Nagłe zwroty akcji w procesie przeciwko diecezji kaliskiej

Już w poniedziałek zapadnie wyrok przeciwko kurii diecezji kaliskiej w głośnej sprawie wykorzystywania braci Pankowiak przez księdza z Ostrowa Wielkopolskiego. Podczas cywilnego procesu doszło do oskarżeń jednej z ofiar, po czym biskup przeprosił Jakuba Pankowiaka.

Mecenas reprezentujący Kościół powiedział do jednej z ofiar księdza pedofila podczas ostatniej rozprawy: „Ma pan misję walki z Kościołem”. Po nagłośnieniu haniebnych słów przeprosiny skierował biskup Damian Bryl.

Na początku procesu obaj bracia zażądała zadośćuczynienia w wysokości po 500 tysięcy złotych. Ostatecznie z uwagi na postawę przedstawicieli kościoła katolickiego, Jakub Pankowiak wycofał swoje roszczenie, podkreślając, że nie zależało mu na pieniądzach.

– Chciałem, by Kościół przyznał się do błędów i oczyścił z przestępczego bagna, które psuje jego reputację. Po dwóch latach muszę stwierdzić z przykrością, że moja misja zakończyła się wielkim niepowodzeniem. Taką postawą Kościół więcej traci, niż zyskuje. – mówił w sądzie Jakub Pankowiak. –

Reprezentujący diecezję mecenas Marek Markiewicz skomentował powyższe słowa:

„Widzę, że pan ma misję walki z Kościołem”.

Biskup Damian Bryl zadzwonił do Jakuba Pankowiaka i wyraził ubolewanie za wypowiedziane przez mecenasa słowa. Przedstawiciele kościoła katolickiego uważają, że za krzywdy wobec krzywdy małoletnich powinien płacić sprawca, a nie oni. Pomijają jednak wątek świadomego przenoszenia do innych parafii i zamiatania sprawy pod dywan. Trudno tu nie zauważyć choćby częściowej winy hierarchów kościoła katolickiego.

POLECANE NEWSY
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tom
1 miesiąc temu

Sam przyznał ze …moja misja się skończyła niepowodzeniem…. I bdb. Zacznij teraz środowisko akademickie ,,naprawa,,. A gdzie byłeś 20-25 lat temu….Gdzie byli Twoi rodzice.

RebuzZ
1 miesiąc temu

Ksiądz dobierający się do małych chłopców jest tym plusem na końcu tęczowych literek. Dziwne, że niebieska telewizja nie popiera takiej formy miłości. Sam jad i nietolerancja. Klerozbokofobiczne zachowanie.

gruby
1 miesiąc temu

piniundze piniundze ,tylko o to chodzi Tym Panom o nic więcej !!!

Tom
1 miesiąc temu

Oczyścić WSZYSTKIE środowiska a nie tylko kosciol z lawendowej mafii i pedofili. Zwykła sprawiedliwość i przyzwoitosc tego wymaga.

ryb
1 miesiąc temu

walka z komuną, kosciołem, rzadem,opozycją – to tak wytarte zwroty,ze mecenas powtarzajac te slogany odsłonił siebie czyli brak wiedzy, profesjonalizmu, taktu. Papuga to nie proces polityczny- to krzywda dzieci, ludzi. pomimo kasy miej honor i stosuj etykę zawodową. O inaczej IZBA cię wyprostuje.

Jurek
1 miesiąc temu

Zawsze jak im się prawdę powie, to jest atak na kościół, a według mnie to jest cwaniactwo.

Dronszwa😁😁😁
1 miesiąc temu

Jak zwykle święte krowy

Leszek
1 miesiąc temu

Ciśnienie mi się parę wulgaryzmów na usta ale daruję sobie ,głupiemu nie wytłumaczę a mądry już wie, pozdrawiam trzeźwo myślący

Zdzichu
1 miesiąc temu

Nagłaśniając sprawę w sposób taki iż ciągle próbuje się zdezinfirnować iż to Kościół jest winny tego iż jakiś zboczony gej spod tęczowej flagi przeniknął w struktury i został księdzem jest rzeczywiście misją walki z Kościołem i tego się ukryć nie da.Faceci,którzy w wyniku nieporozumienia zostali wyświęceni na księży katolickich i dawali upust swym gejowskim zboczonym pożądaniom są nie tylko pedofilami ale zboczonymi osobami homoseksualnymi .Tylko o tym fakcie nie wolno pisać redaktorom w imię poprawności politycznej.Wydaje mi się że taki artykuł jednostronny ,pomijający prawdziwy aspekt iż homoseksualizm to choroba psychiczna i zboczenie jest napisany przez kogoś kto nie ma po prostu wiedzy na dany temat i podnieca go owczy pęd ukierunkowany modną ostatnio walką z Kościołem Katolickim

Last edited 1 miesiąc temu by Zdzichu
Elektor
odpowiada  Zdzichu
1 miesiąc temu

Heh to tak jak z ruskimi. Kilku decydentów zdecydowało o inwazji (sam uważam ze mieli powody, nic nie jest jak w tv nam pokazują) a cięgi zbierają wszyscy ruscy. Wg tej samej bezlitosnej logiki motłochu czas teraz na zbieranie kijów przez księży, a jak się motłoch rozpędzi to i szeregowi katolicy mogą odczuć skutki „sankcji”. Tłum jest bezlitosny 🙂 Że niewinni? A kogo to interesuje? Rusek więc winien! Katolik też, bo finansuje i wspiera księży którzy… Itd. Łatwo takie coś nakręcić, Zabawne to wszystko 🙂 uroki demokracji i mediów.

Zdzichu
odpowiada  Elektor
1 miesiąc temu

Równocześnie finansowanie i promowanie homoseksualizmu,czy uśmiercania dzieci w brzuchach ich Mam jest według Unii Europejskiej oraz jej pseudoorganów na miejscu.Rzecz w tym że w swoim klamliwym prawodawstwie Nowoczesna Unia zapędziła się sama w kozi róg. Jest niewarygodna,ponieważ nagłaśnia pedofilię, ale gdy pedofilia dotyczy molestowania chłopców poprzez gejów, o tym już napisać nie wolno,ponieważ będzie złamana praworządność i możemy narazić na urażenie godności geja.Proszę również zwrócić uwagę na ostatnie fakty z Niemiec,gdzie ks.prof.Oko został przez tamtejszy sąd ukarany grzywną za to że naswietlił prawdę o homoseksualiźmie wśród księży. Czyli prawo jest dwojakie: o pedofilii wśród księży można pisać bez ograniczeń ale jeśli ów ksiadz jest gejem i doszło do molestowania małych chłopców, wtedy nie można się wypowiadać iż jest gejem. Taki mętlik prawny.O zdezinformowaniu społeczeństwa swiadczy też fakt,że gdy ktoś staje w obronie dzieci ktorym nie było dane się urodzić,ponieważ zostały zabite w miejscu gdzie wydawać by się mogło są najbezpieczniejsze …w brzuchy swojej Mamy..gdy ktoś staje w ich obronie,natychmiast jest punktowany jako ktoś dziwny i staroświecki.

Last edited 1 miesiąc temu by Zdzichu
wax
odpowiada  Zdzichu
1 miesiąc temu

Nadstaw D… księdzu idioto

Adam Słodowy
odpowiada  wax
1 miesiąc temu

Zrob to sam

Andre
odpowiada  Zdzichu
1 miesiąc temu

Zdzichu nie bredz wiecej albo zmień dilera

14
0
Napisz co o tym sądziszx