Piąteczek piątunio boleśnie zakończony z trzema promilami

Na pochwałę zasługuje postawa mieszkańców, którzy przy skrzyżowaniu ulic Nadbrzeżnej i Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim udaremnili jazdę skrajnie pijanemu mężczyźnie.

Świadkowie powstrzymali kierowcę peugeota przed dalszą jazdą. Na szczęście nie wjechał jeszcze na ruchliwą ulicę. Świadkowie wezwali policję, która potwierdziła przypuszczenia. 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu to wynik, który może wskazywać na duży stan upojenia alkoholowego.

Przypomnijmy, że dawka śmiertelna wynosi powyżej 4 promili.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie długie godziny będzie trzeźwieć. Jutro powinien usłyszeć zarzut kierowania pod wpływem alkoholu.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

POLECANE NEWSY
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adrian
1 miesiąc temu

och będzie słono będzie gorzko za tą 3. OMG!!!

Janek
1 miesiąc temu

W ostrowie dawka smiertelna jest duuuuuzo wyższa, ciagly trening robi swoje, takie 3 promile w ostrowie to stan trzeźwości

Zdzisław
1 miesiąc temu

On był nieświadomy co robi (nieprzytomny) trzeba brać to pod uwagę

Alterego
1 miesiąc temu

Gdyby śpiewał, tak jak Kozidrak, to sąd uznał by to za mało szkodliwy czyn i dostał by śmieszny wyrok!!! Tak właśnie sąd potraktował Beatę Kozidrak, za jazdę po pijaku, bo dla nadzwyczajnej kasty, są równi i równiejsi!!!! Reforma sądownictwa jest konieczna, bo dzisiaj wygląda to tak, że sędzia może wydać wyrok taki jak mu się podaba, i nie ponosi żadnej odpowiedzialności!! Dlatego tak się boją tej reformy sądownictwa, i wielce mówią, że to zamach na niezawisłość sądownictwa!!!

MAX
odpowiada  Alterego
1 miesiąc temu

A po „reformie” sędzia będzie musiał wydać taki wyrok ,jaki się podoba panu Ziobrze. Inaczej go zawieszą albo przeniosą do Pcimia Dolnego..ale jak widac naiwnych nie brakuje..

Alterego
odpowiada  MAX
1 miesiąc temu

PiS nie będzie rządził wiecznie, a sądy komunistyczne nadal będą….

Hirek
1 miesiąc temu

Jaki pijany!!! On był delikatnie al dente…

NN
odpowiada  Hirek
1 miesiąc temu

To był sportowy powrót z majówki

Adrian
odpowiada  Hirek
1 miesiąc temu

al dente na chrupko he he he

niezgodny
1 miesiąc temu

Każda osoba ,która wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu, środków odurzających, narkotyków… powinna mieć stawiany zarzut usiłowania zabójstwa ! KONIEC KROPKA !!

10
0
Napisz co o tym sądziszx