Brakuje wody we wsiach. Są prośby, czy będą groźby?

Udostępnij
Tweet

Fala upałów, brak opadów od dłuższego czasu, a przede wszystkim zachowania mieszkańców powodują znaczący spadek ciśnienia w sieciach wodociągowych na terenie niektórych gmin.

W gminach Sośnie w powiecie ostrowskim oraz Godziesze Wielkie (powiat kaliski) pojawiły się apele do mieszkańców o zmianę dotychczasowych zachowań związanych z korzystaniem z wody z wodociagu.

Józef Podłużny z Godziesz Wlk. apeluje o powstrzymanie się od poboru wody do celów utrzymania estetyki posesji”. Chodzi o podlewanie trawników w czasie upałów. Są miejscowości w tej gminie, gdzie deficyt wody jest mocno odczuwalny. Nawet w nowowybudowanych domach woda ledwo kapie z kranów.

Natomiast w gminie Sośnie apel brzmi następująco:

W związku z występującymi wysokimi temperaturami powietrza nasiliło się zużycie wody do podlewania ogrodów, a nawet upraw polowych. Praktyki te powodują, że szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych występują braki wody niezbędnej do zaspokojenia potrzeb bytowych i gospodarskich w niektórych miejscowościach naszej Gminy, a szczególnie miejscowości:
1. Janisławice,
2. Konradów,
3. Dobrzec,
4. Cieszyn.

Uprasza się o racjonalne gospodarowanie wodą.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Bus zapalił się po wypadku (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

54 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ladacznica proboszcza
1 rok temu

Wiecej betonu wszedzie to bedziecie miec pieklo.

Hehh
1 rok temu

Ja Mam oszczędzać a 500+ baseny na hektolitry ustawia??? Żeby inwestycja udaru nie dostała.

ttoplll
1 rok temu

W miejscowości Wysocko Małe w rejonie wiejskiej sali ludowej ustawili z kilometr donic z kwiatami+ inne nasadzenia+opryski, + setki litrów wody. Podobno jeden z radnych codziennie podlewa w zamian za braną dietę . Chociaż tak go pewnie widać. Pytanie- koszty tego około 4 tys.
W dzisiejszej dobie inflacji , kryzysu komu to potrzebnie . Gminy szlochają,że nie ma wody, ,ze nie ma kasy, podatki, opłaty w górę – wiec jaki wniosek ???.

54
0
Napisz co o tym sądziszx