Szkoła przeszła metamorfozę

Zakończono trwający prawie rok gruntowny remont i termomodernizację Szkoły Podstawowej we Wtórku. Ponad 60 % kosztów tej inwestycji zostało pokryte ze środków zewnętrznych.

Budynek szkoły we Wtórku znacznie zyskał na funkcjonalności, a jego nowoczesny wygląd cieszy zarówno uczniów, jak również nauczycieli i rodziców.

Udało się skorzystać przy tym z bardzo ciekawego projektu z Unii Europejskiej, dzięki któremu pozyskano środki na niemal 60 % kosztów całej inwestycji, z Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Całość projektu to koszt 1 700 000 zł, z czego ponad 1 milion to środki zewnętrzne. Dzięki temu, przebudowano całkowicie dwie szkoły w gminie: we Wtórku i w Topoli Małej

Zakres wykonanych prac remontowych był bardzo szeroki. Na najniższym poziomie pogłębiono piwnicę służącą szkolnej bibliotece i obszernej sali świetlicowej. W świetlicy powstała dzięki temu strefa do relaksu i odpoczynku.

W szkole wybudowano nowe łazienki i przebudowano już istniejące. W całym budynku wymieniono okna, drzwi, podłogi pokryto nowoczesną wykładziną, wymalowano sufity, odnowiono ściany, zamontowano nowoczesną instalację elektryczną i medialną. Całość uzupełnia ekologiczne oświetlenie oraz rolety zewnętrzne.

Termomodernizacja objęła przede wszystkim ocieplenie dachu i ścian zewnętrznych. Wymieniono też system centralnego ogrzewania na nowoczesny i bardziej ekologiczny.

Stworzono nowe gabinety dla logopedy, pedagoga i higienistki szkolnej, odnowiono także gabinet dyrektora, sekretariat i pokój nauczycielski. Sale uczniowskie wyposażono m.in. w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz stworzono nowe zaplecze dla obsługi.

Dzięki dobrej współpracy z Radą Sołecką wsi Wtórek dla uczniów zakupiono nowe metalowe szafki.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Przedstawiciel * coli miał wypadek
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bobuś
2 lat temu

„Wszystko co nasze Polsce oddamy”
Tak co poniedziałek na apelu porannym w tej szkole ślubowaliśmy komunie.

Kryt
odpowiada  Bobuś
1 rok temu

Ciołku nie wyimaginowanej komunie a Polsce,narodowi,swoim najbliższym Rusi pisi trolu

bc
2 lat temu

A ławeczki dla tych uczniów ze zdjęcia jak były za niskie, tak są.

Kozak
2 lat temu

Szkoła to najgorszy okres w życiu człowieka. Te młode matoły uważające się za nie wiadomo kogo.

grzelo
odpowiada  Kozak
2 lat temu

słuchaj no to że ty jestes matołem to nie znaczy ze oni są nie wypowiadaj sie nieuku

5
0
Napisz co o tym sądziszx