Chciał podpalić kamienicę z Ukraińcami

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Kępna, który usłyszał, aż 13 zarzutów i został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

20 kwietnia o godzinie 20:30 do jednej z kamienic przy ulicy Obrońców Pokoju w Kępnie wezwano policję. Młody mężczyzna groził mieszkańcom podpaleniem kamienicy. – 25-letni mieszkaniec Kępna szybko został obezwładniony i zatrzymany przez naszych mundurowych. W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu oraz posiadał w swoim miejscu zamieszkania środki zabronione w postaci marihuany – poinformował radio Sud sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

W toku podjętych czynności służbowych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu również włamania do ogródków działkowych znajdujących się na terenie Kępna z których kradł między innymi elektronarzędzia, elektronikę i przedmioty codziennego użytku.

– Przed zatrzymaniem mężczyzna swoją postawą okazywał nienawiść oraz kierował groźby karalne wobec obywateli Ukrainy, którzy wspólnie z nim zamieszkiwali w jednej kamienicy – dodał sierż. Stramowski.

Prokuratura Rejonowa w Kępnie wystąpiła do Sądu Rejonowego w Kępnie o zastosowanie wobec 25-latka tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

CZYTAJ  Gessler przeprowadziła kuchenną rewolucję. Czy lokal przetrwa?

87 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Konfederata
7 miesięcy temu

Dopóki Pi**owcy z Nowogrodzkiej będą okradac Polaków to wszelkie nacje będą miały większe prawa niż Polacy. Taka jest smutna prawda.

polska
7 miesięcy temu

kolejny prawicowo-nacjonalistyczny wychowanek polityków i kleru. zamiast do szkoły chodził na Oazy i mitingi prawicowych patriotów . Przykład KALISZ. Macie racje takie bydło polskie do kopalni tej metanowej . kobiety, sseniorzy, dzieci, niemowleta to najpierw ludzie a nastepnie ich przynaleznośc narodowa- UKRAINA. Jakos burmistrz Kepna, odpowiedzialny za ich bezpieczenstwo nie przeprosił tych ludzi.wstyd mi za takie polskie bydlo .

Rbnj
7 miesięcy temu

Taki bandyta i zlodziej winien otrzymac najwyższy wymiar kary w więzieniu i przymusowej pracy w kamieniołomie Bardzo cieszę się z wyboru Pana Macron,przegranej tej faszystki.Ciekawe czy znowu będzie musiał czekać na gratulacje do oficjalnego ogloszenia wyborow ? Czy zwycięży rozsądek?

J23
odpowiada  Rbnj
7 miesięcy temu

co do 1 częsci pełna zgoda, co do 2 wybór między Macronem a Le Pain = wybór między sraczka a biegunką. Macron po cichu wspeira Putlera no i ta jego mumia

Mariolka
odpowiada  J23
7 miesięcy temu

A co ci jego „mumia”, jak ją nazywasz, przeszkadza? Jemu się podoba, to sobie ją ma. Popatrz na swojego maszkarona lepiej. Nie przeszkadza ci? A kogo ty wspierasz? Starego dziada i krzywy ryj? Wiele nie lepsi od Putina.

Hmm
7 miesięcy temu

Męczy mnie już ta Ukraina. I te zdjęcia w tv z Wołynia? Nie żebym był bez serca.Wojna to dziadostwo. A na tym pomaganiu to tylko ten co prawdziwie pomaga to nie zarobi. PolkaA o jaką normalność Ci chodzi? Przez 2 lata ,pandemi’ pozmieniali co chcieli, gdzie wtedy byłaś? Nikt nie protestował. Przez wojnę gospodarka ku dołowi, tak grają tą wojną. Niepokój i strach najlepsza broń. Rozrużniasz w tym jeszcze kłamstwo od prawdy? Drożyzna +. Na każdym rogu zbiórki, koncerty.. polskie społeczeństwo posiadało i posiada ludzi którym pomoc się należy. Mają koncerty? Mają zbiórki? Mają odświętnie, zbiórki. A gdzie są wielcy od żywności czy chemii. Dostarczyli co?. Panie ,ciepłownik’ jakbyś Polakowi zapłacił odpowiednie pieniądze to byś nie musiał się dorabiać Ukraińcami za grosze. A ze socjalem to się sami dogadajcie. Bo bierze go pl i ukr. ,Chcesz zrobić z człowieka niewolnika to daj mu pieniądze których nie zarobił’. Jakiś mądry tak powiedział. Pani Renato chore dzieciaki $$$ potrzebują na operację w USA. Pomożesz? Tylko nie zwarjujmy.

PolkaA
odpowiada  Hmm
7 miesięcy temu

O jaką normalność mi chodzi?
Iść do pracy, wracać do rodziny, zjeść razem ciepły posiłek, utulić dzieci, pozwolić im myśleć samodzielnie, niech się uczą na błędach z historii… „nie znać historii to jak wciąż być dzieckiem”. A jeśli będą kiedyś gośćmi, to chciałabym, żeby dobrze się zachowywali i byli dobrze traktowani.
Nienawiść łamie człowieczeństwo i prowadzi do wojny.

xyz
7 miesięcy temu

Są ludzie i parapety…

xyz
7 miesięcy temu

Slava Ukraina!

Ala
7 miesięcy temu

Więcej socjali dla ukraińców! Dnia nie przepracowali, pincetplusy i inne dostają! Za chwilę ten kraj będzie w totalnej ruinie.

kik-czy-mik
odpowiada  Ala
7 miesięcy temu

Nie dość, że sam uważam, że Ukraińcy by nam nie pomogli w odwrotnej sytuacji – to znam przypadek, gdzie sama Ukrainka powiedziała(potwierdziła), że ona/oni Nam by nie pomogła/pomogli tak jak my im pomagamy. Więc gdzie tu logika. Czy jak zwykle MY mamy być kopani czy w końcu przestaniemy być kopani??

Anty
odpowiada  kik-czy-mik
7 miesięcy temu

To że jedna Ukrainka tak powiedziała nic nie znaczy… yyy nie kumasz?!

ola
7 miesięcy temu

Oto Polska wlasnie

Heniek
7 miesięcy temu

Chciałem zapytać Polski rząd , dlaczego Rosyjskie samoloty lataja przez Polske na Wegry ? KTO IM DAŁ TAKIE PRZYZWOLENIE , SKANDALLLLLLL PERFIDIA DO PERFEKCJI. TAK WYGLĄDAJĄ RZĄDY W POLSCE W DOBIE WOJNY NA UKRAINIE. I O JAKIEJ MY TUTAJ MÓWIMY IZOLACJI ROSJI I RESTRYKCJACH.

win
odpowiada  Heniek
7 miesięcy temu

Latają na dziko wg GPSa i TCASa. Z wyłączonym transponderem. Przecież i tak już tak robią latając też do Kaliningradu… Jedyne co by pomogło to zestrzelenie wszystkiego, co naruszy zamkniętą przestrzeń powietrzną. 

Roman p.
7 miesięcy temu

Niestety prawda jest taka że biedota została na pastwę wojny. Po samochodach widać że przybywa najzamożniejsze część Ukraińców co budzi we mnie mieszane uczucia. Sądzę że jak już wszyscy tym tematem się najedza to będzie wzajemna niechęć

Rg
odpowiada  Roman p.
7 miesięcy temu

Prawda jest taka ze wiekszosc polakow to bezmuzgie zawistne bydlo . UCHODZCOW wojennych nie dzieli sie na biednych bogatych madrych czy glupich .Przeszkadza Ci to ze maja lepszy samochod jak ty . Zyj swoim zyciem .Ty ta niechec wlasnie zaczynasz.

Ja...
odpowiada  Rg
7 miesięcy temu

I co? Żyjesz tu, wśród tego bezmózgiego zawistnego bydła? Nie przeszkadza ci to? Radzę wyprowadzić się na Ukrainę. Tam na pewno spotkasz lepszych ludzi.

KawałCh
odpowiada  Ja...
7 miesięcy temu

Radzić to ty możesz swojej matce przy sprzątaniu obory.

Ja...
odpowiada  KawałCh
7 miesięcy temu

W przeciwieństwie do twojej matki moja mama nigdy nie musiała sprzątać obory.

AnNa
odpowiada  Rg
7 miesięcy temu

„bezmuzgie” i kto tu jest bez mózgu?

87
0
Napisz co o tym sądziszx