Dziewczynka walczy o życie w ostrowskim szpitalu

W ostrowskim szpitalu walczy o życie Jagódka Michalak, która choruje na SMA1. Stan dziewczynki gwałtownie pogorszył się 13 maja i wtedy została przetransportowana do szpitala. Dziewczynka walczy o życie.

Czas gwałtownie ucieka, a do sukcesu potrzeba niewiele ponad 5 milionów złotych – uzbierano już 3,5 miliona (40%). Kwota ma pokryć drogie leczenie.

Ostatnio pogorszył się także jej stan zdrowia. Dziewczynka złapała już trzecią infekcję, ma problemy z oddychaniem, dostała wysoką gorączkę i kaszel. Przed nią również RTG płuc. Cały czas występują problemy z saturacją. Lekarze starają się opanować sytuację.

Aktualnie Jagódka przyjmuje polski lek – Spinrazę, który chwilowo zatrzymuję chorobę. Codziennie poddawana jest rehabilitacji, za którą w większym stopniu rodzice muszą płacić sami. Oprócz tego dziewczynka jest pod stałą opieką medyczną anestezjologa, pielęgniarki i fizjoterapeuty. To jednak wciąż mało, a jedynym ratunkiem jest kosztowna terapia genowa. Niestety podanie leku jest bezpieczne i skuteczne, gdy dziecko waży maksymalnie 13,5 kilograma. Najgroźniejszym wrogiem jest teraz czas, bo 19-miesięczna Jagódka waży już 10 kg.

– Ogromnie się boję. Jagódka jest całym światem dla mnie. Już nie wiem co mam robić, nie wiem czego się chwytać, nie mam siły. Ta bezsilność i bezradność tak ogromna, chcę jej pomóc a nie mogę… – powiedziała nam Katarzyna Czajka, mama Jagódki

Jagodę i jej rodziców można wesprzeć:

– wpłacając środki na stronie https://www.siepomaga.pl/jagoda-sma

– wysyłając SMS na numer 72365 o treści 0144345

– podarować 1% – Numer KRS 0000396361– z dopiskiem dla Jagody

– Biorąc udział w licytacjach: https://www.facebook.com/groups/4207633399272017/

– Dziękuję też wszystkim, którzy mnie wspierają. Aniołkom Jagódki, którzy stają na głowie, żeby nam pomóc. Dziękuję lekarzom i pielęgniarkom, którzy robią wszystko żeby pomóc Jagódce – mówi mama Jagódki

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MAMA
1 rok temu

morawiec mówi że stać nas na wszystko: skoro tak to po co takie akcje ?
nich Pinokio wyłoży haj jak taki mądry – kłamca

radzio
1 rok temu

niech VATeusz Mati długo nos wyłoży – nakradł już tyle to co tam 5 baniek dla niego

M.
1 rok temu

Jagódko, brakuje słów aby wyrazić swoje myśli i uczucia… Życzę Wam żeby ten gorszy czas szybko minął, życzę też duzo sił, Wiary i Nadziei na lepsze jutro ❤

Gimbo
1 rok temu

Jak to mówią wszystkie Dzieci są nasze i moim marzeniem jest aby Jagódka wyzdrowiała i Mnie zastanawia i bardzo martwi że takie Dziecko ledwo co przyjdzie na Świat a już musi walczyć o życie Rodzicom Jagódki życzę z całego Serca żeby wszystko skończyło Happy Endem

Kamil
1 rok temu

chore państwo – stać nas na sponsorowanie ukrów i ich operacji wojskowej a nie stać nas na pomoc takiemu dziiecku
Pinokio ma być w szpitalu to nich pomoże a nie tylko sieje propagandę.
Pytanie się rodzi dlaczego taki koszt – co generuje takie koszta ?

mpw
odpowiada  Kamil
1 rok temu

Tak wysokie koszta generuje lek o nazwie Zolgensma produkowany przez szwajcarski koncern Novartis.Jest to jedna dawka leku. Szczęście w nieszczęściu aby powstrzymać tę chorobę wystarczy tylko jedna dawka …. U pacjentów cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni, brakuje genu SMN1 lub jest on zmutowany. Z tego powodu chorzy nie są w stanie prawidłowo wykształcić mięśni tułowia, aby chociażby siedzieć bez podparcia. Terapia genowa polega na zastąpieniu uszkodzonego genu SMN1 działającą kopią.

edi
odpowiada  mpw
1 rok temu

bez jaj 5 baniek za 1 dawke

Rogal
odpowiada  edi
1 rok temu

big pharma bro – kasa kasa kasa

Dario
1 rok temu

Czy ktoś zada pytanie skąd biorą się te chore sumy na operacje? Co konkretnie generuje takie koszty? To jest k… Chore
Co tyle może kosztować??

max
odpowiada  Dario
1 rok temu

a gdzie pan czytał o operacji?? w artykule jest mowa O TERAPII GENOWEJ, a to niestety kosztowne. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

magda s
odpowiada  max
1 rok temu

co nie zmiania faktu że koszt jest chory

Alicja
1 rok temu

Polskę stać na zbrojenie Ukrainy i pomoc na grube miliardy (jak nas stać to czemu nie?), ale dlaczego nie stać Polski na pomoc dla takich aniołków? Toż to chore !!!

Robert Pasik
odpowiada  Alicja
1 rok temu

Pani Kasia mogła poprosić Morawieckiego i Maląg aby odwiedziły Jagódkę . Chwalić się czymś gdzie nie tknął nawet palcem . Był wielki festyn święto rodziny . A ta chora Maląg to już totalne dno . Gdzie jesteście teraz pisowskie pachołki aby wesprzeć to biedne dziecko ? Pytam gdzie miernoty utrzymujące się z naszych pieniędzy . Wstydzicie się . Nie macie za grosz sumienia pachołki pisowskie .

Miska ryżu
1 rok temu

Kłamliwy będzie zwiedzał ostrowski szpital, może pomoże? W co wątpię 🙁

Miska ryżu
1 rok temu

Kłamliwy będzie odwiedzał szpitale, może niech da na tę dziewczynkę, a nie na TVP. Większe dobro uczynił by takim postępowaniem.

15
0
Napisz co o tym sądziszx