Prokurator wskazał winnego wypadku, w którym zginęła 20-latka

Udostępnij
Tweet

Powracamy do wypadku, w którym zginęła 20-letnia Agata, mieszkająca 4 kilometry od miejsca wypadku. Kobieta o drobnej posturze jechała rowerem ścieżką rowerową. W pewnym miejscu należy zejść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę. Dodatkowo wjazd na przejście uniemożliwiają biało-czerwone barierki.

Z relacji policjantów, którzy jechali oznakowanym radiowozem w przeciwnym kierunku, wiemy że kobieta przy barierkach zeskoczyła z roweru. Po chwili usłyszeli huk. Zawrócili i widząc leżącą dziewczynę rozpoczęli reanimację.

Okazało się, że 19-latek jadąc od strony Poznania nie poruszał się z prędkością zgodną z ograniczeniem w tym miejscu do 50 km/h. Ponadto nienależycie obserwował przedpole jazdy.

Te okoliczności pozwoliły prokuratorowi postawienie zarzutu 19-latkowi z BMW spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Dodatkowo zawnioskował o tymczasowy areszt dla niego, a sąd dziś zaakceptował wniosek. Argumentowano go zamiarem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania oraz zagrożenie wysoką karą, który grozi młodemu kierowcy z BMW.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Po kłótni wskoczyła do rzeki. Była reanimowana
Subskrybuj
Powiadom o

55 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nick
1 rok temu

Kupił BMW bo chciał na siebie zwrócić uwagę innych. Zwrócił na siebie uwagę zabijając dziewczynę. Ludzie nie zwracajcie na siebie uwagi to obciach.

Do Dominik
1 rok temu

Dominik, ty jesteś taki pier…. czy tylko tak trolujesz? A jeżeli tak to sklej warę i miej na uwadze rodzinę ofiary.

AMF
1 rok temu

Oby wpadł w oko jakiemuś recydywiście z HIVem.

Jan
1 rok temu

Po uszkodzeniach które widać na zdjęciach to dziewczyna nie wtargnęła bezpośrednio przed pojazd tylko musiała znajdować się na środku drogi czyli kontynuowała przechodzenie skoro uszkodzenia są od strony kierowcy czyli osi jezdni. Widział ją na pewno i tym zachowaniem wymusił pierwszeństwo na pieszej doprowadzając do tragedii stąd 3 miesięczny areszt ponieważ wina kierującego nie budzi obaw i jest zagrożona wysoką karą pozbawienia wolności a zachodzą przesłanki o matactwie , utrudnianiu śledztwa lub ucieczce z miejsca zamieszkania w przypadku dozoru.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Jan
Ona
1 rok temu

To jeśli jechał niezgodnie z przepisami dlaczego nie zatrzymała go policja?. Skoro jechała z naprzeciwka? Mogła zwrócić uwagę a nie jechać sobie dalej…

bc
odpowiada  Ona
1 rok temu

Zawracanie przez policje na drodze to tylko w filmach, bo dopiero spowodowaliby zagrożenie.

Prorok
1 rok temu

Już za samo zdjęcie temu chloptasiowi należy się liść wychowawczy. „Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Jeżeli tak mamuśka celebrytka wychowuje swojego synalka to na przyszłość widzę tu tylko patologię.

Sprawiedliwy
1 rok temu

Do dzbanów typu „xxx” czy „Dominik”. W Rosji czy na Ukrainie piesi muszą uważać nawet na zielonym, w Niemczech czy w Holandii kierowcy pieszych przepuszczają. Zastanówcie się czy chcecie żyć w cywilizowanym kraju czy w Putinogrodzie gdzie duży może więcej. Tylko jeszcze weźcie pod uwagę fakt że w aucie nie mieszkacie i kiedyś też gdzieś pójdziecie pieszo, żeby przypadkiem karma nie wróciła i was ktoś nie potrącił. Tylko niestety do tego trzeba dojrzeć mentalnie.

Gimbo
odpowiada  Sprawiedliwy
1 rok temu

A znam taki przypadek że Kierowca który potrącił Człowieka zatrzymując się wysiadł z Auta żeby zobaczyć co z poszkodowaną Osobą przez swoją nie uwagę też został potrącony i oboje trafiły do Szpitala

QQ
1 rok temu

Teraz najważniejsze jest żeby ten gówniarz z bawarki dostał kilka lat bezwzgldnego więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów z hulajnogą włącznie

55
0
Napisz co o tym sądziszx