Maturzyści zdawali dziś język polski

Dziś maturzyści rozpoczęli maraton egzaminacyjny, podsumowujący dotychczasowe zdobywanie wiedzy na poziomie szkoły średniej. Absolwenci liceów i techników usiedli do ław, gdzie w ramach egzaminu z języka polskiego mogli wybrać jeden z trzech tematów.

Egzamin rozpoczął się o godzinie 9. W powiecie ostrowskim jest 1300 maturzystów. Z powodu przedłużającego się nauczania zdalnego, okrojono część wymagań stawianych wobec maturzystów.

Pierwsi uczniowie już po kilkudziesięciu minutach opuszczali sale. Jeden z tematów dotyczył „Pana Tadeusza” i tradycji. W drugim należało odwołać się do „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej. W trzecim temacie była to interpretacja wiersza.

Już po kilkudziesięciu minutach pierwsi maturzyści zaczęli opuszczać sale egzaminacyjne i dzielić się w mediach społecznościowych m.in. na Twitterze swoimi doświadczeniami. Dzięki nim – i ich znajomym – wiemy, że jeden z trzech tematów maturalnych dotyczył „Pana Tadeusza” i tradycji. W drugim trzeba było odwołać się do „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej. Trzeci temat to interpretacja wiersza.

W tym roku, by uzyskać świadectwo dojrzałości należy uzyskać 30 proc. punktów z trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych – języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Trzeba też podejść do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym, ale on nie ma progu zdawalności i nie można go oblać.

5 maja absolwenci podejdą do egzaminu z matematyki, a 6 maja – część z nich – do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. To najpopularniejszy język obcy.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Mariusz w Masterchef Nastolatki - co dalej?
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Voice
1 rok temu

Trzymam kciuki za Was kochani, jestem w Wami.

Zajączek
1 rok temu

Pozdrawiam maturzystów z 99′ 🙂

2
0
Napisz co o tym sądziszx