Znaleźli świnkę morską podczas zbierania odpadów. Niestety padła

10 ton zebranych śmieci – to wynik “Wiosennego sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego”! W akcję zaangażowało się 2600 osób, które wzięły udział w wielkim sprzątaniu. Podczas tego weekendu uczestnicy wiosennego sprzątania odkryli dwa dzikie wysypiska – pierwsze zostało już zlikwidowano przez pracowników MZO, w przypadku drugiego trwa ustalanie właściciela terenu.

Niestety ilość zebranych śmieci jest ogromna – to nie tylko drobne odpady, ale i opony, części samochodowe, a także lodówka i brodzik prysznicowy, które wyrzucono do Ołoboku… To przykre, ale podczas sprzątania najmłodsi znaleźli porzuconą świnkę morską. Zwierzątko było w ciężkim stanie i mimo szybkiej interwencji weterynaryjnej nie przeżyło.

Wiosenne sprzątanie rozpoczęliśmy warsztatami ekologicznymi zorganizowanymi przez Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów, MZO, UM Ostrów (uczestniczyło w nich 245 osób). Dodatkowo posadzono wspólnie 300 sadzonek lawendy przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz Drzewo Pokoju przy Szkole Podstawowej nr 5.

CZYTAJ  Oddali hołd pod pomnikiem Papieża po publikacji TVN o kryciu księży. Stanowisko Papieża Franciszka

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zwomitowany obywatel Przyjaznego Miasta
10 miesięcy temu

Na wielu zdjęciach widzę etatowych beneficjentów przyjaznej zmiany. Fot. nr 2 – taka jedna paniusia, co to przez zasługi w kampanii Pani Prezydentki i za fakt bycia liderką zapomnianego już przez większość z nas tworu Wiosna Roberta Biedronia, mimo braku doświadczenia zawodowego i bardzo młodego wieku otrzymała pracę w przechrzczonym Holdikomie. Kolejne fot. uchachany laluś, który przez fakt znajomości z typem od bycia prezesem wbrew swojemu doświadczeniu został wsadzony na komunalny odcinek i dobry pieniądz udaje experta. Pan sprzedajny mający związki polityczne, córka swojego ojca awansowana na wydumane stanowisko kierownicze itd. I wszyscy oni zbierają te odpady nie omieszkawszy lansować się w czasie gdy mieszkańcy Ostrowa płacą im ze swojej kieszeni za wykonywanie zupełnie innych obowiązków zawodowych – o ile w ogóle nie jest tak, że oni zasadniczo przychdozą do pracy…

Roman Pływaczyk
10 miesięcy temu

Brawo dla całej ekipy 👏Dziś widzimy jak Ci wielcy, inteligentni ludzie zasyfiają swoje otoczenie . Ostatnio widziałem jak z firmy zabiera śmieciarka kubły z plastikiem tego było tyle że dziwi mnie że takie firmy które trudnią się pozyskiwaniem plastiku —bo zdemontowali gdzieś tam u klienta – i teraz z uśmiechem na twarzy zabiera im to z pod firmy śmieciarka i wywozi do utylizacji . Stop takim zachowaniom . Zgłosimy aby firma :studio reklamy : bo tak się nazywa osobiście dostarczała plastikowe śmieci i ponosiła za to koszta utylizacji . Takie jak powinna a nie za kubełek i z głowy .

Ostatnio edytowany 10 miesięcy temu by Roman Pływaczyk
Puma
10 miesięcy temu

A Ukry czemu nie sprzątają? Chociaż tak mogliby się odwdzięczyć za naszą pomoc a nie tylko daj i daj.

Radek
10 miesięcy temu

Lansowanie się przy śmieciach. Dziś już bez rozgłosu poklasku i łapek w górę nie da się nic zrobić. Wszystko musi byś medialne i nagłośnione. Takich czasów doczekaliśmy.

Obywatel
10 miesięcy temu

Spółdzielnia Oświatowa się broniła i też padła. Zarząd SO dalej twierdzi że ma siedzibę na Waryńskiego 29 a to wielkie kłamstwo i oszustwo. Ciekawe jak to zarząd z samozwańczym prezesem wyjaśnił w KRS. Tu chodzi o 8 miesięcy kolejnego kłamstwa. Sprawdzimy to. Będziemy mieć ten papier już za chwilę. Te dokumenty uzyskamy w ramach informacji publicznej. 

75thecrow
10 miesięcy temu

10ton zebranych śmieci a to tylko mała namiastka ,niestety Polacy to brudasy choć uważają się za pępek świata jakim trzeba być dzbanem aby śmiecić w lesie lub wrzucać śmieci do rzeki , jak wygląda centrum miasta po sobotnich balach zarzygane ,obsrane przez psy,pełno flaszek lub puszek po piwie masakra. Żenada

Karol3414
odpowiada  75thecrow
10 miesięcy temu

i myślisz, że inne narody nie śmiecą? W każdym narodzie znajdziesz dzbana, który w głębokim poważaniu ma zasady. Tak samo jak w każdym narodzie znajdziesz dzbana, który uogólnia wady jednostek na cały naród żeby podbudować swoje ego.

klimas
10 miesięcy temu

brawo wszyscy

8
0
Napisz co o tym sądziszx