Grube miliony z Polskiego Ładu. Wiemy na co wydadzą w Ostrowie

104 miliony z Polskiego Ładu – programu rządowego – trafią do powiatu ostrowskiego. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego doczekają się w ramach tej puli modernizacji stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Kusocińskiego, modernizacji Ronda Bankowego, remontu wiaduktu w ciągu ulicy Wrocławskiej i budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Sadowej.

Ostrów Wielkopolski otrzymał 26 mln złotych dofinansowania z Polskiego Ładu. Urzędnicy zawnioskowali o maksymalną liczbę zadań i na każde z nich otrzymali finansowanie.

12 mln złotych zostanie przeznaczone na kompleksową modernizację stadionu przy ul. Kusocińskiego. Cała inwestycja wyniesie 18,5 mln złotych. Modernizacją przejdzie również park Kilińskiego. W tym przypadku wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład wyniosło ponad 9 mln złotych. To aż 95% wartości całej inwestycji.

Rondo na Wrocławskiej i Sadowej to inwestycja warta 5 mln złotych.

CZYTAJ  Oferty pracy - marzec 2023 - cz. 5

80 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
przestancie juz pier..............................
9 miesięcy temu

I odczepić sie od Malągowej to jedno primo, drugie primo, siada wam ze te pieniadze dostaliscie, zamiast sie cieszyc to jeszcze ujadacie, to jest jakas masakra jaki polus jest zlosliwy. A po trzecie primo, za PO, byscie nic nie dostali i tez by bylo dobrze, chory kraj .

Przedstaw się

Jak dostali, skoro to z ich podatków jest i w sklepach płacą za swoje 500+, trzynastki, czternastki i inne złodziejskie zapomogi? PiS najpierw nas okrada, potem rozdaje wybranym i potrąca dolę dla swoich mafiozów. Prosty mechanizm. To może działać rok, ale później wszystko zaczyna się walić.

Obywatel
9 miesięcy temu

Malągowa musi odejść. Wystarczy już ośmieszania Ostrowa.

Dobry wilk
odpowiada  Obywatel
9 miesięcy temu

Ostrów pany!!!

zabcia
9 miesięcy temu

nasz rzad oszusci tak jak po i inne rzady oskarrzali innych a sami tak samo robia oszukuja ludzi dziady jedne cholery

Dobry wilk
odpowiada  zabcia
9 miesięcy temu

Tak było, jest i będzie.

emeryt Heniek
9 miesięcy temu

To kiedy będa te pieniądze z Polskiego ładu ?przecież UNIA jeszcze grosza złamanego nie dała, i nie wiadomo czy da, bo nadal nie ma praworzadności w Polsce , i nie ma 770 miliardów, może znowu wypiszą na tekturkach miliony i na tym koniec , ,,,ŁADU,O NAZWIE RZADOWY,,, ,KPINA.JUŻ WIECEJ NA TEN ZAKŁAMANY RZAD NIE ZAGLOSUJEMY .

Przedstaw się
odpowiada  emeryt Heniek
9 miesięcy temu

Zagłosujecie. Jeśli ktoś był na tyle durny, żeby na tych komuchów głosować, to z pewnością znowu swój głos ponowi. PiS wie, jak takich durni przyciągnąć.

Waza
9 miesięcy temu

A kiedy wreszcie bedzie zrobiona ulica Klasztorna? polatana z dziurami i bez chodnika , ale rowami . Bardzo niebezpieczna ??? Gimina w Wysocku Wielkim na przedluzeniu ma super zrobiona !!

Krytyk
odpowiada  Waza
9 miesięcy temu

To jest najgorszy odcinek w Ostrowie Wlkp.

A.G
9 miesięcy temu

Kiedyś PiS się skończy a to może być szybciej niż nam się wydaje nad inflacja nie panują dług państwowy ponad tysiąc miliardów tak bilon czterysta miardow złotych proszę sprawdzić w źródłach kto mi nie wierzy dalej rozdawnictwo brak panowania nad głębokim kryzysem energetycznym i emigracyjnym bezmyślna pomoc z państwowej kasy Ukraine i uchodzcom co do żadnej pracy się nie garną nowy ład a raczej Pisowskie lajdactwo i wiele innych przekrętów idziemy w kierunku bankructwa mylę że nadejdzie taki dzień że Malągowa żadnej roboty nigdzie nie znajdzie i stanie po dokładnym rozliczeniu z miotłą na rynku w Ostrowie i będzie zamiatac ulice

George
odpowiada  A.G
9 miesięcy temu

Gdzie się tak ładujesz ta nienawiścią? Może ty do Gomułki tęsknisz?

Dobry wilk
odpowiada  George
9 miesięcy temu

Nienawiść bierze się z głupoty a głupota z braku pokory. A tak w ogóle jak człowiek ma pokorę to ma i miłość – a miłość jest w życiu najważniejsza!!!

GA
odpowiada  A.G
9 miesięcy temu

Tak w skrócie,to co napisałeś słabe jest, masz nasrane w głowie, ,dobrego dnia życzę

ola
9 miesięcy temu

Proponuję żeby Pani minister dotrzymała słowa i wypłaciła pomoc finansowa rodzinom goszczących uchodźców z Ukrainy.Słucham zdziwiona ze rząd pomaga.Komu??Od początku marca mieszka ze mną pani z dzieckiem bez żadnej pomocy.pomimo złożonych stosownych wniosków.Chyba trochę wstyd klamać .

henio
9 miesięcy temu

https://innpoland.pl/179968,polska-nie-daje-juz-ukrainie-paliwa-teraz-sprzedaje-je-orlen

to juz wiemy dlaczego tyle kosztowało kazdy z nas tankował sobie auto i ukraińcowi 🙂

Robert Pasik
odpowiada  henio
9 miesięcy temu

Co za banda złodziei . Ta szmata malągowa jak to kurestwo potrafi kłamać . Jakim to trzeba być debilem żeby w te kłamstwa tej szmaty wierzyć . Co za kurestwo w tym zasranym rządzie pisowskich swiń .

Przedstaw się
odpowiada  henio
9 miesięcy temu

To prawda. Dla pisowców Polacy to sługi żymian a teraz jeszcze banderowskich ukropów. Żaden dotąd rząd nie upodlił Polski i Polaków jak pisowcy! Rzygać się chce jak na nich patrzę.

Ostrowianka
odpowiada  Przedstaw się
9 miesięcy temu

Rzygać się chce jak się na was patrzy lewusy

Przedstaw się
odpowiada  Ostrowianka
9 miesięcy temu

Szanowna Pani, tak lewicowej partii jak PiS to po upadku PRL jeszcze u władzy nie było. To są komuniści, nie zmieni tego przesiadywanie na pokaz w kościołach, tańcowanie przed Rydzykiem i opowiadanie zgromadzonej przed TVP o 19.30 ciemnocie że są prawicą. To bolszewiki, lewusy właśnie.

Maria
odpowiada  Przedstaw się
9 miesięcy temu

Ta strona nie jest dla analfabetów – rzygać , a inwektywy to pod budką z piwem

Przedstaw się
odpowiada  Maria
9 miesięcy temu

Szanowna Pani Mario, pisownię słowa „rzygać” zastosowałem zgodnie z regułami. https://sjp.pwn.pl/doroszewski/rzygac;5494455.html

POS
odpowiada  Przedstaw się
9 miesięcy temu

Polacy to sługi żymian- koleś zostałeś debilem forum, gratulacje 😂😂😂

Przedstaw się
odpowiada  POS
9 miesięcy temu

Panie POS, to żymianie z korzeniami pod Wzgórzami Golan, nie z Rzymu, to koszerni górale, grupa trzymająca władzę w Polsce. I nie tylko. Tak tytułem wyjaśnienia. Miłego wieczorku.

Olek
9 miesięcy temu

Dalej bedzie zalewalo wazny jest stadion taki pomnik sportu

Ugo
9 miesięcy temu

Czyli PIS zrobi to czego nie potrafi zrobic Klimek od dwoch kadencji, tego czego Ostrów najbardziej potrzebuje.

80
0
Napisz co o tym sądziszx