Tłumy na targach ogrodniczych

Udostępnij
Tweet

Setki gości odwiedziło w niedzielę 21. Targi Rolno-Ogrodnicze przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. Impreza od wielu lat promuje nowoczesne rozwiązania w rolnictwie, ogrodnictwie, ekotechnologiach. Specyfiką tych targów jest promocja szkoły i szkolnego zaplecza.

Targi otworzyli wspólnie starosta Paweł Rajski oraz wójt Krzysztof Rasiak. Wzięli w nich udział parlamentarzyści i samorządowcy.

Jak podkreślił wójt Krzysztof Rasiak, przygodzickie targi to historia i tradycja, ale także jeden z elementów, który kreuje wizerunek gminy. „Jestem bardzo rad, że to miejsce jest rozpoznawalne i wciąż kojarzone z branżą rolną” – mówił do zebranych.

„Myśmy się za Państwem bardzo stęsknili, bo przecież pandemia spowodowała, że przez dwa lata nie było targów” – mówił z kolei starosta Paweł Rajski. „Pogoda jest jeszcze ładna, ale przede wszystkim dopisała frekwencja, co jest zasługą niesłabnącej marki tej imprezy”. Paweł Rajski podkreślił, że wiosna to najlepszy okres na urządzanie i upiększanie ogrodów, a takie targi są dobrą okazją do zakupów i uzyskania fachowej porady.

Wystawcy zaprezentowali, a także zaoferowali w Przygodzicach tysiące produktów i nowatorskich pomysłów związanych z uprawami kwiatów i innymi roślinami, owocami, warzywami itd.
Integralną częścią tych targów był kiermasz i konkursy.

Podczas imprezy zaprezentowali się m.in. twórcy i zespoły ludowe z Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach.

Prezentacje i promocje nowych produktów i nowoczesnych technologii wsparte były doradztwem specjalistów. Można było uzyskać porady i konsultacje w zakresie m.in. pozyskiwania środków finansowych z UE, czy technologii produkcji rolniczej, ekologii i ochrony środowiska.

Dla pasjonatów i początkujących właścicieli ogrodów wizyta na wystawie była przede wszystkim mnóstwem inspiracji i praktycznej wiedzy.

Organizatorami imprezy byli tradycyjnie: ZSP CKU Przygodzice, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego, powiat ostrowski oraz gmina Przygodzice.

default
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Erwin
1 rok temu

Więcej tam do Przygodzic nie pojade ,na targi , masakra z parkowaniem samochodu . Jak organizujecie targi ogrodnicze , i przyjeżdza mnóstwo ludzi , to , zorganizujcie też parkingi do samochodów , A jak nie potraficie ogarnąć sprawy i nie ma żadnej organizacji ,to zmiencie miejsce tych targów tak żeby ludzie mogli swobodnie sobie zaparkowac auta. żadnego pomyślunku , żadnej organizacji . DLA RZADZACYCH W PRZYGODZICACH STAWIAM – 2 TYLKO NA TYLE ZASŁUŻYLI .KOMPLETNA IGNORANCJA DLA PRZYJEZDNYCH NA TE TARGI

pol
odpowiada  Erwin
1 rok temu

masz racje – totalby balagan , organizacyjny burdel. Parkingów brak. Policji brak, orkanizatorów, koordynatorów z ramienia UG – brak. Rasiak nie ma czym sie chwalić. bałagan, ciasnota, drożyzna i maly wybory. Rasiak sztuka dla sztuki jest zrobiona. Ale to my taj chcemy byc a nie Ty

J**ać PiS
1 rok temu

Fajnie ale jak już się organizuje coś takiego to w miejscu gdzie będą miejsca parkingowe, bo auta to dosłownie były wszędzie, jeszcze trochę i na drzewie by ludzie stawali autami, ogólnie masakra żeby gdzieś zaparkować

Zajączek
odpowiada  J**ać PiS
1 rok temu

A sam wybór drzewek słaby, i kończy się na tym że i tak muszę kupować przez neta

Zajączek
1 rok temu

Byłem kiedyś, zrazila mnie ciasnota. Może warto znalesc inna lokalizację, wtedy i wystawców znajdzie się więcej i będzie można konkurować z Marszewem kolo Pleszewa.

Chrupek
odpowiada  Zajączek
1 rok temu

a mówią że im ciaśniej tym lepiej 😉

Zajączek
odpowiada  Chrupek
1 rok temu

Jak się popieści, to się zmieści 🙂

AJ
1 rok temu

Trudno tak dać artykuł, że w ogóle się odbędą takie targi? Po ptokach to se możecie gadać.

Abc
odpowiada  AJ
1 rok temu

Drogi autorze od 7 marca to ja też nie pamiętałam. I też mi powiedzieli po ptokach.

Małgorzata
odpowiada  AJ
1 rok temu

Tez tak uważam,zawsze jest odbyło się, było itp

11
0
Napisz co o tym sądziszx