Brakuje wody we wsiach. Są prośby, czy będą groźby?

Fala upałów, brak opadów od dłuższego czasu, a przede wszystkim zachowania mieszkańców powodują znaczący spadek ciśnienia w sieciach wodociągowych na terenie niektórych gmin.

W gminach Sośnie w powiecie ostrowskim oraz Godziesze Wielkie (powiat kaliski) pojawiły się apele do mieszkańców o zmianę dotychczasowych zachowań związanych z korzystaniem z wody z wodociagu.

Józef Podłużny z Godziesz Wlk. apeluje o powstrzymanie się od poboru wody do celów utrzymania estetyki posesji”. Chodzi o podlewanie trawników w czasie upałów. Są miejscowości w tej gminie, gdzie deficyt wody jest mocno odczuwalny. Nawet w nowowybudowanych domach woda ledwo kapie z kranów.

Natomiast w gminie Sośnie apel brzmi następująco:

W związku z występującymi wysokimi temperaturami powietrza nasiliło się zużycie wody do podlewania ogrodów, a nawet upraw polowych. Praktyki te powodują, że szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych występują braki wody niezbędnej do zaspokojenia potrzeb bytowych i gospodarskich w niektórych miejscowościach naszej Gminy, a szczególnie miejscowości:
1. Janisławice,
2. Konradów,
3. Dobrzec,
4. Cieszyn.

Uprasza się o racjonalne gospodarowanie wodą.

POLECANE NEWSY

54 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ladacznica proboszcza
1 miesiąc temu

Wiecej betonu wszedzie to bedziecie miec pieklo.

Hehh
1 miesiąc temu

Ja Mam oszczędzać a 500+ baseny na hektolitry ustawia??? Żeby inwestycja udaru nie dostała.

ttoplll
1 miesiąc temu

W miejscowości Wysocko Małe w rejonie wiejskiej sali ludowej ustawili z kilometr donic z kwiatami+ inne nasadzenia+opryski, + setki litrów wody. Podobno jeden z radnych codziennie podlewa w zamian za braną dietę . Chociaż tak go pewnie widać. Pytanie- koszty tego około 4 tys.
W dzisiejszej dobie inflacji , kryzysu komu to potrzebnie . Gminy szlochają,że nie ma wody, ,ze nie ma kasy, podatki, opłaty w górę – wiec jaki wniosek ???.

Sebek 1
1 miesiąc temu

Nie długo nasze dzieci będą walczyć o wodę pitną….ale sami zgotujemy Im taki los z chciwości i pazerności na pieniądz. Temat długi do opisania.

,,
1 miesiąc temu

W dup#e mam wasze groźby płace za wodę i będę korzystał tyle ile będę chciał i kiedy będę chciał korzystać z wody i nikt mi nie będzie mówił że mam nie korzystać z wody

aaa
odpowiada  ,,
1 miesiąc temu

Ciekawe co powiesz jak z kranu nic nie poleci…

ttoplll
odpowiada  aaa
1 miesiąc temu

z tym wal do radnych – otwarcie . od tego sa a nie tylko od brania wysokich diet. tyle powiem . przed wyborami obiecywali przed wyborcami i Bogiem . a teraz cisza jak po smierci organisty w kosciele.

Piotr
odpowiada  aaa
1 miesiąc temu

To oskarżę gminę o nie dostarczenie mi wody . Mam takie prawo .

A.M
odpowiada  Piotr
1 miesiąc temu

Studnie sobie wykop jak tak dbasz o zieloną trawkę ..

owowo
odpowiada  Piotr
1 miesiąc temu

masz i wygram

...
odpowiada  ,,
1 miesiąc temu

Awatary nie mają prawa wypowiedzi.

A.M
odpowiada  ,,
1 miesiąc temu

płacisz , czy omijasz licznik? :)) kogo stać na marnotrastwo wody..

Dariusz
1 miesiąc temu

Czy was w Gminie Sośnie już całkiem popierd….. Od lat borykamy się z problemem wody w tych miejscowościach a Wy nadal opisujecie bzdury . Klimkowa w Ostrowie miliony bierze na bzdury a Wy w Gminie Sośnie nie potraficie od lat zrobić porządku . Moze niech Wójt da kopniaka zastępcy i niech ruszy dupe po środki dla Gminy a nie siedzi i zajmuje się bzdurami . Dziś nagrałem fil jaką wodę mamy w kranach i zapowiadam wam Włodarze Gminy sprawa zostanie nagłośniona w TV i innych środkach przekazu jeśli to nie zostanie w najbliższym czasie zmodernizowane . Śmiech na sali od lat problem a tu znowu prośba o nie używanie wody . Wiec mówię chyba jesteście śmieszni . Płacę wiec żądam a wy macie ruszyć dupy i zapewnić wodę . Staw w Cieszynie jest pompa i będę tam czerpał wodę aby moja posesja
o którą dbam była przyjazna i zielona . Mniej bzdur więcej czynów bo naprawdę przyjedzie tu telewizja i zrobimy wam reklamę na całą Polskę .

Last edited 1 miesiąc temu by Dariusz
fakt
1 miesiąc temu

gmina Przygodzice nie wykopała od lat żadnej studni głebinowej, zbiornika retencyjnego – zas 4 raz maluje Urząd Gminy i GOK,OSP , pomijam szkoły np, Chynowa. -podobno 3 raz wymieniają okna ,a szkoła NOWA. ot tutaj lezy ucho sledzia.

WODA GM Ostrów Wlkp
1 miesiąc temu

W Gminie Ostrów Wlkp ciągle kłamią, ze buduję studnie robią odwierty, kiedyś wnikliwie się przyjrzę i zobaczymy co dalej . Oby nie kłamali. Jakie prace czynią żeby brak wody poprawić. Sobota godz 14:00 goście przychodzą a tu brak wody do 01:00 . TRAGEDIA !!!
Zamiast na Festynach w DUP ? wchodzić Wyborcom zamawiając zespół Disco Polo za 30 000 zł i rozdając jedzonko to niech zbierają na Modernizację Sieci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vinci
odpowiada  WODA GM Ostrów Wlkp
1 miesiąc temu

masz racje – darmowe żarcie, grochówka, dożynki, dni Odolanowa, seniora, kwiatki , zardzewiałe ORLIKI, wiejskie połamane siłownie , kolorowe elewacje , termy itp. a problem z wodą ,śmieciami, smrodem od lat. Spółki, Zakłady Komunalne, firmy budżetowe w zakresie-utylizacji,ogrzewania, spalania , gdzie setki budżetowych przydupasów wojtów, prezydentów doi podatnika kasę a w dobie 21 wieku na wiochach brak hydrantów, brak studni- uzdatniania wody. Masz rację – miec to w d/// nie po to ludzie płaca , wybieraja radnych, wojtów aby ich straszyli a wczesniej obiecywali latam- a nic nie robili. Ludziska nie bac sie macie radnych – walic w nich publicznie , na zebraniach a nie goscic na grilach . Wasza, Nasza wina – i mamy co mamy.

Plj
1 miesiąc temu

Wincyj betonu,dajta wincyj betonu w mieście hihi.

Rafał
odpowiada  Plj
1 miesiąc temu

A co ma beton . Przynajmniej baranie nie chodzisz po śmieciach .

sasquad
odpowiada  Rafał
1 miesiąc temu

Nie ma retencji wody dzięki betonowi ponieważ wszystko spływa, idioto!

Piotr
odpowiada  sasquad
1 miesiąc temu

A może idioto odwodnienia są po to robione aby woda była odprowadzana w miejsca gdzie są wybudowane ujęcia wody . No widzisz Idioto pomyśl za nim odpowiesz . A podpowiem , infrastuktura ma to do siebie że skoro jest budowany chodnik czysto z kostki betonowej czy brukowej to po to aby zapewnić bezpieczne przejście dla mieszkańców . A co za tym idzie każda inwestycja musi mieć plan zagospodarowania i nawet woda która się zbiera na betonie czy granicie odprowadzana jest w miejsca gdzie jest pozyskiwana przez grunty a później do studni i do Twojego kranu . No dodam że nie każdy wykonawca zrobi dokładnie tak jak w projekcie aby zaoszczędzić .

Abc
1 miesiąc temu

To przepraszam, kiedy mam podlewać warzywa? Jak pada?
Samochodu można nie myć, ale jak ktoś włożył pieniądze i mnóstwo pracy we własny ogród, to nie chce, żeby go szlag trafił w czasie upałów, bo od 10 lat nie można zrobić drugiego źródła.
A z tym, że nic nie zrobili, to racji nie macie: Przygodzice dobre źródło w Dębnicy zamknęli, żeby ograniczyć koszty. Za rok horrendalnie cenę podnieśli, a od czasu przełączenia na Czarny Las stale jest problem z wodą.

Rafał
odpowiada  Abc
1 miesiąc temu

Dokładnie moja posesja wiec mam prawo dbać i upiększać . Już pal tą trawę ale rośliny kosztują krocie a Ja za to zapłaciłem lata temu i dziś mam to zmarnować . Chyba śmieszni są .

sasquad
odpowiada  Abc
1 miesiąc temu

Zrób sobie własne ujęcie wody, np. studnię głebinową

Abc
odpowiada  sasquad
1 miesiąc temu

Rzecz w tym, że nie mogę. Akurat mam taki teren, że trzeba by kopać dobre kilkadziesiąt metrów, a tam są paski i nikt tego nie chce zrobić. Przynajmniej za rozsądna cenę.

...
odpowiada  Abc
1 miesiąc temu

Studnie se głąbie wywierć. Stać cię na ogród stać cię na studnie.

54
0
Napisz co o tym sądziszx