Pożar we Wtórku i zerwana linia energetyczna

Udostępnij
Tweet

We Wtórku przy ulicy Nowej zauważono pożar zboża około godziny 18:30. Na miejsce wysłano szereg jednostek straży pożarnej, ponieważ w bliskiej odległości były domy. Podczas akcji zorientowano się, że na polu leży zerwana linia energetyczna i to prawdopodobnie od niej zaczął się pożar.

Sytuację udało się szybko opanować i ogień nie rozprzestrzenił się. W tej chwili spora część Wtórku oraz Ostrowa Wielkopolskiego nie ma prądu.

Do bardzo podobnego pożaru doszło 2 lata temu, również w tym rejonie. Tak to wyglądało wtedy:

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

34 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jadwiga Hymel
1 rok temu

Styrta się poli!

Miastowy
1 rok temu

Dobrze , że rolnikowi na głowę nie spadły te przewody wysokiego napięcia ani nikomu innemu , bo by do tragedii doszło.

Ben
1 rok temu

Linia może zerwać się samoczynnie. Wynika to z braku oględzin armatury zakładów energetycznych. Dzis energetyka zawodowa usuwa tylko awarie. Nie robi się nic w temacie eksploatacji. Zmęczone linie napowietrzne powinny dawno być skablowane. Teraz rola Wojta by zgłosił problem do energetyki, na pismo muszą zareagowac i nie później niżeli w ciągu 5lat skablowac linię

energetyk
odpowiada  Ben
1 rok temu

zgodnie z przepisami oględziny linii są wykonywane co 5 lat, teraz nawet obloty przy użyciu śmigłowca i kamery , i każdy centymetr linii można zobaczyć jak wygląda

Renata
odpowiada  energetyk
1 rok temu

Jak życie pokazuje, to „te przepisy” raczej do rzeczywistości nie przystają. Wspaniale, że w branży energetycznej stosowane są oglądy z powietrza i kamery tyle, że w tej konkretnej sytuacji chyba jednak coś nie zadziałało… Fakt pozostaje faktem: doszło do groźnego pożaru z powodu przerwanej linii. Może warto zastanowić się nad częstszą kontrolą linii energetycznych tym bardziej, że coraz częściej mamy susze i silne wiatry.
Całe szczęście, że pożar udało się ugasić na czas. Wyrazy uznania dla służb i wszystkich „cywili”, którzy pomagali.

PEN
odpowiada  Ben
1 rok temu

Ben zatrudnij się w Enerdze, bo dobrze płacą, obchody, oględziny, zmęczone linie czekają na Ciebie i na Twój profesjonalizm w tym temacie, z tym kablowaniem to też żaden problem tylko, łopata kilku silnych ludzi i za tydzień jest zrobione😂😂😂

rety
odpowiada  Ben
1 rok temu

samemu, samoczynnie to mozesz w gacie nawalic . jak ktos nie pomoze takiej linie to sama nie spadnie. Jak widac tłumaczy sie naiwnie winny . cudownych objawien na polu nie było ?
jak widac słychac i czuć – chłopek ze wsi sie denerwuje a rodzinka na forum tłumaczy sie naiwnie i szuka sprawcy w niebiosach . Winny siedz kochany obok was, a moze we własnej stodole i zerka przez eternit co tam znowu POLICJA robi we wsi.

Bobuś
1 rok temu

W tym Wtórku ciągle są problemy z prądem.
Co robią radni, sołtys etc?

Babcia
odpowiada  Bobuś
1 rok temu

…piją napoje energetyczne

Mm
odpowiada  Bobuś
1 rok temu

Mieszkam tam i jakoś problemów nie mamy. Już musi się coś naprawdę wydarzyć aby go zabrakło

praca
1 rok temu

linka sama sie nie zerwała – ładował baloty slomy i zerwał instalacje . karac ich

Anonim
odpowiada  praca
1 rok temu

Na tym słupie energetycznym przebicie jest od dawna pożarów już kilka było od tego słupa. Energetyka protokół spisuje i nic z tym nie robi. Nikt linek nie zrywa co najmniej 2 razy w tygodniu słychać huk na słupie i prądu brakuje przez 30min

rezerwa
odpowiada  Anonim
1 rok temu

tej jestes z rodziny kmiotka co zerwała przewody ? NAIWNA linia obrony i skierowania dochodzenia POLICJI we fałszywym kierunku . Dzisiaj energetyka ma system elektroniczny i kazde zaiskrzenie, przeladowanie , przerwanie sieci jest z automatu rejestrowane . Wiec nie szukaj chlopku głupszych od siebie w POLICJI czy energetyce. OJ dostaniesz po łapskach. I dobrze. Karac winnych. lekkomyslnych, nie znajacych przepisów BHP.
Tutaj idzie o zycie, zdrowie i utratę mienia znacznych rozmiarów

Strażak
odpowiada  praca
1 rok temu

Widziałeś jak to się stało ?

egon
odpowiada  Strażak
1 rok temu

zwarcie na izolatorze – przyczyna ptaki

rwyu
odpowiada  egon
1 rok temu

takie bajki byly mozliwe ale w matach 50-60 na kanwie starych podstacji . Dzisiaj inne zabezpieczenie i ptok kmiocie odpada od 40 lat

rez
odpowiada  Strażak
1 rok temu

jak w filmie – ktoś widział ktoś słyszał. znajdzie sie ktoś kto widział manewry na tym polu .
Kto to tylko zaangazowanie i dynamika pracy POLICJI

xyz
odpowiada  praca
1 rok temu

proszę nie pisać głupot, gdy nie zna się sytuacji. w tamtym momencie na polu nie były wykonywane żadne prace z użyciem maszyn. a linki? miały być wymieniane kilka lat temu, ale oprócz zebrania podpisu, nic z tym dalej nie zrobiono, karać należy ludzi z energetyki, za to w jakim stanie są linki.

baloty
odpowiada  xyz
1 rok temu

cos za nerwowo na forum – km**tki sie gotują. Jak dzielnicowy przycisnie buraków to bedzie TAK . walsciciel pola ew. bliski sasiad gdzie lezała instalacja na 99% byla na polu, zerwala instalacje i w nogi – to jest taktyka kmiotow na wsi. zgasic swiatlo i udawac,że nikogo nie ma w domu. Cudów nie ma. Sama instalacja nie spadnie. pogoda idealna, brak wiatru, piorunów itp., wiec co > jakkółka, kocisko . Dajcie SPOKO . protokół , przesłuchac kmi**ów , uprzedzic o odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania i macie zarzuty. wystarczy chcieć. O cudach bajanie to w kosciele. Tam sa fakty – ktoś fizycznie zerwał instalacje .

uipop
odpowiada  xyz
1 rok temu

tak, tak ale sie rozpisałes – karac tak ale tego co fizycznie zerwał na polu instalacje i stwarzał realne zagrozenia dla zycia i mienia . Nie zmienisz rzeczywistosci … karac, karac.

szczyt głupoty
odpowiada  praca
1 rok temu

jak można ładować baloty słomy, na polu, na którym zboże nie zostało nawet skoszone?? człowieku weź trochę pomyśl zanim cokolwiek napiszesz.

Witek
odpowiada  praca
1 rok temu

Takie fałszywe komentarze powinny byc karane . Umiesz czytać ze to zboże na pniu?? Nie skoszone!! To gdzie baloty

Carlos
odpowiada  Witek
1 rok temu

no na zdjęciu widać wyraźnie palące się baloty więc nie tylko zboże na pniu….

real...
odpowiada  ostrow
1 rok temu

e….. raczej foto real . tak poważna firma jak to TVP nie tworzy faktów ale w realu je przekazuje .

Go
odpowiada  Carlos
1 rok temu

CARLOSIE-Czytać całość, a nie po łebkach

loty
odpowiada  Witek
1 rok temu

cos sasiad gotujesz sie w temacie . cos wiesz, ukrywasz ? Nikt nikomu nie przedstawia zarzutów – ale cudów faktycznie nie ma . słonie, krowy, mapy zerwały Instalacje ?
Wiec sąsiedzie pomyśl nim sie nerwowo zagotujesz w jakim kierunku idzie twoje myslemie. Baloty , nie baloty – ktos na polu cos tam za wysoko robił i zerwała instalacje . Kto ?? na pewno z Wrocławia nie przyjechali . wiec ?

rtyu
odpowiada  Witek
1 rok temu

a to czy tam były baloty czy na pniu, to nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscią . ktos tam zerwał te przewody . PTOK, glapa, czy lis tego nie zrobił . Zrobił to czlowiek .

Klm
odpowiada  praca
1 rok temu

Odezwał się miastowy… Co nie mam pojęcia o rolnictwie.. tylko zaraz na rolnika nalatuje…

lty
odpowiada  Klm
1 rok temu

nikt nie nalatuje na buractwo ze wsi – ale nikt nie lubi jak pompuje sie gnojowice do głowy inteligentowi z miasta . Cuda na wsi to były w średniowieczu. dzisiaj bajki czytaja do 3 lat.
Ktos dala na polu d//// wiec prawnie powinien dostac po d/// . aby chronic inne domy, zycie ludzkie.

Grochek
1 rok temu

Sieroszewice też słupy energetyczny nie działają wszędzie lampy ?? wszędzie nie świeca ulicy Wiśniowej Ostrowskiej

ZoR
odpowiada  Grochek
1 rok temu

A telefonu na infolinie nie ma? Narzekać każdy potrafi ale zadzwonić i zgłosić na infolinie nikogo

re
odpowiada  ZoR
1 rok temu

znajdzie sie taki co zadzwoni , podpowie – spokojnie

Adam
odpowiada  Grochek
1 rok temu

Język Polski taki trudny..

34
0
Napisz co o tym sądziszx