Procesja Bożego Ciała 2022 – DUŻO ZDJĘĆ

O godzinie 11 rozpoczęła się tradycyjna Procesja Bożego Ciała. Pogoda dopisała, dlatego nie dziwią tłumy ostrowian uczestniczące w tym wyjątkowym wydarzeniu. Trasa została wyznaczona ponownie pomiędzy kościołem p.w. św. Antoniego, a ostrowską konkatedrą. Po drodze ustawione były 4 ołtarze. Podczas uroczystości kapłan odniósł się do wojny za naszą wschodnią granicą w kontekście ulotności tego co budowaliśmy jako społeczeństwo przez długie lata. A to wszystko może zostać zburzone za sprawą jednej rakiety czy wypadku drogowego.

CZYTAJ  Remont ulicy Środkowej dobiega końca

105 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bartek
11 miesięcy temu

Za to komunistyczną doktryna to raj na ziemi – mordy niewinnych ludzi, katownie ubeckie, zsyłki na Sybir, otrucia i zabójstwa przeciwników, a teraz wojna z suwerennym państwem – naszym wschodnim sąsiadem!
Kogo od 2000 lat się prześladuje? TYLKO KATOLIKÓW!!! prześladowali nas cesarze, królowie, carowie, dyktatorzy, komuniści, masoni, Państwo Islamskie, Talibowie, Czerwony Szlak (w Peru), Korea Północna, Chińska komumistyczna partia ludowa, Hinduiści, Liberałowie, Socjaliści, a ostatnio: ruchy new age, sekty, społeczność Lgbt, strajk kobiet, feministki – jesteśmy znakiem sprzeciwu dla mnóstwa grup w tym świecie! Bo my odziedziczymy Królestwo Niebieskie – pełnię życia w Wieczności! A wy będziecie odrzuceni przez swój własny wybór, będziecie cierpieć bez końca i żałować za dar zmarnowanego życia, bo dopiero wtedy przekonacie się że ŻYCIE BEZ BOGA NIE MA SENSU! Wieczność w piekle to nie zakrapiane imprezy, łajdactwo, czy pięć gotującą się smołą – wieczne piekło to TĘSKNOTA za Bogiem i WYRZUTY SUMIENIA gorsze od silnego bólu!
Tylko mięczaki i słabeusze przyłączają się do tej okrutnej hordy krzywdzicieli i oprawców mających silne wpływy w wielu społeczeństwach świata, a prawdziwie silny człowiek, idzie pod prąd i jest w stanie wiele w tym życiu znieść i z wielu rzeczy zrezygnować aby trwać w Komunii z Jezusem, oraz siostrami i braćmi i kroczyć drogą do naszej Ojczyzny, która jest w Niebie!

Dr Dee
odpowiada  Bartek
11 miesięcy temu

Życie jest za krótkie i zbyt cenne, żeby marnować je na jakieś tandetne pierdoły jak kościół i życie w ciągłym strachu. TYLKO APOSTAZJA WAS WYZWOLI

Bartek
odpowiada  Dr Dee
11 miesięcy temu

Jeżeli jesteś człowiekiem myślącym, masz rozum, to od zawsze człowieka nurtuje – jego powstanie, geneza, istnienie, zależności w przyrodzie, harmonia Wszechświata – to wszystko sprowadza człowieka do Stwórcy, bez Którego to wszystko się nie stało! Nie jesteśmy dziełem przypadku – ale Mistrzowskiego Kreatora, Boga, którego nie BYŁO, nie BĘDZIE – bo On cały czas JEST! ten Sam, Jeden, Odwieczny, Niezmienny byt Duchowy – Miłość.
Zacytuję Ci refren pięknej piosenki Piotra Cugowskiego:
,,Kto nie kochał NIE WIE NIC,
kto nie kochał TYLKO DRWI”
Życzę Ci odnalezienia Boga miłości, która porządkuje wszystko – i szacunek do Niego i do rodziców i do rówieśników i do osób starszych i do kolegów z pracy. Wierząc w Boga NIC NIE TRACISZ – uszlachetniasz się, pracując nad swoimi słabościami i przeciwstawiając się pokusą. Piszesz tu o apostazji, a mnie na myśli przychodzi paniczny lęk, gdybym uświadomił sobie że nie ma w moim życiu Boga, że mi nie Błogosławii, że mnie nie strzeże i broni. Nie byłbym w stanie wstać rano z łóżka, stracił bym motywację do życia i troski o rodzinę. Bóg przez całe życie jest ze mną i On jest moim Impulsem do działania, Inspiracją – dzięki niemu przeżyłem operacje, ciężką chorobę, przezwyciezyłem lęki, skończyłem studia, pracuje, poznałem wspaniałych ludzi, spotkałem miłość życia i nie raz uniknąłem śmierci na drodze, bo jeżdżę trochę po Polsce i miałem już różne sytuacje na drodze w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych – Bóg nade mną czuwa i ja doświadczam Jego obecności, która daje kojący pokój w sercu.
Ale żeby do tego dojść, trzeba pielęgnować relacje z Bogiem Ojcem przez codzienną modlitwę i być gotowym do przejścia różnych – nieraz ciężkich prób, bo Bóg chce nas wypróbować, czy nie chodzi nam jedynie o spełnienie naszych często egoistycznych pragnień. Życzę Ci abyś odnalazł drogę do Boga Ojca, Który z tęsknotą w oczach pragnie Twojego powrotu ale do niczego Cię nie zmusza – bo Bóg jest ostatnim, Który chciałby Ci zabrać wolność!

Antydureń
odpowiada  Bartek
10 miesięcy temu

Bartek ćwoku, masz tak żałośnie zindoktrynowany mózg religijnymi głupotami że nie masz szans myśleć logicznie. Jeśli wszystko musi mieć przyczynę to i twój bożek także. To człowiek go wymyślił. Zamiast się ośmieszać i marnować czas na paciorki poczytaj coś o fizyce albo biologii.

Juras
odpowiada  Dr Dee
11 miesięcy temu

No własnie – to życie jest zbyt krótkie, bo to etap wstępny do prawdziwego życia w wieczności! A kogo to obchodzi że życie jest cenne? Chamstwo na drodze – mnóstwo wypadków, choroby, koronawirus, nowotwory, pęd życia i ciągły stres, a co za tym idzie wrzody na żołądku i choroby serca i na końcu zawał! A jak Cię to nie wykosi to przyjdą Ruscy, albo zacznie się nuklearna zawierucha i po co takie życie? Dzisiaj jesteś – jutro Cię nie ma! To życie to proforma tego, co nas czeka po śmierci! Widzę chłopie że na razie się slizgasz i lawirujesz, ale jak Cię wyrzuci na zakręcie i będziesz kaleką to kumple i dziwucha Cię oleją, to zadasz sobie pytanie: po co to wszystko?

Dr Dee
odpowiada  Juras
11 miesięcy temu

„Etap wstępny” to tylko dla nieudaczników,niedorajd życiowych, którzy myślą, że dostaną drugą szansę.

Tadeusz Kościuszko
11 miesięcy temu

„Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę ludu.Będą posługiwać się religią jak maską pod którą kryje się obłuda zbrodniczość ich poczynań”

Przedstaw się
odpowiada  Tadeusz Kościuszko
11 miesięcy temu

Ano mądry gość był z Tadka. Już od kultury faraonów i Majów kapłani to były kasty cwaniaczków łasych na władzę i kasiorę. Nic nowego.

Z bloku
11 miesięcy temu

Ruda!!! Dobrze, że jeszcze księdzu pod baldachim nie weszłaś na plecy. Panie Boże jak ja jej kurła nie lubię. Co za wiedźma w naszym bloku

Damian
11 miesięcy temu

Coroczne zebranie moherowych beretów i co roku trzeba wiać z rynku.

Pos
11 miesięcy temu

Boga nie było i nie będzie. Żałosna szopka największej mafi w Polsce

Obserwuje cię...
odpowiada  Pos
11 miesięcy temu

Zaraz nie będzie ciebie…

wyborca
11 miesięcy temu

taka mała uwaga komentarze nt przyjezdnego i przyjezdnego oraz talentu samorzadu nie należy pisać bo i tak usuną nie za …. !

MIREK
11 miesięcy temu

LUDZIE MYŚLICIE ŻE POWSTALIŚCIE Z NICZEGO PRZECIEŻ TO JEST NAJWIĘKSZA HEREZJA NAUKOWA.KAŻDY MA CZAS NA ODKRYCIE KIM JEST.NIE KAŻDY DOJDZIE DO TEGO.

Przedstaw się
odpowiada  MIREK
11 miesięcy temu

Oczywiście! Nic nie powstało z niczego! Bóg to nie bajka, to czysta logika. Co innego finansowanie księży 🙂

Koziabródka Wojewoda Łęczycki
11 miesięcy temu

Niektórzy wierzą, że w niebie mieszka staruszek, który może robić, co chce.
Inni myślą, że w niebie jest staruszka albo kilku staruszków i staruszek, żeby było im raźniej. Mają takie imiona jak Jahwe, Tor, Izis, Zeus albo Kali i nazywani są bogami.
Jeszcze inni uważają, że bóg jest niewidzialną siłą, która widzi i słyszy wszystko. Albo że bóg jest miłością.
Można również nie wierzyć w żadnego boga.

McJ
11 miesięcy temu

Nie ma to jak święta kościelne – zero radości i same uciągnięte miny na zdjęciach.
Świętowanie po naszemu…

Ostatnio edytowany 11 miesięcy temu by McJ
Iga
odpowiada  McJ
11 miesięcy temu

Powaga, a smutek to dwie różne rzeczy- dla niektórych za trudne żeby to pojąć i zrozumieć.

McJ
odpowiada  Iga
11 miesięcy temu

Powaga? Przecież wszystkie święta kościelne to jedna smuta, patos i ubolewanie, natomiast samo świętowanie polega naprzemiennie na łażeniu (do kościoła albo po ulicach) i obżeraniu się przy stole. I co to niby do pojmowania i zrozumienia pani filozof?

Przedstaw się
11 miesięcy temu

Ładne święto, sporo ludzi, choć smutni, ale to klasyka – polski katolicyzm to cierpienie i smutek, taka specyfika wyznania. Byłoby jeszcze lepiej gdyby procesję prowadzili księża, niestety od dawna zajęli się wspieraniem partii komunistycznej PiS i robią u nich za politruków. Oko trzeba przymknąć, idzie się dla Boga, nie dla oficerów politycznych. Czas odpiłować ich od cycka podatnika.

Iga
odpowiada  Przedstaw się
11 miesięcy temu

Powaga, a smutek to dwie różne rzeczy- dla niektórych za trudne żeby to pojąć i zrozumieć.

Rafał Baron
odpowiada  Iga
11 miesięcy temu

Powtarzasz się a to robi się nudne .

105
0
Napisz co o tym sądziszx