Na schronisko dla zwierząt przeznaczą 6 milionów

Udostępnij
Tweet

Blisko 6 mln złotych kosztować będzie modernizacja wraz z przebudową i rozbudową Międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek, podpisała umowę z głównym wykonawcą inwestycji. Po zakończeniu modernizacji będzie to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Projekt był szeroko konsultowany ze wszystkimi ostrowskimi środowiskami pro -zwierzęcymi.

– Międzygminne schronisko w Wysocku Wielkim ma już swoje lata. To obiekt, który wymagał gruntownej modernizacji, ale też nie spełniał oczekiwań ostrowskich organizacji pro – zwierzęcych. My także jako miasto widzieliśmy, że schronisko wymaga zarówno rozbudowy, przebudowy oraz gruntownej modernizacji. Bardzo się cieszę z dzisiejszego podpisania umowy. Dzięki tej inwestycji powstanie nowoczesny obiekt dla bezdomnych psów i kotów, m.in.: ze szpitalikiem, pomieszczeniami do adopcji, z nowymi wybiegami, placem zabaw dla zwierząt czy salą szkoleniową – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Decyzję o gruntownej modernizacji schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim podjęto dwa lata temu. Dziś już wiadomo, że na bazie tej decyzji powstanie najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Zakres prac jest bardzo szeroki. Dobudowane zostanie piętro budynku, dzięki temu schronisko zyska więcej pomieszczeń. W obiekcie będą dwie windy: osobowa i towarowa, wybudowana zostanie chłodnia, której teraz bardzo brakuje, powstanie zaplecze socjalno – sanitarne dla pracowników, weterynarza i wolontariuszy, pomieszczenie adopcyjne dla zwierząt oraz osobne pomieszczenia dla psów i kotów chorych, w kwarantannie, matek z małymi oraz woliera dla kotów zdrowych.

– Całkowicie zmodernizowany i wyposażony w nowy sprzęt zostanie szpitalik, schronisko zostanie docieplone, zamontujemy panele fotowoltaiczne, a budynek będziemy ogrzewać pompą ciepła. W ramach inwestycji zostaną wymienione wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjne i energetyczne. Na nowo zagospodarujemy plac i wybieg dla zwierząt, obiekt zostanie doświetlony, pojawi się nowy monitoring, powstanie parking, którego dzisiaj nie ma i drogi – wymienia Mikołaj Kostka, z-ca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Prace ruszą w sierpniu, a planowane zakończenie inwestycji to styczeń 2024 roku. Schronisko będzie spełniać najnowsze wymagania weterynaryjne dla prowadzenia schronisk dla zwierząt, wydane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przetarg wygrało ostrowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego.

– Schronisko, jak dla tego typu obiektów opieki dla zwierząt, jest dość nietypowy, bardzo nowoczesny. Dla nas jest to pierwszy taki obiekt, który będziemy budować. Dotychczas nie mieliśmy w naszym portfolio takich inwestycji – mówi Stanisław Pułkownik, główny wykonawca inwestycji.

Dziś w schronisku dla zwierząt przebywa 170 psów i 20 kotów. Po zakończeniu inwestycji, będzie w nim mogło znaleźć schronienie do 400 zwierząt. Modernizacja wraz z przebudową i rozbudową, w całości finansowana jest z budżetu Ostrowa Wielkopolskiego, w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

43 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zabcia
1 rok temu

bardzo dobry pomysl aby tylko zwierzatka mialy warunki godne do zycia

Ula
1 rok temu

Brawo!!! Wreszcie ktoś pomyślał ,że zwierzęta to istoty które czują głód strach ból tak jak człowiek ,skoro ludzie znęcają się i wyrzucają biedactwa to trzeba stworzyć im godne warunki .Ci którym to przeszkadza to ludzie bez serca i sumienia .

mateusz
1 rok temu

6 milionów a na dom samotnej matki w ostrowie idzie z datków co to ma byc pousypiac te psy

Ochódzki Ryszard
odpowiada  mateusz
1 rok temu

No co ma być?:) Elegancki interesik, jak w „Misiu”. Najlepsze interesy robi się nie od dziś na „misiach”, na pierdołach po przygotowaniu odpowiedniego gruntu, a pieski modne bardzo oj aj ojeju. Maseczki, respiratory, pieski, kotki…tym misiem otwieramy oczy społeczeństwu, pokazujemy na co nas stać. I nie jest to nasze ostatnie słowo!

Polman
1 rok temu

Ostrów Wielkopolski, jako miasto gaśnie Bardzo mały rozwój w ostatnim czasie ale na bezdomne pieski i kotki to kul**wa kasa jest.

dziadek
1 rok temu

Na ogródkach „Zakątek” ul. Przeskok są osoby ,które zajmują się hodowlą kotów co roku rodzą się nowe. Po przyjściu na ogródek najpierw trzeba sprzątać odchody kocie. Prezes rozkłada ręce.

Tom
1 rok temu

Kto chce w mieście mieć psa to wysoki podatek nałożyć. Będzie dbał a nie wyrzucał zwierzaka na ulice albo do lasu. A miliony na schronisko….to chory pomysł. Ludzie umierają bo nie stać na drogie leczenie a z publicznych pieniędzy tak szastać to łatwo.

Ania
1 rok temu

W końcu ktoś pomyślał o zwierzątkach 👏 a ludzie którzy są oburzeni z tego powodu niech wezmą sobie 500 +, 13- taki i inne dofinansowania po które wyciągają łapy, wypchaja się nimi , a wcześniej niech się jeszcze zaszczepią kolejna szczepionką i morda w kubeł. Pozdrawiam 🤗

Kubuś
1 rok temu

Toaleta w parku miejskim za ćwierć bańki, chrust polewamy wodą za kolejną bańkę, a teraz to…no fantastycznie! Masz chore pomysły jak topić -nie swoją kasę, a nie chcesz konsekwencji swoich poczynań – zostań urzędnikiem!

Maciej
1 rok temu

Hmm ale schronisko chyba zbyt biedna organizacją nie jest skoro kupują karmę w najdroższym sklepie w Ostrowie w Galerii Ostrovia -Aligator

John
1 rok temu

A jak psy szczekają cały dzień na sąsiadów to jest jakiś paragraf bo pierdolca można dostać

43
0
Napisz co o tym sądziszx