Kochali uprawiać TE rośliny. Policja nie podzieliła ich entuzjazmu

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na terenie posesji prowadzili plantację konopi indyjskich. Podczas czynności funkcjonariusze zabezpieczyli 169 krzewów konopi oraz susz roślinny. Zatrzymanym mężczyznom, którzy już usłyszeli zarzuty, grozi kara 15 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie mężczyzn, którzy postanowili wzbogacić się na produkcji marihuany, poprzedzone było wnikliwą pracą jarocińskich kryminalnych. Wcześniejsze zatrzymania osób posiadających różne ilości suszu wskazywały na to, że na terenie powiatu istniej grupa osób zajmująca się uprawą i rozprowadzaniem tych niedozwolonych prawem środków.

Wynikiem tych działań jest to, że zlikwidowana została duża uprawa konopi indyjskich, a kolejne partie narkotyków nie trafią na rynek.

21 kwietnia w godzinach popołudniowych policjanci weszli na teren jednej z posesji w gminie Jarocin. Śledczy podejrzewali, że mogą tam znajdować się duże ilości narkotyków. Policjanci rozpoczęli przeszukania budynku mieszkalnego. Gdy zeszli do pomieszczeń piwnicznych, odkryli sporych rozmiarów plantację konopi indyjskich uprawianych w warunkach domowych. Wewnątrz znajdowało się ponad 160 krzewów w różnych fazach wzrostu.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 169 krzewy konopi indyjskich oraz ponad 9 kg gotowego suszu, który znajdował się w piwnicy oraz w części mieszkalnej jednorodzinnego budynku.

Na miejscu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Jarocina – obaj w wieku 43 lat. Tego samego dnia wieczorem zatrzymany został kolejny – 39-letni mężczyzna. Cała trójka usłyszała ostatecznie zarzuty uprawy konopi innej niż włókniste w celu wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Wobec 43- latka sąd, na wniosek policji i prokuratury, postanowił o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Drugi z mężczyzn w tym samym wieku został objęty dozorem policyjnym. Wobec 39-latka zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł.

Całej trójce, za popełnione przestępstwo, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Breko
10 miesięcy temu

Piszecie o naszym kraju że nie wolno tego czy tamtego a czy w innych krajach można uprawiać konopie?to przestańcie pisać głupoty.

kefir
odpowiada  Breko
10 miesięcy temu

Nie tylko w Polsce przecież są takie cwaniaczki chcące łatwego dużego zarobku. Stąd właśnie i w innych krajach jest to zabraniane. Łaskawe zezwolenie na uprawę, handel i używanie automatycznie likwiduje mnóstwo ciepłych etacików. No i znacznie zmniejsza dochody „nielegalnych” producentów.

Wódkę popijam piwem
10 miesięcy temu

Ciekawe ile z tego sobie skubła kabaryna do siebie? Na pewno znaleźli się chętni…

Marian
10 miesięcy temu

Pisory odejdą to mam nadzieję że zalegalizują, a tania wóda i spirytus będzie zakazana

kefir
odpowiada  Marian
10 miesięcy temu

Nie będzie łtawo, sporo milicjantów ma dobry piniondz z „walki” z tymi pierdołami, a jeszcze przecież sporo innych osób ciągnie profity z nielegalności. Do tego sami producenci i handlowcy, im tez nie na rękę byłaby legalizacja, ceny by bardzo spadły! Co to za interes wtedy by był? Tak że tego…nie będzie łatwo. Oczywiście to jest jakieś chore żeby ktoś komuś zabraniał uprawiać czegoś sprzedawać i palić no ale tak to se wymyślili.

łutyT
10 miesięcy temu

Melduję, że rozbiliśmy szajkę narkotykową. Gdzie odstawić krzaczki panie dyżurny? Do piwnicy. Ile tam macie tych krzaczków?

  • Melduje, że 169.

Nie wiem czy zmieści się 150 krzaczków w piwnicy… – idź posterunkowy zapytaj magazyniera.
W magazynie…

  • melduję, że mamy 150 krzaków do zmafazynowania.

150? W magazynie nie ma miejsca. Gdzie mamy niby włożyć te 120 krzaków?
-Może na poddasze?

  • tak to dobry pomysł. Zapytajcie aspiranta czy ma klucze do poddasza.

Na ppddaszu:

  • Panie aspirancie melduje, że mamy 120 krzaków konopii do tymczasowego przechowania. Możemy na poddaszu?

-Nie, nie mamy miejsca musicie posterunkowy iść gdzieś indziej z tym. Nie wiem gdzie wy włożycie te 80 kraków konopii.
Idźcie do garażu.
W grazu.
-Panie starszy aspirancie melduje, że mamy do przechowania 80 krzaków konopii. Można tu w garażu?
-Absolutnie nie! Auta w naprawie, oleje do wymiany. Nie ma miejsca. Idźcie posterunkowy do sprzątaczki, może ma miejsce w schowku.
U sprzataczki.
-Pani Basiu mam 30 krzaczków konopii do przechowania do czasu rozprawy. Nikt nie chce tego magazynować. Mogę zostawić je w schowku?
-Nie ma mowy. Dopiero co było dofinansowanie do nowych mopów, szczotek, wiader. Nie ma miejsca. Idź posterunkowy do komendanta.

U komendanta.
-Panie komendancie melduje, że rozbiliśmy szajkę narkotykową. Przejęliśmy caly ich towar.
-Świetnie posterunkowy! Kolejny sukces, tak trzymać! Ile tego tam macie?
-1 krzaczek Panie Komendancie. Nie ma gdzie go położyć.
-Na parapet posterunkowy go połóżcie. Teraz trochę wiecej słońca mamy bo wiosna już wisi w powietrzu.

Tymczasem w prokuraturze.
-Gdzie są przejęte krzaczki konopii posterunkowy?
-Jakie krzaczki?

Siedem wyroków, aż jestem w szoku.
10 miesięcy temu

Trzech ogrodników w tym roku nie będzie 🐕 psy ich zatrzymały.
A co z zimną Zośką?

Zibi
10 miesięcy temu

Och szkoda zioła…

Judasz
10 miesięcy temu

No właśnie paka na iles lat po 2 wyjdą sanatorium za naszą kasę i znów to samo nie lepiej czapa ot tak jak teraz świnie w rzeźni nie prądem a tlenkiem węgla tzn czadem dla nie zorientowanych dwie minuty i tak humanitarne bez hałasów i stresów kolejnych gnojow mniej chwasty się nie odcina tylko wyrywa z korzeniami

9
0
Napisz co o tym sądziszx