„Zbrodnia (nie)doskonała” z leśnym akcentem

Udostępnij
Tweet

42-latek z powiatu jarocińskiego odpowie za włamanie do pomieszczenia gospodarczego i kradzież przedmiotów o łącznej wartości 25 tysięcy złotych. Sprawca ukradł min. ciągnik rolniczy, agregat, elektronarzędzia i quada. Kryminalni odzyskali skradziony łup, który powrócił do właściciela. 42-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

W piątek, 8 kwietnia br. o godz. 8.00 do pleszewskiej komendy wpłynęło zawiadomienie, dotyczące włamania do budynku gospodarczego. Do zdarzenia doszło w nocy, na terenie niezamieszkałej posesji w m. Stara Kaźmierka. Sprawca, po odkręceniu bramy garażowej ukradł quada, agregat prądotwórczy, elektronarzędzia i 200 litrów paliwa. Z terenu posesji skradziony został także ciągnik rolniczy. Właściciel wycenił straty na blisko 25 tysięcy złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z pleszewskiej komendy. Wnikliwa praca kryminalnych i czynności przez nich podjęte, doprowadziły do odnalezienia skradzionego ciągnika. Jak się okazało, sprawca ukrył pojazd w lesie i gdy następnego dnia, po niego wrócił został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego.

Kryminalni, odzyskali także pozostałe skradzione przedmioty. 42-latek ukrył je na terenie swojej posesji.

Mężczyzna ma już na swoim koncie podobne przestępstwa. 10 kwietnia br. usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Seniorzy byli zachwyceni - Senioralia 2023
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Puchacz
1 rok temu

No gdzie ma być dziupla jak nie w lesie

Ala
1 rok temu

Co za czasy,żeby ciągnik nie był bezpieczny w garażu.

2
0
Napisz co o tym sądziszx