połączą to z Poznańską to będę bił brawo.

Ol
6 miesięcy temu

Dla mnie szkoda tych wszystkich starych drzew które będą wycięte. Znów betonoza zamiast drzew. Uważam ze droga nie potrzebna, obok jest Grunwaldzka zrobiona. Po co psuć torowa ?!

mieszkaniec
6 miesięcy temu

A drzewa, zdrowe, wieloletnie znowu idą pod topór, jakby nie można było zbudować chodnika i ścieżki rowerowej nie w miejscu gdzie rosną drzewa, a tylko po jednej, tej pozbawionej drzew stronie. Czy budowniczowie zakładają na tych chodnikach i ścieżkach rowerowych wzmożony ruch? Przecież Torową głównie spacerują z pieskami mieszkańcy okolicznych domów. Rżniemy drzewa, mają być podobno nasadzone nowe, młode, ale kiedy się ogląda sprawozdanie radnego Lepki, co się dzieje z niedawno nasadzonymi drzewami, to rozpacz i gniew bierze.

olek
6 miesięcy temu

wara od działków kmioctwo co do miasta się pcha

Raz sierpem raz młotem czerwoną
6 miesięcy temu

Klika rządząca Ostrowem ,,potrafi ” wydawać nieswoje pieniądze.

mariano
6 miesięcy temu

Komu tak naprawdę ta droga jest potrzebna ? chyba tylko dla deweloperów pod nowe budownictwo … Ostrów potrzebuje jak nie stać nas na obwodnicę to choćby na początek drogi omijającej Ostrów Wielkopolski Poznań – Krotoszyn …Wrocław – Krotoszyn …

Ryszard
6 miesięcy temu

Tereny po browarze i PKS na dworcowej ktoś posiada jakieś info? Strasza opuszczone tereny a były plany. Coś cicho na temat wyprowadzki poczty z miasta do Kalisza, szkoda że nie korzystamy z terenów przy obwodnicy i niedługo połączenia S8 z S11 i nie ściągamy inwestorów magazynowych. Kalisz bez połączeń a potrafi

Audi a1
odpowiada  Ryszard
6 miesięcy temu

W browarze są firmy usl. Itp. Parking tir

jurek
6 miesięcy temu

Ciekawi mnie co się stało z końmi, które ktoś tam wypasał.

Edek
6 miesięcy temu

A co sie zmieni dla kierowców bo przecież 3 etap nigdy nie powstanie

wino
odpowiada  Edek
6 miesięcy temu

Kierowcy rowerów będą mogli bezpiecznie przedostać się ścieżką rowerową z galerii na Piaski. Super sprawa

Ostro po baranach
6 miesięcy temu

Typowe polaczki – objechać za budowę drugiego etapu bo nie ma 3 – jpdrl.
Niedouki wyjaśniam, żeby był 3 etap musi być drugi. Jakby nic nie robili to gadali byście – no żeby chociaż 2 etap zrobili – bo nic się nie dzieje – ciemnogród jak się patrzy. Brać się gawiedzi za łopaty a nie pisać posty z d..

Max
odpowiada  Ostro po baranach
6 miesięcy temu

Polaczki? a ciekawe skąd znasz język Polski Helmucie?

wer
odpowiada  Ostro po baranach
6 miesięcy temu

Sam jesteś baran. 2 etap nie ma sensu bez dalszych. Wtedy jest to tylko nowa ulica bez funkcji mini obwodnicy. Lepiej by było tą kasę przeznaczyć na 3 etap, a drugi zawsze można dokończyć albo użyć Limanowskiego i Słowackiego. Rozumiesz baranie?

POganiacz bydła
odpowiada  Ostro po baranach
6 miesięcy temu

Żal ludzi którzy płodzą takich idiotów jak ty.

Antydureń
odpowiada  Ostro po baranach
6 miesięcy temu

Masz rację, Polaczki są żenujące z tym swoim skomleniem w interneciku. Ale tylko to im pozostaje, ciężka praca wiele godzin na dobę i pisanie żali.

58
0
Napisz co o tym sądziszx