Widział kierunkowskaz, którego nie było?

Udostępnij
Tweet

Do niemiłej sytuacji doszło w dniu urodzin jednego z uczestników kolizji. Doszło do niej w środowy poranek na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i 60. Pułku Piechoty w Ostrowie Wielkopolskim.

58-letni mężczyzna jechał peugeotem od strony ulicy Raszkowskiej do alei Słowackiego. Z 60. Pułku Piechoty wyjechał mu 51-letni mężczyzna w mitsubishi. Jak relacjonował policjantom, rozejrzał się i stwierdził, że peugeot ma włączony kierunkowskaz oraz zwalnia.

Brak respektowania zasady ograniczonego zaufania zakończył się zderzeniem obu aut. Funkcjonariusz drogówki poinformował sprawcę z mitsubishi, że nawet jeśli peugeot miał włączony kierunkowskaz, to sprawcą i tak będzie on. Jest na to nawet orzeczenie sądu najwyższego. Gdyby jednak było nagranie z kamerki, wówczas kierowcę z peugeota mógłby spotkać jedynie mandat karny za niewłaściwe używanie kierunkowskazu. Z tej sytuacji poszkodowany wyszedł z uszkodzonym samochodem i to w dniu swoich urodzin.

Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 1050 zł.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Trudno w to uwierzyć jakie wozy przysłano do "takiej" drobnostki
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mgr Andrzej Strzelba
1 rok temu

Często tamtędy jeżdżę. Jak raz dziennie, nie mam tam sytuacji po której nie byłoby stłuczki, to święto lasu.

Często gęsto wyjeżdżający z 60 Pułku, wyskakują przed nosem i wielkie pretensje mają.

Endrju
1 rok temu

Moim zdaniem to „błędne sygnalizowanie zmiany pasa ruchu” to chory przepis… luka dla naciągaczy z cudzego OC. Gdyby tak każdy na podporządkowanej czekał, aż kierowca z kierunkowskazem faktycznie skręci, mielibyśmy w godzinach szczytu 2x większą apokalipsę.

P.S.: ograniczone zaufanie obowiązuje zawsze i wszędzie…

P.S. 2: wytrąca mnie z równowagi jeszcze jedna rzecz: dziś ludzie najpierw hamują i zwalniają do 15km/h, a dopiero potem włączają kierunkowskaz – jak już skręcają (najlepiej, jeśli w lewo – a ty ich w tym momencie wyprzedzasz). Skoro jest zasada ograniczonego zaufania, to powinna jeszcze być zasada BHP (BcHP) – bądź ch..ju przewidywalny!

Pytam
1 rok temu

Pouczenia nie mogli dać?

Pytam
1 rok temu

A dlaczego nie zastosowano pouczenia? Jak w przypadku jednej pani która radiowóz uszkodziła

abc
odpowiada  Pytam
1 rok temu

Nie wiesz ? – bo pouczenia są tylko dla swoich a resztę kierowców trzeba gnębić ile wlezie, tylko wyniki i statystyka się liczy to jest najważniejsze w w tej instytucji – ludzkiego zrozumienia „0”

5
0
Napisz co o tym sądziszx