Wyniki wyborów w Żelazkowie – będzie druga tura

Wczoraj w gminie Żelazków odbyły się przedterminowe wybory na wójta. Dotychczasowy włodarz po serii incydentów z alkoholem w tle został usunięty ze stanowiska za sprawą wyroku sądowego, który wygasił jego mandat.

W niedzielę startowało siedmioro kandydatów. Wśród nich największe zainteresowanie budzili syn dotychczasowego wójta Adam Jakubowski oraz Michał Kraszkiewicz, którego rząd PiS wstawił jako komisarza gminy.

Do głosowania poszło 3512 osób, z czego 3477 oddało ważne głosy. Uprawnionych do głosowania było 7,5 tysiąca osób.

Michał Marek Kraszkiewicz – 1514 głosów

Adam Andrzej Jakubowski – 895 głosów

Bogdan Jarosław Muszyński – 488 głosów

Zbigniew Michał Orlicz-Błoński – 217 głosów

Alicja Łuczak – 177 głosów

Agnieszka Dumańska – 130 głosów

Włodzimierz Czesław Czarnecki – 56 głosów

Druga tura wyborów odbędzie się za 2 tygodnie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Beata Klimek nadal prezydentem!
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kazimierz
1 rok temu

Ludzie ogarnijcie się w tych komentarzach-głosuje się na wójta, a nie na premiera, czy posła lub prezydenta. Na kandydata którego znacie i co zrobił dla gminy. Nie głosujecie na PO, PIS i inne partie które przychodzą i odchodzą. Ważne żeby był uczciwy i robił to do czego jest powołany. Politycy byli są i będą zawsze tacy sami- niezależnie od barw które reprezentują, kraju i epoki.

Przedstaw się
1 rok temu

Żelazkowianie, gnajcie pisowców w pizdoo! Chrońcie swoją zasobną gminę przed ich zakusami!

Ja
1 rok temu

Widzę, że tu niektórzy obrońcy konstytucji i demokracji mają znów problem, żeby się pogodzić z wyrokami tejże demokracji. To, że komisarza w takiej sytuacji obsadza rząd, to wynika z obowiązującego prawa. Czy się komuś podoba czy nie dziś rządzi PiS. I oni wystawili Kraszkiewicza. Ale to już sami mieszkańcy gminy wybierają spośród całkiem dużej liczby kandydatów. Mogą wybrać kogo zechcą. Większość głosujących zdecyduje, bo na tym polega demokracja. Może wreszcie ci, którzy tak bardzo się obnoszą ze swoją miłością do konstytucji i demokracji wreszcie zaczną je szanować. Przecież pośród kandydatów była reprezentantka największej partii opozycyjnej PO i każdy mógł na nią oddać swój głos. A że znalazło się takich ledwo nieco ponad 170 osób to też efekt demokracji. Widać takie ma w gminie poparcie. Być może, gdyby ludzie nie kojarzyli jej tak bardzo z partią Tuska, to miałaby większe szanse. Nie wiem, tak sobie gdybam. W każdym razie kogo ludzie wybiorą, tego będą mieli na tym stanowisku. Ważne, żeby dobrze rządził gminą.

Grochek
1 rok temu

Adam przystojniak mógł wygrać

Johny Brawo
1 rok temu

Kandydat od pisiorków przypomina mi syna Johnego Brawo

janek
1 rok temu

Pisiory wszędzie patrzą swojego wetknąć

Emmanuel
odpowiada  janek
1 rok temu

Żeby nie pisory to dzisiaj byś był na przymusowych robotach szparagi byś targał a Niemiec batem by cię pizgał

Rafał Baron
odpowiada  Emmanuel
1 rok temu

Widać żeś ze wsi nosa nie wystawił poza powiat . Czuć od Ciebie elektorat pisowski na odległość . Twierdzisz miernoto tak jak większość waszych debili . Za Tuska tak nie było teraz zasrany pis rozdaje a wy miernoty bierzecie i myślicie że to wieki będzie trwało . Poczekaj Ty za chwilę będziesz zapierniczał za miskę ryżu a ten co to piszesz u Niemca będzie poganiany i jeździ dobrym autkiem i stać go na wakacje a Ty dalej żebraj może co zostanie kaczorowi .

Ciepłownik
odpowiada  Rafał Baron
1 rok temu

Emmanuel – ty z tych co to nie wiedzą, że nawet jak nie płacisz podatków, to płacisz podatki, bo każde g…, które kupisz jest obłożone VAT-em i ten VAT w zębach oddajesz swojemu PiS-owi. A potem dają ci ochłapy i się cieszysz jak z bateryjki. I tak w kółko. Ale wiecznie nie będzie.

Przedstaw się
odpowiada  Rafał Baron
1 rok temu

Daj spokój, nie ma sensu rozmawiać z takimi kreaturami, nie dotrze nic do łba. Omiń gada a jak będzie próbował kąsać za łydkę i szarpać Twój portfel kijem pociągnij przez grzbiet i koniec rozmowy.

Renata
odpowiada  janek
1 rok temu

Może i „patrzą wetknąć”, każdy przecież może zgłosić! Mieszkańcy mają bezpośrednią możliwość zagłosowania na swojego kandydata. Wczoraj do wyborów wybrało się mniej niż 50% uprawnionych… Lepiej niech ludzie staną do urny i oddają swój głos na tergo kogo chcą na wójta. Tak naprawdę, na tym szczeblu nie ma znaczenia z jakiej jest opcji politycznej. Liczy się, żeby był dobrym gospodarzem i nie przynosił ludziom wstydu. Ważne jest, aby za dwa tygodnie ludzie poszli głosować i nie narzekali później, że im ktoś „wetknął swojego”.

Andrzej
odpowiada  Renata
1 rok temu

Bardzo mądrze napisane

smok
odpowiada  janek
1 rok temu

Tak jak każdy.

POganiacz bydła
odpowiada  janek
1 rok temu

Liczy się fachowość i kompetencje PO…… Pajacu.

14
0
Napisz co o tym sądziszx