35-lecie kapeli znad Baryczy

To już 35 lat minęło odkąd powstała kapela znad Baryczy, której długoletnim liderem jest Bogusław Cebulski z Odolanowa.

Na muzykalną uroczystość zorganizowaną w odolanowskim domu kultury zaproszono gości z Gruzji i Ukrainy.

Na scenie wystąpili Chór Towarzystwa Śpiewaczego z Odolanowa, Kapela Wileńska z Wilna, Kapela ON i ONA z Samego LWOWA, Kapela z Kopyta, Kapela zza Winkla.

Kapela powstała w 1987 roku przy Odolanowskim Domu Kultury. Prezentują współczesny folk oparty o gwarę wielkopolską i brzmienie Kresów Wschodnich.

POLECANE NEWSY

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ladacznica proboszcza
3 miesięcy temu

To ci od hitu Bacha z Wązowolu.

Bacha z Wązowolu, Bacha z Wązowolu. JE-BA-NA

Robert Pasik
3 miesięcy temu

Panie Romanie Wice Starosto Popycha Pana ten Rajski w bzdurne festiwale . Sam natomiast bierze tam gdzie fejk i każdy widzi Jak to Pan Starosta Rajski jest dobrym jak się udziela . Oj gdyby Umiał latać fruwał by Jak gołębica . Nie widzi nic poza swoim czubkiem nosa . Ale nie dziwić się patrzy jak głąby z pisu robią i zaczął tak samo . A dlaczego nie ma zdjęć pustej Maląg jak wręczała mu order . Nie może tak być . Trza powtórzyć imprezę . Tak jak z poświęceniem wozu Strażackiego . Miała być skromna imprezka we własnym gronie a Tu hasło że ma być z pompą bo PUSTAK Malągowa przyjedzie . Ja pitole gdzie ten świat się pcha .

Draiwer
3 miesięcy temu

Władze Odolanowa słuchały koncertu w takim skupieniu jakby występował Pavarotti, niejednych znużyło to śpiewanie, Wajs miał taką minę jak srajacy kot, może mu ten repertuar nie leży, a może Boguś mu coś wisi z poprzednich lat 😂😂😂, ubaw naprawdę był po pachy.

Zenon
3 miesięcy temu

To znaczy że Kapela znad Baryczy od czasu do czasu uprawia nielegalną działalność?

Młody Odolanowianin
3 miesięcy temu

Tob dziwne, że kapela ma jubileusz działalności ???? Przecież zgodnie z wpisem w CEIDG kapela zakończyła swą działalność 31.12.2019r. (NIP 6221332258) Działalność była zarejestrowana na żonę Pana Cybulskiego. Dziwne-prawda??? No, ale nie do końca – przecież to dość częsta praktyka u osób które chcą coś ukryć, lub mają coś na sumieniu. Zdjęcie śpiącego widza odzwierciedla „poryw tłumów” na widowni. No i nie było telewizji TRWAM. Ciekawe czym o.Rydzykowi naraził się Pan Cybulski? Pozdrawiam i zachęcam do refleksji

Tadziu
3 miesięcy temu

Bogdan tylko stroje zmienia raz jest tym raz tamtym tak jak dobry aktor

Wredna Gocha
3 miesięcy temu

Baletu mongolskiego tylko jeszcze tam brakowało podobno nie zaprosili

M43
3 miesięcy temu

Impreza dla wybranych notabli. „Media” dla których tworzyli zapomniały. Mówiłem p. Bogusiowi aby dał sobie spokój z Toruniem, ale nie posłuchał. Myślał że dzięki Rydzykowi zrobi oszałamiajacą karierę ale znów nie wyszło, bo nie mogło się udać. Tak doprawdy kariera zespołu skończyła się równie szybko jak zaczęła jeszcze pod koniec lat 90-tych ubw. 🙁

ola
3 miesięcy temu

Wstyd przed ludźmi z Ukrainy.

Mar
3 miesięcy temu

To jest kapela ojca Rydzyka

Przedsiębiorca
odpowiada  Mar
3 miesięcy temu

Już nie. Nie zagrali jak OCZULEK chciał.

ZNTK
odpowiada  Mar
3 miesięcy temu

Każdy ma swoją kapelę, KOD ma Big Cyca😂😂

17
0
Napisz co o tym sądziszx