Rząd obniża cenę za węgiel, ale ogranicza ilość na osobę

Minister Anna Moskwa zapowiedziała we wtorek system dopłat w związku z wysokimi cenami węgla. Gwarantowana cena dla odbiorców indywidualnych to nie więcej niż 996,60 zł za tonę. Limit zakupów w tej cenie wyniesie trzy tony.

Zdecydowaliśmy się na mechanizm wyrównania na poziomie podmiotów, które importują węgiel do Polski. Cena gwarantowana dla odbiorców indywidualnych to na dzisiaj 996 zł, To jest cena średnia, wg danych GUS, za poprzedni rok i porównywalna cena do tej, za którą dzisiaj możemy kupić węgiel z krajowego wydobycia.

Podmioty, które zdecydują się na współpracę, zobowiązane są do zarejestrowania się w tym programie i do zagwarantowania, że w takiej cenie węgiel będzie przekazywany do odbiorców indywidualnych. Tym programem obejmujemy też spółdzielnie i wspólnoty – dodała.

Dla odbiorców indywidualnych węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierający co najmniej 85 proc. węgla kamiennego będzie mógł być sprzedawany po cenie 996,60 zł brutto za tonę. W tej cenie każde gospodarstwo domowe będzie mogło kupić do trzech ton węgla tylko na potrzeby własne.

To nie będzie pieniądz dawany do ręki. W praktyce to będzie tak, że przychodzi pan do składu węgla, który przystąpił do programu, przekazuje zaświadczenie i to daje prawo do otrzymania węgla w gwarantowanej cenie do trzech ton

Wsparcie jest przeznaczone dla gospodarstw domowch, które do ogrzewania wykorzystują zgłoszony do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków:

– kocioł na paliwo stałe,
– kominek,
– kozę,
– ogrzewacz powietrza,
– trzon kuchenny,
– piecokuchnię,
– kuchnię węglową,
– piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane tym paliwem.

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

67 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rrrr
8 miesięcy temu

PIS rozwalil wszyswtko co sie dalo , takiej drozyzny wszystkiego toja nie pamietam od 40 lat

Wechikół czasu czy śpiączka jakaš?
8 miesięcy temu

Mamy węgla na 200 lat!
Kurna ale ten czas zapiernicza.

Konfederata
8 miesięcy temu

Cześć społeczeństwa żeruje na pozostałej ciężko pracującej. To jest właśnie elektorat przestępców pisowskich. Nic nie robić a Pinokio z Kwakiem okradną innych i im dadzą. Zamknę firmę, zwolnienie ludzi i będę żył z kapitału a ugrupowanie przestępców już nic nie wyciągną ze mnie.

Sława Katolikom
8 miesięcy temu

Brawo PIS, a niech teraz zdrajcy palący gazem płacą za swoją zdradę. Tylko węgiel jest polski, a gaz rosyjski. Tylko pełowcy palą gazem

Fionaaa
8 miesięcy temu

BRAWO PIS ….PLATFORMA BY NAS UTOPIŁA A NIE RATOWAŁA

robol
odpowiada  Fionaaa
8 miesięcy temu

Cymbale! Przecież ktoś za to zapłaci.

Ewa
8 miesięcy temu

Jak czytam tych debili z PO to az się nie moge doczekac wyborów i zagłosowac za PIS.Jeszcze rok temu PO i PSL wyło w telewizji tvn zeby nie brac wegla z Rosji że nasz krajowy wegiel leży na hałdach i zalega bo nie ma odbiorców.Debile z PO i PSL!!

Co tu się odje..ało?
odpowiada  Ewa
8 miesięcy temu

No była taka akcja że place wszystkie węglem zapełniali, i gdzież ten węgiel zniknął? PO wyprzedał czy kto?
Jak ten tusek wyprzedał pisowski wyngiel? A PiS mówi w kraju który ma największe złoża węgla w europie że mamy zbierać badyle po lasach.

Wyzysk
8 miesięcy temu

Ja chcę wyrównanie za gaz, płacę więcej…..

Krzyk
8 miesięcy temu

Aha czyli nie putin winny, a rząd, skoro był już węgiel po 3 koła, a teraz po 996 zł, to jednak można….. Polacy już kupowali po 3 tys, kto Im teraz zwróci kasę….

Kollll
odpowiada  Krzyk
8 miesięcy temu

TRZEBA BYŁO NIE KUPOWAĆ

Ula
odpowiada  Krzyk
8 miesięcy temu

Biedny nie kupił

Jozef
8 miesięcy temu

Kto mie chce 3 ton wegla po atrakcyjnej cenie moze sobie kupic u cwaniaczkow po 3500 za tone .

Audi a1
8 miesięcy temu

Za komuny mi się lepiej żyło. Teraz wyzysk

John
odpowiada  Audi a1
8 miesięcy temu

Komuno wróć

pięć gwiazdek i trzy
odpowiada  John
8 miesięcy temu

Przecież wróciła. Dopłaty są do wszystkiego prawie, zapomogi, wyrównania, rekompensaty, CPN nawet przywrócili, Orlen z Lotosem robią za CPN, są plany przywrócenia PGR, węgiel wkrótce z przydziału, później żywność na kartki. Aparatczyków PZPR zastąpili księża i biskupi, bo i komuna tym razem w sosie kościelnym, żadne tam bezbożne co to to nie, budujemy naszą, polską, narodową oczywiście (i do tego katolicką!) wersję socjalizmu. Tym razem musi się udać!

M43
odpowiada  John
8 miesięcy temu

Wróciła już dawno temu (w 2015 roku), nie zauważyłeś?

M43
odpowiada  Audi a1
8 miesięcy temu

Tobie może i tak! Mnie nie!

67
0
Napisz co o tym sądziszx