Brakuje wody we wsiach. Są prośby, czy będą groźby?

Fala upałów, brak opadów od dłuższego czasu, a przede wszystkim zachowania mieszkańców powodują znaczący spadek ciśnienia w sieciach wodociągowych na terenie niektórych gmin.

W gminach Sośnie w powiecie ostrowskim oraz Godziesze Wielkie (powiat kaliski) pojawiły się apele do mieszkańców o zmianę dotychczasowych zachowań związanych z korzystaniem z wody z wodociagu.

Józef Podłużny z Godziesz Wlk. apeluje o powstrzymanie się od poboru wody do celów utrzymania estetyki posesji”. Chodzi o podlewanie trawników w czasie upałów. Są miejscowości w tej gminie, gdzie deficyt wody jest mocno odczuwalny. Nawet w nowowybudowanych domach woda ledwo kapie z kranów.

Natomiast w gminie Sośnie apel brzmi następująco:

W związku z występującymi wysokimi temperaturami powietrza nasiliło się zużycie wody do podlewania ogrodów, a nawet upraw polowych. Praktyki te powodują, że szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych występują braki wody niezbędnej do zaspokojenia potrzeb bytowych i gospodarskich w niektórych miejscowościach naszej Gminy, a szczególnie miejscowości:
1. Janisławice,
2. Konradów,
3. Dobrzec,
4. Cieszyn.

Uprasza się o racjonalne gospodarowanie wodą.

CZYTAJ  18-latce ponownie uratowano życie

54 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ladacznica proboszcza
11 miesięcy temu

Wiecej betonu wszedzie to bedziecie miec pieklo.

Hehh
11 miesięcy temu

Ja Mam oszczędzać a 500+ baseny na hektolitry ustawia??? Żeby inwestycja udaru nie dostała.

ttoplll
11 miesięcy temu

W miejscowości Wysocko Małe w rejonie wiejskiej sali ludowej ustawili z kilometr donic z kwiatami+ inne nasadzenia+opryski, + setki litrów wody. Podobno jeden z radnych codziennie podlewa w zamian za braną dietę . Chociaż tak go pewnie widać. Pytanie- koszty tego około 4 tys.
W dzisiejszej dobie inflacji , kryzysu komu to potrzebnie . Gminy szlochają,że nie ma wody, ,ze nie ma kasy, podatki, opłaty w górę – wiec jaki wniosek ???.

Sebek 1
11 miesięcy temu

Nie długo nasze dzieci będą walczyć o wodę pitną….ale sami zgotujemy Im taki los z chciwości i pazerności na pieniądz. Temat długi do opisania.

,,
11 miesięcy temu

W dup#e mam wasze groźby płace za wodę i będę korzystał tyle ile będę chciał i kiedy będę chciał korzystać z wody i nikt mi nie będzie mówił że mam nie korzystać z wody

aaa
odpowiada  ,,
11 miesięcy temu

Ciekawe co powiesz jak z kranu nic nie poleci…

ttoplll
odpowiada  aaa
11 miesięcy temu

z tym wal do radnych – otwarcie . od tego sa a nie tylko od brania wysokich diet. tyle powiem . przed wyborami obiecywali przed wyborcami i Bogiem . a teraz cisza jak po smierci organisty w kosciele.

Piotr
odpowiada  aaa
11 miesięcy temu

To oskarżę gminę o nie dostarczenie mi wody . Mam takie prawo .

A.M
odpowiada  Piotr
11 miesięcy temu

Studnie sobie wykop jak tak dbasz o zieloną trawkę ..

owowo
odpowiada  Piotr
11 miesięcy temu

masz i wygram

...
odpowiada  ,,
11 miesięcy temu

Awatary nie mają prawa wypowiedzi.

A.M
odpowiada  ,,
11 miesięcy temu

płacisz , czy omijasz licznik? :)) kogo stać na marnotrastwo wody..

Dariusz
11 miesięcy temu

Czy was w Gminie Sośnie już całkiem popierd….. Od lat borykamy się z problemem wody w tych miejscowościach a Wy nadal opisujecie bzdury . Klimkowa w Ostrowie miliony bierze na bzdury a Wy w Gminie Sośnie nie potraficie od lat zrobić porządku . Moze niech Wójt da kopniaka zastępcy i niech ruszy dupe po środki dla Gminy a nie siedzi i zajmuje się bzdurami . Dziś nagrałem fil jaką wodę mamy w kranach i zapowiadam wam Włodarze Gminy sprawa zostanie nagłośniona w TV i innych środkach przekazu jeśli to nie zostanie w najbliższym czasie zmodernizowane . Śmiech na sali od lat problem a tu znowu prośba o nie używanie wody . Wiec mówię chyba jesteście śmieszni . Płacę wiec żądam a wy macie ruszyć dupy i zapewnić wodę . Staw w Cieszynie jest pompa i będę tam czerpał wodę aby moja posesja
o którą dbam była przyjazna i zielona . Mniej bzdur więcej czynów bo naprawdę przyjedzie tu telewizja i zrobimy wam reklamę na całą Polskę .

Ostatnio edytowany 11 miesięcy temu by Dariusz
fakt
11 miesięcy temu

gmina Przygodzice nie wykopała od lat żadnej studni głebinowej, zbiornika retencyjnego – zas 4 raz maluje Urząd Gminy i GOK,OSP , pomijam szkoły np, Chynowa. -podobno 3 raz wymieniają okna ,a szkoła NOWA. ot tutaj lezy ucho sledzia.

WODA GM Ostrów Wlkp
11 miesięcy temu

W Gminie Ostrów Wlkp ciągle kłamią, ze buduję studnie robią odwierty, kiedyś wnikliwie się przyjrzę i zobaczymy co dalej . Oby nie kłamali. Jakie prace czynią żeby brak wody poprawić. Sobota godz 14:00 goście przychodzą a tu brak wody do 01:00 . TRAGEDIA !!!
Zamiast na Festynach w DUP ? wchodzić Wyborcom zamawiając zespół Disco Polo za 30 000 zł i rozdając jedzonko to niech zbierają na Modernizację Sieci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vinci
odpowiada  WODA GM Ostrów Wlkp
11 miesięcy temu

masz racje – darmowe żarcie, grochówka, dożynki, dni Odolanowa, seniora, kwiatki , zardzewiałe ORLIKI, wiejskie połamane siłownie , kolorowe elewacje , termy itp. a problem z wodą ,śmieciami, smrodem od lat. Spółki, Zakłady Komunalne, firmy budżetowe w zakresie-utylizacji,ogrzewania, spalania , gdzie setki budżetowych przydupasów wojtów, prezydentów doi podatnika kasę a w dobie 21 wieku na wiochach brak hydrantów, brak studni- uzdatniania wody. Masz rację – miec to w d/// nie po to ludzie płaca , wybieraja radnych, wojtów aby ich straszyli a wczesniej obiecywali latam- a nic nie robili. Ludziska nie bac sie macie radnych – walic w nich publicznie , na zebraniach a nie goscic na grilach . Wasza, Nasza wina – i mamy co mamy.

Plj
11 miesięcy temu

Wincyj betonu,dajta wincyj betonu w mieście hihi.

Rafał
odpowiada  Plj
11 miesięcy temu

A co ma beton . Przynajmniej baranie nie chodzisz po śmieciach .

sasquad
odpowiada  Rafał
11 miesięcy temu

Nie ma retencji wody dzięki betonowi ponieważ wszystko spływa, idioto!

Piotr
odpowiada  sasquad
11 miesięcy temu

A może idioto odwodnienia są po to robione aby woda była odprowadzana w miejsca gdzie są wybudowane ujęcia wody . No widzisz Idioto pomyśl za nim odpowiesz . A podpowiem , infrastuktura ma to do siebie że skoro jest budowany chodnik czysto z kostki betonowej czy brukowej to po to aby zapewnić bezpieczne przejście dla mieszkańców . A co za tym idzie każda inwestycja musi mieć plan zagospodarowania i nawet woda która się zbiera na betonie czy granicie odprowadzana jest w miejsca gdzie jest pozyskiwana przez grunty a później do studni i do Twojego kranu . No dodam że nie każdy wykonawca zrobi dokładnie tak jak w projekcie aby zaoszczędzić .

Abc
11 miesięcy temu

To przepraszam, kiedy mam podlewać warzywa? Jak pada?
Samochodu można nie myć, ale jak ktoś włożył pieniądze i mnóstwo pracy we własny ogród, to nie chce, żeby go szlag trafił w czasie upałów, bo od 10 lat nie można zrobić drugiego źródła.
A z tym, że nic nie zrobili, to racji nie macie: Przygodzice dobre źródło w Dębnicy zamknęli, żeby ograniczyć koszty. Za rok horrendalnie cenę podnieśli, a od czasu przełączenia na Czarny Las stale jest problem z wodą.

Rafał
odpowiada  Abc
11 miesięcy temu

Dokładnie moja posesja wiec mam prawo dbać i upiększać . Już pal tą trawę ale rośliny kosztują krocie a Ja za to zapłaciłem lata temu i dziś mam to zmarnować . Chyba śmieszni są .

sasquad
odpowiada  Abc
11 miesięcy temu

Zrób sobie własne ujęcie wody, np. studnię głebinową

Abc
odpowiada  sasquad
11 miesięcy temu

Rzecz w tym, że nie mogę. Akurat mam taki teren, że trzeba by kopać dobre kilkadziesiąt metrów, a tam są paski i nikt tego nie chce zrobić. Przynajmniej za rozsądna cenę.

...
odpowiada  Abc
11 miesięcy temu

Studnie se głąbie wywierć. Stać cię na ogród stać cię na studnie.

54
0
Napisz co o tym sądziszx