Będzie armagedon? Prognoza pogody na noc i czas I Komunii Św. (wideo)

Uczestnicy sobotnich Komunii Św. nie będą zadowoleni z prognoz, które zostały doprecyzowane na nadchodzące godziny. Wynika z nich, że nad terenem południowej wielkopolski wejdzie od strony Niemiec niż.

Wraz z nim do kraju wkroczy ciepła, niestabilna masa powietrza, którą wypierać będzie szybko przemieszczający się front chłodny. Za nim napłynie świeża masa powietrza polarnego morskiego. Wspomniany niż będzie przemieszczał się dosyć szybko, a jego trajektoria nie jest do końca pewna. Front chłodny w nocy może ulec zafalowaniu, co będzie dodatkowym wspomaganiem z rozwoju burz. – informują Łowcy Burz.

Prognoza różni się w poszczególnych modelach. Według pierwszej z nich, po godzinie 23 przejdzie mocny opad deszczu. Możliwa będzie burza. W sobotę natomiast będzie temperatura +15/18 stopni i porywy wiatru do 90 km/h.

Druga prognoza różni się trochę od pierwszej. Według niej od godzin porannych w sobotę będą porywy wiatru wynoszące ponad 80 km/h. Po godzinie 15 będzie utrzymywać się wiatr na poziomie do 70 km/h i zelżeje dopiero wieczorem.

Łowcy burz ostrzegają, że burze wchodząc w nocy z zachodu i rozwijając się w Polsce będą miały charakter wielokomórkowych struktur i nie wyklucza się powstania linii szkwału z charakterystycznym wygięciem widocznym na obrazach radarowych, tzw. bow echo.

POLECANE NEWSY
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
McJ
1 miesiąc temu

Znowu idzie front z Niemiec? Pewnie Tusk za tym wszystkim stoi…
😀 😀 😀

Dario
1 miesiąc temu

Od strony Niemiec nigdy nic dobrego nie przychodziło

js
1 miesiąc temu

Najlepsza fucha to przepowiadanie pogody. Rzadko kiedy się sprawdza, odpowiedzialność żadna, a kasa leci. Pogodynki celebrytki. Jak politycy. Gadać dużo i nie być z tego rozlicznym. Ile to już razy w tym miesiącu wg prognoz miało padać. I nic. Susza jak diabli, a zapowiedź deszczu lub śniegu w zimie traktowana jest jako armagedon. Chociaż ostatnio zaczynają niektórzy w TV zauważać, że deszcz jest też potrzebny.

Doradca Carycy
1 miesiąc temu

Beata – zaparkuj auto pod drzewem

Slawo
odpowiada  Doradca Carycy
1 miesiąc temu

Albo w garażu w urzędzie😛

Ugo
odpowiada  Doradca Carycy
1 miesiąc temu

Ale swoje bmw, bo skody za nasze szkoda

Tobek
1 miesiąc temu

Nic nie widać same słońce a pogoda kłamie

Bodzio P
odpowiada  Tobek
1 miesiąc temu

Ja nie kłamię 🙂 To przepowiadacze zmyślają !!!

inte
1 miesiąc temu

strażników miasta poinformujcie .

9
0
Napisz co o tym sądziszx