Mateusz leci do USA. Uzbierano na operację serca

„To dzięki Wam mogę teraz pakować walizki. Bruce oczywiście leci ze mną. Zasłużył na małe wakacje. Wstępnie operacja odbędzie się 24 lipca, ale za nim to nastąpi, muszą porobić badania i cewnikowanie serca. Trzymajcie kciuki!” – napisał Mateusz Słowikowski z Kępna, który dziś wylatuje na długo wyczekiwaną operację serca w Bostonie.

Mateusz Słowikowski urodził się z wadami serca. Nastolatek mieszka w Kępnie. Jego rodzice pochodzą z Sokolnik oraz Biadaszek w gminie Łęka Opatowska. Aby chłopak mógł normalnie żyć konieczna jest operacja w Boston Children’s Hospital w Stanach Zjednoczonych. Wszystko zostało wycenione na ponad 1 mln zł.

Dzięki ogromnej determinacji mieszkańców a także przedsiębiorców udało się dokonać małego cudu. – Kamień z serca, że uda się uratować naszego syna – przyznała niedawno w rozmowie z Radiem SUD Dorota Słowikowska, mama nastolatka. – My przez te 16 lat jesteśmy już trochę poturbowani. Staramy się chwycić oddech. W tej chwili możemy się cieszyć i dziękować, bo mamy uzbierane pieniądze na operację. Myślę, że teraz to już ostatnia prosta. Zaczynamy załatwiać kontakt z Bostonem.

Siłą napędową zbiórki okazała się akcja „Wyślij Bruce’a do Bostonu”. Wszystko zaczęło się od firmy „Lenart”, czyli miejsca gdzie pracuje ojciec Mateusza. – Zdarzyły się cuda – cieszy się Dorota Słowikowska. – Firmy okazały nam ogromne wsparcie, zauważyły, że Mateusz potrzebuje pomocy. Gdy zaczynaliśmy tę zbiórkę, wcale nie było wesoło. Wszystko szło bardzo powoli i były obawy, że się nie uda. Firma „Lenart” stanęła na wysokości zadania a później oczywiście wszystkie dalej nominowane firmy. Efekty dziś widzimy. To ogromna pomoc!

Nasz syn urodził się z złożoną wadą serca pod postacią podwójnego odejścia naczyń z prawej komory z ustawieniem typu criss-cross, transpozycji wielkich tętnic, ubytku międzykomorowego oraz międzyprzedsiąkowego.

CZYTAJ  Sala na stanicy z nowym blaskiem

Dla Mateusza w serwisie siepomaga.pl zebrano 1 126 161 zł.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ill
10 miesięcy temu

Czy kiedykolwiek NFZ dorzucić się do takich zbiórek? W jakim napięciu musiała żyć ta rodzina zanim została uzbierana taka kwota. Wybory kopertowe=70 mln=70 takich operacji.

Monika
10 miesięcy temu

Cóż można powiedzieć. Zdrowia, zdrowia i niech Twój anioł stróż czuwa nad tobą i lekarzami, którzy będą się Tobą zajmować. Powodzenia 👼

AdamTKMK
10 miesięcy temu

Dużo zdrowia kolego.Operacja się uda bo nie może być inaczej a potem wracaj do kraju. A do rodzicow:wszystko będzie dobrze.Pozdrawiam Kepno.

3
0
Napisz co o tym sądziszx