Co robić podczas majówki? Pomysły + prognoza

Rozpoczynający się dziś weekend majowy jest korzystny dla tych, którzy chcieliby go spędzić aktywnie poza domem. Przez kolejne dni temperatura w ciągu dnia będzie dochodzić do 18 stopni w cieniu i 25 w słońcu. Wiatr będzie delikatny i przeważać będzie słońce.

Ostrowianie upodobali sobie wycieczki do takich miejsc jak „polskie Malediwy” i turkusowe jeziorko k. Konina. Poniżej proponujemy całkowitą nowość.

Stosunkowo niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego znajdują się dwa ciekawe miejsca. Krajobraz w obu przypadkach kojarzy się nam z widokówkami z egzotycznych miejsc, gdzie pragnęlibyśmy wypocząć. Namiastkę tego tworzą zbiorniki osadowe przy elektrowniach znajdujących się w Koninie i Turku.

Oba miejsca różnią się od siebie kolorem wody i dostępem. Łączy je absolutny zakaz kąpieli z powodu właściwości wody. Ma bardzo wysoki wskaźnik zasadowości i może „poparzyć”. Woda w lagunie ma około 12 pH i jej działanie jest zbliżone do wybielacza.

Zacznijmy od jeziorka znajdującego się koło Konina, a dokładnie pomiędzy wsią Wieruszew, a ulicą Brunatną w Koninie. Wpisując tą drugą lokalizację można dotrzeć do jednego z nieoficjalnych parkingów. Ponieważ miejsce to oficjalnie nie jest atrakcją turystyczną, dlatego też nie została stworzona infrastruktura turystyczna. Żeby dojść do pożądanego miejsca, trzeba pokonać krzaki, a w innych miejscach pagórek i gęsty las. Woda ma kolor czysto turkusowy. Na żywo i na zdjęciach prezentuje się imponująco. Nie potrzeba „Photoshopa” by móc zachwycać się rzadko spotykanym w przyrodzie kolorem.

Biały piasek, szeroka plaża i woda o zielonkawym odcieniu znajduje się koło wsi Gajówka k. Turku. Tu dojście jest łatwe. Widać gdzie inni parkują samochody. Szeroki pas przypominający plażę zachęca do spacerów. Trzeba jednak uważać, ponieważ im bliżej wody, tym większa szansa na wpadnięcie na głębokość kilkudziesięciu centymetrów w grząskim mule. Kontakt z wodą lub mułem może zaszkodzić zdrowiu, dlatego zalecany jest daleko idący rozsądek.

Oficjalnie oba miejsca nie są przeznaczone do zwiedzania. Właściciel elektrowni prowadzi rozmowy z gminą o stworzenie punktu widokowego. Póki co wielu turystów z dalekich zakątków przybywa do Wielkopolski i zachwyca się rajskimi widokami. Oba miejsca znajduję się od Ostrowa Wlkp. kolejno 85 i 75 kilometrów. Pomiędzy nimi jest odległość 50 kilometrów.

NOWE MIEJSCE to kamieniołom z częścią nieczynną i czynną (od poniedziałku do piątku)

„Kamieniołom Kantyna” zlokalizowany jest za Wrocławiem koło miejscowości Sobótka. Podczas wydobywania skał powstały wyrobiska, które wypełniły się wodą. W promieniach słońca ma ona egzotyczny kolor. Miejscowi oraz turyści kąpią się w niej, co może świadczyć, że jest bezpieczna dla ciała. Będąc w tej części Polski warto skorzystać z wielu atrakcji, które zapewnia stolica Dolnego Śląska.

W każdym z tych miejsc należy zachowywać szczególną ostrożność, gdyż nie są oficjalnie przygotowane pod ruch turystyczny. Popularność atrakcji spowodowała, że wiele ludzi wydeptało ścieżki.

POLECANE NEWSY
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ladacznica proboszcza
1 miesiąc temu

Jak to co? W koncu jest czas na porzadne bzykanie

1
0
Napisz co o tym sądziszx