Pan z hyundaia dał się złapać w pułapkę na Rondzie Bankowym (wideo)

Jest taki scenariusz na Rondzie Bankowym, który bardzo rzadko się zdarza. Kierowca auta jadącego zewnętrznym pasem (w tym przypadku peugeot) może zechcieć objechać rondo dookoła. Ten manewr zaskoczył kierowcę hyundaia, który chciał zjechać z ronda z wewnętrznego pasa.

Peugeot jechał wzdłuż Starego cmentarza zewnętrznym pasem. Teoretycznie powinien już zjechać w ulicę Chopina. Jego kierowca nie tylko pojechał dalej, ale postanowił zewnętrznym pasem pojechać znowu dalej w kierunku ulic Kościuszki/Wrocławskiej. Mężczyzna z hyundaia nie przewidział takiej opcji i doprowadził do kolizji z peugeotem. Winnym był kierowca hyundaia, ponieważ zmieniał pas i nie upewnił się czy ma wolny zewnętrzny.

Natomiast zostawiamy państwu ocenę zachowania kierowcy peugeota, którego samochód najpierw zdecydowanie zwolnił i po chwili gdy hyundai był już obok, przyspieszył i gwałtownie skręcił, przez co uderzył w jego bok.

CZYTAJ  Lekarz grabiami zatłukł psa

82 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Z poza Ostrowa
5 miesięcy temu

Dajcie już spokój z tym rondem – powinna jedna z Rosyjskich rakiet typu Iskander, albo Kindżał zboczyć z kursu i rozwalić to rondo RAZ NA ZAWSZE!!! Bo już sobie jaja robicie – ,,ten się złapał w pułapkę”, ,,ten nie umiał zjechać”, ,,tamten pas w nieodpowiednim miejscu zmienił” itp. Tak was cieszy zastawianie zasadzek – kto pod kim kopie dołki ten sam w nie wpada!

Adalbert
5 miesięcy temu

Co za bzdura i to w artykule który powinien nauczać zasad. Kierowca Hyundaia nie zmieniał pasa! Jechał lewym pasem i po wyjeździe z ronda pozostawał na swoim lewym pasie. gdyby zmieniał pas to by skręcał na pas prawy który zajmuje peugeot. Peugeot też nie zmieniał pasa. Stąd są problemy – żaden samochód nie zmienia swego pasa a ich drogi się krzyżują.

Opoo
5 miesięcy temu

Jadąc prawym pasem na rondzie, cały czas masz pierwszeństwo. Nie da się popełnić błędu, wiele osób wybiera to rozwiązanie, bo boją się zmienić pas ruchu na rondzie. Kierowca, który z lewego pasa, jeśli oznakowanie to dopuszcza, chce pojechać prosto, jest w ten sposób w gorszej pozycji. Zakłada, że inni myślą jak on, że w życiu nie ustawiliby się na prawym pasie, żeby ostatecznie skręcić w lewo. I tu tkwi często ich pech, bo nie pamiętają, że ten z prawego pasa może legalnie jeździć po nim w kółko. Ciągłe jechanie prawym pasem przyczynia się do generowania niebezpiecznych sytuacji, ale to nic, bo strachliwy kierowca jest „na prawie”. Sytuacje bywają tak skomplikowane, że z ich oceną nie radzi sobie czasami policja. Źródło autoblog

16 latek
5 miesięcy temu

Sama zasada obierania torów jazdy przy skrzyżowaniach dwupasmowych o ruchu okrężnym jest następująca, wybierz: lewy pas – jeżeli planujesz zawracanie na rondzie lub skręt w lewo; prawy – jeśli masz zamiar zjechać w prawo. Z kolei gdy chcesz kontynuować jazdę prosto – możesz zająć każdy z pasów.

To tekst skopiowany z książki do nauki jazdy.


Op
odpowiada  16 latek
5 miesięcy temu

Zasady zasadami i i tak nikt nie jest pewny nawet policja

Jurek
5 miesięcy temu

Kierowca z zewnętrznego może wjechać na rondo i wyjechac 3 zjazdem nie zwracając uwagi na wewnętrzny pas????
To ci z wewnętrznego mają stać w srodku bo zewnętrznym będą se w kółko jeździć?
Przecież rondo służy do płynnych zjazdów.
Oczywiście, jeśli kierowca z zewnętrznego pomylił zjazdy lub pasy to może wyjechać z ronda odjeżdżając w kółko ale musi ustąpić tym z wewnątrz, bo inaczej ci ze środka nigdy nie wyjadą.
Na rondzie obowiązuje zasada lewa wolna.

KubA
odpowiada  Jurek
5 miesięcy temu

To ci z wewnętrznego mają stać w srodku bo zewnętrznym będą se w kółko jeździć?

Tak. Taki jest twój zas%any obowiązek. Bo ty zmieniasz pas. Pomyśl trochę.

Hubert
odpowiada  KubA
5 miesięcy temu

Nie zmieniasz pasa bo z lewego wjeżdżasz na lewy pas ulicy docelowej.

turbo
5 miesięcy temu

Peugeot chyba chcial w Kościuszki. Gdyby jechal wewnętrznym, to bylby tym zmieniającym pas. I narazonym na sprawstwo😊 Przyspieszenie jest normalne po podjęciu decyzji. Zbyt ladny wóz, by sugerować cokolwiek

Coś mi tu nie pasuje ?
5 miesięcy temu

Brak kierunkowskazu przy peugeocie jadącym w lewo !

Coś mi tu nie pasuje ?
5 miesięcy temu

Jasne stanowisko zajął nadkom. Artur Zawadzki pełniący obowiązki naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w 2014 roku.
– Kierujący pojazdem skręcającym w lewo na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym oznaczonym znakami A7 i C11 powinien rozpocząć ten manewr z pasa jezdni przyległego do osi jezdni lub jej lewej krawędzi lub ulicy jednokierunkowej – stwierdził Artur Zawadzki.

Ad

Funkcjonariusz dodał także, że tor jazdy prawym pasem od wjazdu na rondo do zjechania trzecim zjazdem z czterech możliwych jest niezgodny z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego

Danka
odpowiada  Coś mi tu nie pasuje ?
5 miesięcy temu

Wiec dlaczego kierowca z wewnętrznego winny jest tego zdarzenia?
To nie powinno mieć miejsca. Sprawa powinna być oddana do sądu.

niezgodny
5 miesięcy temu

Nawiązując do wywodów pseudo filozofów.. dzisiaj na piaskach , policja spisuje kierowców , którzy stoją w niedozwolonym miejscu.. jedzie „filozof ” z żoną na rowerach.. żona komentuje prace policji.. „filozof” odpowiada dobrze robią „de ile” nie znają się na przepisach , to niech płacą.. Wszystko byłoby OK , GDYBY nie fakt ,że para jechała rowerami groblą , gdzie jest WIELKI ZNAK zakaz jazdy rowerem !! Takich ludzi jadących tą groblą jest MNÓSTWO ! ale przecież wszyscy się przecież znają na przepisach !!

Gustaw V6
5 miesięcy temu

Pan z hyundaia nie zna przepisów. Tytuł typowo 'tabloidowy’.
Zawsze jadąc wewnętrznym pasie na rondzie (jeżeli przed wjazdem nie było strzałek dla poszczególnych pas) jestem bardzo ostrożny i ustępuję pojazdom jadącym pasem zewnętrznym (prawym). Problemem są kierowcy wjeżdżający na rondo zewnętrznym pasem z zamiarem skrętu w prawo w pierwszy zjazd. Zwalniam, bo muszę im ustąpić a nie widzę włączonego kierunkowskazu w prawo i nie wiem czy skręcają, czy jadą dookoła ronda.

bc
odpowiada  Gustaw V6
5 miesięcy temu

Na tym rondzie przy wjeździe są strzałki i znaki pionowe na których nie wolno skręcać w lewo.

123
odpowiada  bc
5 miesięcy temu

Znaki pionowe przed rondem mają za zadanie poinformować, który pas ruchu masz zająć, zależnie gdzie masz zamiar jechać. Jednocześnie już po wjeździe na rondo przestają obowiązywać. Kierowca już na rondzie może zmienić zdanie i pojechac w innym kierunku. Zapraszam do przepisów ruchu drogowego.

82
0
Napisz co o tym sądziszx